Dizüstü bilgisayarlarda internet bağlantısı nasıl olur?

Konu, 'İnternet, Güvenlik ve Ağ' kısmında nargis tarafından paylaşıldı.

1. nargis

nargis Yeni Üye

Ban laptop almak istiyorum fakat bilgim hiç yok.. Mesela laptoplarda internet bağlantısı nasıl yapılıyor.. Örneğin masaüstü bilgisayarım için kullandığım adsl modemini laptop için kullanabilir miyim? Ve ya şehir dışına çıktığımda internet olayını nasıl çözücem? Her yerde adsl kullanma şansım var mı? Açıklayabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim..

2. ayhan85

ayhan85 Yeni Üye

1.bilgisayarda kullandıgın etherneti notebook a taktıgında herhangi bir ayar yapmadan internette olacaksın
    2.kablosuz bağlantı olan yerlerde wireless özelliği kullanacak kablosuz (cafe,alışveris merkezleri v.b)nete girebileceksin.
    3.pcmcı kart yuvasına connect card aldıgında sağlıyıcısı sayesinde(turkcell,telsim,avea) telefonun cektiği her yerden nete girebileceksin.yanlız bu üçünçüsü en pahalı yöntemdir.

Özelliklede türkiyede 3g geldiğinde wimax wireless türkiyeye geldiği zaman sabit ücretle 30 mbit hızına kadar kablosuz notebooklarda evden çay bahçesinden sahlden her yerden cok daha ucuza girebileceksin ama,şuan sadece Türkiyede test yayınları yapılıyor [ofof]

3. nargis

nargis Yeni Üye

cevapladığınız için çok teşekkür ederim...

4. Tuncya_Sukan

Tuncya_Sukan Yeni Üye

ayhan kardeşimiz En Detaylı Bilgiyi Vermiş TŞK etmeyi unutmayalım [alkis]

5. EnEs27

EnEs27 Yeni Üye

Peki xp olan bir laptopta kablosuz nasıl internete baglanacaz mesela ben vistayı xp ye çevirdim kablolu baglanıyorum ama kablosuz baglanamıyorum yardımcı olusanız sevinirim

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

kablosuz ağ sürücüsü kurulumu ? Aygıt yöneticisinde kurulmayan bir aygıt var mı?

Sayfayı Paylaş