DELL Litutide D800 açılıştaki şifre

Konu, 'Dell Notebook' kısmında aristor tarafından paylaşıldı.

1. aristor

aristor Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar..

Bu siteyle tanışalı 1 hafta oldu şunu söylemem gerekli çok faydalı bir site.. ASUS F3SR laptop aldım ve vista'dan bıtkınlık geldiği için xp kurulumunu araştırırken buldum.. bunun için teşekkür ederim..

şimdi ise diğer notebook ile şöyle bir sorunum var... bilgisayarı açtığımda bu ekran geliyor..

http://www.flickr.com/photo_zoom.gne?id ... 316&size=l

burada durumu incelediğinizde şu çözümleri söyleyeceksiniz biosu sıfırla, bios update yap falan ama olmadı.. bir sürü şey denedik.. bu bilgisayar neden böyle oldu derseniz süzme arkadaşımızın biri sanırım hdd şifre koydu ve şifreyi zorlayınca böyle oldu..

buyrun uzmanlık sorusu.. bu durumdan nasıl kurtulurum?

2. Dilmac

Dilmac Yeni Üye

dostum laptop pilini çıkarmayı dene istersen. Ana kartın üstünde. Kasanın altındaki kapakları bi aç bak saat pili şekilde ama daha büyük bir pil olacaktır. Orda göremezsen. Klavyenin altındadır mutlaka. Yani laptopu açman gerekebilir. Sorumluluk kabul etmem :D

3. aristor

aristor Yeni Üye

dostum onunlada olmuyor... daha öncede denedik..

4. aristor

aristor Yeni Üye

bu konuda bilgisi olan kimse yok mu yaf?

5. hacas

hacas Yeni Üye

bazı pc komutları var bios sıfırlamak için denedinmi onları?

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Örneğin ??

7. hacas

hacas Yeni Üye

başlat - çalıştır - cmd
    debug
    -o 70 2e
    -o 71 FF
    -q

8. The Wind

The Wind Yeni Üye

Bios sıfırlamak derken ne kastediyoruz anlamadım,gerçekten bilmediğim için soruyorum,lütfen açıklar mısınız?Bu şekilde şifre kalkıyor mu?Yani bios recovery gibi birşey mi oluyor :)

9. cemalu

cemalu Yeni Üye

arkadaşım aynı sorun bendede var çok araştırdım eğer hdd-drive şifresi soruyorsa işin çok zor bu şifrenin biosla ilgisi yok direk hdd ye kaydediyor bazı hdd lerde bunu kırıyorlar ama bazınlarında çözüm sıfır hdd yi değiştir sorun ortadan kalkar

Sayfayı Paylaş