Dünyanın İlk Yüksek Kapasiteli Mobil Sabit Diski, Hitachi'de

Konu, 'Eski Haberler' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

 1. saka

  saka Admin Yetkili Kişi

  Hitachi Global Storage Technologies (Hitachi GST), dünyanın en yüksek kapasiteye sahip mobil sabit diskini duyurdu. Yarım terabaytlık [ 500GB] Hitachi Travelstar 5K500 dahili sabit disklerin hedefinde, "slim" masaüstü bilgisayarlar, tam teşekküllü dizüstü bilgisayarlar ve oyun konsolları var. Hitachi'nin dikey manyetik kayıt teknolojisini kullanan dördüncü-nesil Travelstar 5K500 sabit diskleri, 400GB ve 500GB'lik model olarak geliyor. Sürücü, 3.0Gb/s transfer hızı ile Serial ATA [ SATA] arayüze sahip.

  Travelstar 5K500, Hitachi patentli Rotational Vibration Safeguard (RVS - Dairesel Titreşim Koruması) teknolojisi ile birlikte geliyor ve bu teknolojiye entegre olan " erken uyarı" sistemi sayesinde muhtemel herhangi bir sorunun [titremeden meydana gelebilecek sistem sorunları] önüne geçilerek, gelişmiş ve gerekli dengeleme adımları ile disk güvenliği sağlanıyor. 400Gb'lik disklerde de darbe koruması bulunuyor.


  Travelstar 5K500, 3 katmanlı disk tasarımını kullanıyor ancak sadece iki diskin kullandığı gücü harcıyor. 1.9 Watt'lık okuma/yazma gücü harcayan ürün, dizüstü bilgisayarlarda "boşta" işlemi sırasında 0.7 Watt'lık düşük güç tüketimine geçiş yapıyor.

  Kaynak.
   

Sayfayı Paylaş