DV5 1006 AHCIX.SYS SORUNU

Konu, 'Hp Notebook' kısmında uTaKa tarafından paylaşıldı.

1. uTaKa

uTaKa Yeni Üye

arkadaşlar sorunumla ilgili bir konu daha var ancak o konuda belirtilen tüm denemeleri yaptım ve bir sonuca varamadım.Artık çıldırmak üzereyim birileri lütfen yardım etsin.Gelelim sorunuma,

Vistadan memnun kalmadığım için xp ye dönmeye karar verdim.Şu meşhur sata muhabbeti yüzünden sata driverlı xp cd oluşturmaya çalıştım.Tam 14 cd harcamama rağmen AHCIX.SYS BOZUK mavi ekranından öteye gidemedim.Denemediğim driver kalmadı herşeyi denedim.Nerde hata yapıo olabilirim acaba lütfen yardım edin çok zor durumdayım teşekkürler şimdiden [ofof]

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Öncelikle sata konusunda yazdığımız gibi lütfen bu işlemler sırasında yeniden yazılabilir bir cd kullanın.
    Böylece boşuna cd ziyan etmemiş olursunuz.
    Bildiğim kadarı ile amd notebook kullanıyorsunuz.
    Bu cdyi hazırlarken hep aynı xp cdsini mi kullandınız?
    İşlemi yaparken hem amd hem de intel sata sürücülerini eklediniz mi?
    Xp cdisinden herhangi bir service pack var mı?

3. uTaKa

uTaKa Yeni Üye

sonunda xp kurmayı başardım ve nerde hata yaptığımı da buldum . öncelikle klasöre kopyaladığım xp cd sini tekrar temiz şekilde kopyaladım ve ardından ati chipset klasöründen x86 ekledim ve buna ek olarak ıntel driverlarının da hepsini seçtim ( ilk 2 sinin seçilmemesinin gerektiği yazılmış bazı yerlerde ) uzun uğraşlar sonucunda xp yüklemeyi başardım

şuan ki sorunum driver konusunda çoğu driverı sorunsuz yükledim ancak ekran kartını yükleyemedim ve ne olduysa flashdiskimdeki ekran kartı klasörü birden bire kayboldu o dosyanın içinde MMnet adında programı kurmamdan sonra kayboldu klasör anlam veremedim şu an sadece aygıt yöneticisinde ethernet ve ekran kartı sarı renkte diğer driverları sorunsuz yükledim internete bağlandığım halde neden ethernet sarı gözüküo yardımlarınızı bekliyorum . TEŞEKKÜRLER ...

4. uTaKa

uTaKa Yeni Üye

ethernet olayını da hallettim wireless i manuel tanıtınca sorun çözüldü ancak ekran kartı tanıtama problemim devam etmekte yüklemeye çalıştığımda hata veriyor hata da şu şekilde setup did not find driver compatible with your current hardware or operating system.setup will now exit bu nedir yardımcı olur musun saka dostum bir tek ekran kartı kaldı mute tuşunun sürekli kırmızı yanması umrumda bile değil TEŞEKKÜRLER ...

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

dv5 amd konusuna bakabilir, sorunuz varsa oraya yazabilirsiniz.
    Bu konuyu dağılmaması için kapatıyorum.

Sayfayı Paylaş