(Diğerlerinden Farklı) ASUS F3Sc Sata HDD Sorunu

Konu, 'Asus Notebook' kısmında Asparagas tarafından paylaşıldı.

1. Asparagas

Asparagas Yeni Üye

Selamlar. Asus F3Sc'm ile yaşadığım soruna bir yardım bekliyorum.

Ben bu makinaya XP kurmak istedim. Ancak işin başında başka arkadaşların konu ile ilgili makalelerini okumadan bu işe giriştim. (Hata!) Herneyse, kurmaya çalışırken bios'tan (bios American Trends Amibios) SATA diskin (aslında biosta, ide olarak görünüyordu ama) mümkün tüm seçeneklerini disable, none felan yaptım. (Yani tamamen kapattım, hangi akla hizmetse).
    Sonra ise kriz başladı;

Zira, artık hiçbir şekilde SATA diski artık biosta göremiyorum. Sadece dvd srücüsünü görebiliyorum. (üçüncü ide olarak). Biosta göremediğim gibi, ASUS'un kendi recovery CD'sini takıp bu işlemi başlattığımda oradada sorunla karşılaşıyorum. (Disk bulunamadı diye).

Dünyada ki Tüm makalelere göz attım nerede ise, ancak bu ahmaklığı benden başka yapan bulamadım. Eğer konu ile ilgili bir fikri olan varsa rica ederim paylaşsın. Moralim fena bozuk.

Bu arada aynı model bir ASUS'a kendi HDD'mi taktığımda sorunsuz görüyor.
    Yani sorun bios'ta.

Biosu güncelleyemiyorum, çünkü harddiski göremiyorum. Biosun default ve fabrika ayarları da sonuç vermedi. Lütfen yardımlarınızı esirgemeyin.

Şimdiden teşekkür ederim.

Selamlar saygılar...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu sorun sadece bios ayarlarıyla oynadığınız için olduysa bios ayarlarını sıfırlayınca düzelmesi gerekir.
    Başka birşey denemediğinize emin misiniz?

Sayfayı Paylaş