Driver Magician ile driver bulma, yedekleme ve yeniden kurma

Konu, 'Notebook Genel' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Driver magician isimli program ile kolayca driverları yedekleyebiliyor, geri yükleyebilir ve güncelleyebiliyorsunuz.
    Programı bu adresten indirebilirsiniz. Eğer indirmede sorun yaşarsanız bu adrese girip click here yazısına tıklamanız yeterlidir. (lütfen crack yok mu? serial yok mu? sorularını sormayın. Silinecektir.)

Aşağıda driver magician ile yapabileceğiniz işlemleri resimli olarak anlattım. Bu yazımı kopyalayan diğer sitelerden bir isteğimiz var. Lütfen direk bu sayfaya link verin.

Driver Magician ile Driver Bulma ve Güncelleme

• Programı açın ve update butonuna basın.
    • Gelen pencerede arama bittikten sonra sürücüsünü güncellemek istediğiniz satırı seçin ve download butonuna basın.

• Size gereken driver inecektir. Kurulumunu yapmanız yeterlidir.

Driver Magician ile Driver Yedekleme (Backup)

Diyelimki bütün sürücüleri başarıyla kurdunuz ve sisteminiz düzgünce çalışıyor. Bunları yedeklemek en mantıklı iş olacaktır.

Bu adımda ileride kullanmak ve biriyle paylaşmak üzere nasıl backup (yedek) alacağımızı anlatacağız.
    Bu sayede sitede bir kişi bile xp kursa bizimle yedeklerini paylaşırsa hepimiz kullanabileceğiz.

1. Programı açın ve backup butonunun sağındaki ok işaretine basın. " Search non-microsoft drivers"'ı seçin. Aslında hepsini de seçebilirdik ama nasılsa windows tanıyacağı için seçmedik ve yer kazandık.

2. Sürücüleri bulduktan sonra aşağıdan önce select all a daha sonra ise "Start backup" a basın.

3. Önceden masaüstüne bir klasör oluşturun. Yedekleme işlemi için dosyaları buraya kopyalatın.

4. Driver backup finished succesfully yazınca işimiz bitmiştir. Klasörümüzde bütün sürücüler var. Bu klasörü zipleyip rapide atın ve lütfen bizimle linkini marka ve model belirterek paylaşın.

Driver Magician ile Yedeklenen Driverları Geri Yükleme (Restore)

Diyelim ki sürücüleri tekrar kurmanız gerekti ya da iyilik sever bir arkadaş kendi yedeklerini bir yere yükledi ve bizimle paylaştı.

Bu yedek driverları aşağıdaki yöntemle yükleyeceğiz.

1. Programı açın ve restore butonuna basın.
    2. Program son defasında hangi klasöre yedek aldığınızı hatırlayacaktır. Size buradan mı yükleyeyim diye sorar. Ben kendim yedek aldığım ve klasörü değiştirmediğim için evet dedim.
      Eğer bir başkasının yedeğini kullanıyorsanız Hayır deyip yedeğin olduğu klasörü gösterin.

3. Select all ile bütün sürücüleri seçin ve Start Restore ile geri yüklemeye başlayın.

4. Bir uyarı penceresi çıkacak. Burada ne olursa olsun işlemi yarım bırakmayın ve sabırla bekleyin yazıyor.
    5. Yaklaşık 10 tane aşağıdaki uyarıdan alacaksınız. Devam et deyip geçmeniz gerekiyor.

6. İşlem bitince bir uyarı verecek. Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu kadar.

Ekli Dosyalar:

2. erosistanbul

erosistanbul Yeni Üye

kardeş programın reklamını mı yapıyorsun, yoksa millete yardımcı olmaya mı çalışıyorsun.program iyi güzel hoş ama register yapamadıktan sonra ne işe yarar. TEŞEKKÜRLER.

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

İşinize gelmediyse kullanmayabilirsiniz.

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

Pes doğrusu.Arkadaşım sana iki çift sözüm olacak,burada güzel bir paylaşım ortamı var,lütfen ortamı saçmasapan laflarla germeyiniz.Saka kardeşimin dediği gibi,işinize gelmediyse kullanmayın ya da daha iyisini bulup onu kullanın.registration için farklı yollar var ama forumda bu yolları paylaşmak yasak,orasını da kendiniz bulun.

5. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

güzel paylaşım tşkler ;)

6. oguzhanx

oguzhanx Yeni Üye

harika paylaşım , teşekkürler.

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Büyük kısmını göreceğiz.
    Yalnız tekrar yazıyorum lütfen burada değil ilgili notebookun forumundan devam edin.

8. wild_eagle

wild_eagle Yeni Üye

arkadaşlar ben bunu denedim yüklerken o sun verdiğiniz resimdeki devam et btonu çıkmıyor bide tek tek yüklüyor yani birtanesi yükleyim reset atıyorsun ondan sonra programı tekrar çelıştırıp yeniden başka driveri yüklüyorsun yani hepsini seçince yüklemedi bende yükledikten sonra mesala ekran kartını yüklüyor reset atınca benden cd istiyor yani cd varsa yaparsın ama benim notebook driver cd leri cd isterse ne yapacam benim tam istediğim bu değil benim istediğim driverleri tek cd toplama bir işlemde hepsini yükleme bunun için bir program varmı o hangisi acaba yani xp kurar gibi

9. kozanli

kozanli Yeni Üye

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bu sürücüleri acer forumunda 5315 konusunda paylaşır mısınız?
    eminim bir çok kişinin teşekkürünü alırsınız.

Sayfayı Paylaş