DV5-1250ET NG301EA Yardım Lütfen

Konu, 'Hp Notebook' kısmında danish tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. danish

danish Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba,
    DV5-1250ET model bir laptopum var,bilgisayarımda Vista SP1 yüklüydü ve vistaya bir türlü alışamamam nedeniyle Xp kurmaya karar verdim.
    Sitenizde belirttiğiniz gibi Nlite ile sata sürücülerini oluşturdum SP2 entegreli bir xp cdsi hazirladım.
    Buraya kadar hersey normal,C: bolumune normal format attım,daha sonra dosyaları yükledi ancak yüklemeden sonra ilk restartta bilgisayar HP Invent olarak kaldı ve hicbir işlem yapmıyor.
    Harddiski söktüm normal BIOS'a girebildim ancak harddiski tekrar takıp açtığımda tekrar cevap vermiyor.
    Acaba tekrar Vista cdsi ile boot edebilirmiyim,hicsekilde bilgisayar cevap vermiyor.
    Tesekkurler.

2. danish

danish Yeni Üye

Arkadaşlar sorunu çözdüm.
    Harddiski başka bir laptopa takıp bütün partitionları sildim ve tekrar taktığımda vistayı tekrar kurmaya başladı.
    Buradan Vistadan başka işletim sistemi kullanmasına izin vermeyen HP'ye saygılarımı (!) sunarım.

3. delimavi

delimavi Yeni Üye

arkadaşım bu modele ben xp yi sorunsuz şekilde kurdum ve çalıştırdım.sitede verilen dv5 sürücüleri elimde mevcuttu ve yükledim.ses sürücüsü sorun çıkardı onu da HP nin kendi sitesinden vista sürücüsünü indirip kurdum.herşey normal şuan.canavar gibi çalışıyooo.

dosyaları kopyalayıp restartta takılması cihazda donanım problemi olmasından kaynaklanabilir.bence bi incele iyice.kolay gelsin.

4. m_tasdemir

m_tasdemir Yeni Üye

danish selamlar ürüne xp kuruluyor sorun sata driverların güncel halde xp cdsine eklenmesi gerektiğindne kaynaklanıyor aşağıda bi önceki konuda yazdığımın aynısını yazıyroum sorun yaşarsan msj at yardımcı olayım

merhaba arkadaşlar ..
    ürüne bende xp kurmaya çalıştım ve 10 seferlik bi başarısız denemem oldu:(sonradan anladımki kullandıgım xp cdleri eski sata driverlar ile entegre edilmişlerdi..
    saka arkadaşımızın yeni sata driverlar diye dv5 serisinden herhangi birinde vermiş oldugu sata driverları indirin ve nlite ile xp cd nize entegre edin.

Windows xp veya vista 32 bit işletim sistemi kuracaksanız; Buradan sata driverlarını indirin. İndirdiğiniz driveri d diskinde sata driver isimli bir klasöre açın. Şifre "www.notebook.gen.tr" dir. http://www.notebookdriverdownload.net/f ... driver.rar

yada hp nin sitesinden sata driverları indirip diskete yazdıktan sonra kuruluma başlamadan usb floopy ile disketinzii gösterip sorunuzu çözebilirsiniz..

iyi çalışmalar

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş