Dizüstü'nün Aşamadığım Ses Sorunu.

Konu, 'Donanım Ürünleri' kısmında Luciferman tarafından paylaşıldı.

1. Luciferman

Luciferman Yeni Üye

Arkadaşlar iki gündür arkadaşımın Fujitsu Siemens AMILIO Pro 2040 modelinin ses sorununu aşamadım.

Ses gelmediği için format atıp, verilen sürücüsü ile bütün dosyalarını kurdum ama ses kartını tam kuramıyorum, aygıtı bulamıyor.

Site içinde bios ayarlarını duydum ama bios içinde herhangi bir ses aç kapa ayarı da yok.

Aygıt yöneticisinde durum şudur:

Diğer aygıtlar bölümünde PCI'DA 2 ünlem var.

Biri PCI Device diğeri Büyük Depolama Aygıtı Denetleyicisi olarak geçiyor.

Ses ve oyun kumandaları bölümünde ise hiç bi ünlem yok.

Aygıtın sürücüsünün neden yükleyemiyorum anlamadım, ses ayarları bölümü kapalı, hiç bi şekilde bunu halledemedim.

Acaba sorun kasa içinde mi?

Hiç diz üstü açmadığım için o konuda acemiyim.

Lütfen bi öneri.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

cihazın detaylı özelliklerini everest programı ile öğrenip bize yazarsanız sürücü bulabiliriz.
    Ondan önce ses diye aratıp çıkan sonuçlardaki işlemleri yapmanızı öneririm.

3. Luciferman

Luciferman Yeni Üye

Valla arkadaşım buraya soru yazmadan evvel bi hayli arandım tarandım ve sitedeki bütün ses dosyalarını da okudum ama derdime derman olmadılar.

Ayrıca CDsinde bulunsa bile bu sürücüyü bulamadım ben nette, bilmem niye intelin sitesi bi hayli karışık ve bence anca profesyonel biri çıkar işin içinden ben çıkamadım valla.

Everestten aldığım bilgiler şöyle, işimize yarayan kısmı koyuyorum:

Anakart:
    CPU Türü Mobile Intel Pentium M-A, 1600 MHz (16 x 100)
    Anakart Adı FUJITSU SIEMENS AMILO Pro V2040
    Anakart Çipseti Intel Alviso-G i915GM/910GML
    Sistem Belleği 246 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM)
    BIOS Türü Phoenix (07/11/05)

Çokluortam:
    Ses Bağdaştırıcı Intel 82801FB ICH6 - High Definition Audio Controller

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Şuradaki ilk sürücüyü dener misiniz?

eğer olmazsa şuradaki 5. ya da 6. sürücü işinizi görmeli.

5. Luciferman

Luciferman Yeni Üye

saka Arkadaşım emeğin ve tüm ayırdığın zaman için teşekkür, günlerdir aradığım sürücüyü sonunda buldum, içinden XP SP2 öncesi ve sonrası olarak iki tane çıkıyor. Kurdum ve bütün sorun halloldu.

Minettarım.

Buradan bu sürücüyü arayan bütün insanlar için bu sürücünün bi linkini ve benim de Rapide eklediğim halini veriyorum. Bilen bilir, biri bi çare bulursa diğerinin de o çareyi öğrenmesi çok büyük nimettir.

Intel 82801FB ICH6 - High Definition Audio Controller Driver Link:

http://www.notebookdriverdownload.com/files/Realtek_HD_Audio_Hotfix.rar

http://rapidshare.com/files/90800280/Re ... x.rar.html

Teşekkürler, teşekkürler, teşekküüüürleeer [melek]

6. agapesoul

agapesoul Yeni Üye

ben dosyayı indirdim ama şifre yüzünden açamadım...şifresini öğreneblirmiyim

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu sitedeki bütün dosyaların şifresi;
    Kod:
    www.notebook.gen.tr

8. hermesss

hermesss Yeni Üye

hp dizüstülerde ses problemi hep olurmu

9. qzD_

qzD_ Yeni Üye

aynı sorun bendede var bilgisayarım aynı Vista yükledim ve ses gelmiyor banada yardımcı olabilir misiniz ???

10. maden1907

maden1907 Yeni Üye

selamlar sadece bu soru yanıtsız kalmaması için üşenmeden üyelik aldım :D

amilo pro v2040 larda driver DVD si içerisinde hotfix ler vardır bütün hotfixleri kurun daha sonra audio driver'ı tekrar yükleyin.

kesinlikle çalışacaktır.

1 sene olmuş sorulalı fakat başka biri merak edip bakabilir saygılar.. :mrgreen:

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

cevap için teşekkürler.

12. gtoprak

gtoprak Yeni Üye

HP demeylim de HD Audio mimarisi olan ses kartlı bütün bilgisayarlarda bu tür problemler mevcut. Bunun için de windows tarafından, Services Pack 2 kurulu bilgisayarlar için HD Audio mimarisi destekleyen bir yama piyasaya çıkardılar. Service Pack 3 ün içinde bu yama entegre geliyor. ama gene de ses kartı kurulumu biraz meşagatli oluyor. Vistalarda da ses kartının driverını kurduktan sonra Aygıt Yöneticisi > Conexant HD Audio HD2 (başka marka model de olabilir. bende bu olduğu için bunu yazdım) özelliklerine gelip "Sürücü yazılımını güncelleştir > Güncel sürücü yazılımını otomatik tara" yaparsanız vista kendi kurduğu sürücüyle sorunsuz çalışıyor. Olayın püf noktası ilk olarak sizin vistaya o markanın doğru sürücüsünü (çalıştırmasa bile) kurmanızdır. Sürücü güncelle dedikten sonra gerisini vistaya bırakın :) iyi akşamlar

Sayfayı Paylaş