Dell Studio 1537 ile ilgili

Konu, 'Dell Notebook' kısmında ketherik tarafından paylaşıldı.

1. ketherik

ketherik Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,

http://www.notebook.gen.tr/modeller/679/Dell-STUDIO-1537-1537-B84P4.html
    Bu laptop'ı almayı düşünüyorum. Tasarım vb. işler için kullanacağım ve çok fazla olmasa da oyun da oynamak istiyorum.

Bu yüzden ekran kartının paylaşımsız olmasına dikkat ettim. İşlemcinin özellikleri de güzel. Tek sorun ekran kartının ATI marka olması görünüyor. "ATI Mobility Radeon™ HD 3450" ekran karta sahip Dell Studio bir laptop ile ilgili incelemeyi de okudum, oyun için limitli bir performansa sahip olduğu söylenmiş. Nvidia Geforce olsa performans açısından çok fark olur mu acaba?

Bu laptop'ın işlemci özelliklerine ve Nvidia Geforce ekran kartına sahip laptopların fiyatı direk uçuyor. Bir ekran kartı fiyatı bu kadar düşürüyorsa bu işte bi iş vardır dedim.

Bir de aldıktan sonra xp'ye çevirmek istiyorum. Moderatör arkadaşlar, üstüne basa basa everest raporu istemişler biliyorum ama, forumda Dell Studio 1537 modelini XP'ye çevirmek ile ilgili hiçbir konuya rastlamadım. Çevirmek mümkün olmaz mı acaba?
    Bu çok önemli çünkü ona göre alacağım bu bilgisayarı.

Şimdiden teşekkür ederim.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    3450 gerçekten orta altı seviyede bir ekran kartı. çizim vs yaparsınız ama üst seviye oyunlarda sizi zorlar.
    bunun yerine alacağınız nvidia ekran kartlı notebookun ekran kartının ne olduğu önemli. Yani gidip nvidia 8400 lü bir notebook alırsanız pek bir farkı olmaz. fiyat farkı da olmamalı o sebeple.

Notebook genel bölümünde ekran akrtları karşılaştrıma listesi var. oraya bakabilirsiniz.

Bu arada xp çevirme işini %99 yaparız.

3. radon40

radon40 Yeni Üye

Dell studio 1537 xp e çevirirken ses driverı problemi yaşıyoruz.Önerebileceğini< bir şey var mı? İlginize şimdiden teşekkürler...

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

everest ile alınmış donanım raporunuzu yazarsanız sürücülere bakabiliriz.

5. coni

coni Yeni Üye

1537 a84p4 ile 1537 b84p4 arasında ki fark nedir acaba biliyormusunuz

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

anasayfada karşılaştırma yapabiliyorsunuz.

Sayfayı Paylaş