Dell Studio 1535 studio A81P3 aldım,,sorularım var yardım ed

Konu, 'Dell Notebook' kısmında potenza tarafından paylaşıldı.

1. potenza

potenza Yeni Üye

selamlar,bugün dell 1535 a81p3 aldım.ürünü daha yeni kutudan çıkardım.şimdi neler yapmam gerekiyor?
    1)laptopu ilk defa şarj edeceğim. kaç saat şarjda kalmalı,şarj olurken notebook kapalı mı açık mı olmalı?
    2)laptopu evde kullanırken bataryadan değil de direk prizden enerji alarak çalışsın istiyorum.bunun için ne yapmalıyım,sadece bataryayı çıkarıp notebooku prize taksam yeterli midir?yoksa bataryayı çıkarmasam ama notebook sürekli prize takılı kalsa da olur mu?
    3)ilk 2 sorumdan anlayacağınız gibi notebook konusunda hiç deneyimim yok.sanırım bunlara format atmak dekstop pclerden farklı oluyormuş.diyelimki format atmaya karar verdim,format atmadan önce neler yapmalıyım,recovery cd si diye bişey duydum ama ne işe yarar bilmiyorum?
    ve bunlardan başka ,yeni notebook alınca yapılması gereken başka şeyler,dikkat edilmesi gereken hususlar var mıdır?
    teşekkürler.

2. karaf

karaf Yeni Üye

Öncelikle dizüstünüz hayırlı olsun.

Bu model ile ilgili ana başlığımıza aşağıdaki linkten ulaşabilir ve ilgili sorularınızı orada paylaşırsanız forum düzeni açısından daha iyi olacaktır.

Dell STUDIO 1535 Serisi Ana Başlığı için tıklayınız...

Yukarıdaki sorularınızın cevapları forumda bulunuyor, biraz arama yeterlidir!

Kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş