DELL Latitude e5420 - Windows 8 Touchpad sorunu

Konu, 'Dell Notebook' kısmında zmrlnht tarafından paylaşıldı.

1. zmrlnht

zmrlnht Yeni Üye

Merhaba,
    Bilgisayarımı yaklaşık 10 gün önce Windows 7 PRO dan aradaki fark ücretini ödeyerek Windows 8 e yükselttim.
    Ancak yükseltme yaptığım günden bu yana çok pişmanım çünkü DELL Latitude e5420 için yayınlanmış Win8 Touchpad sürücüsü yok.
    ALPS firmasının sürücüsünü indirdim o da Mouse un çalışmasını olumsuz etkiledi , synaptics indirdim o da desteklenmediğinden çalışmıyor.

Sonuç olarak ben touchpad i disabled etmek istiyorum fakat şu an onu kontrol edecek bir yazılım olmadığı için bilgisayarımda maalesef disable edemiyorum. Bu durumda da klavye ile yazı yazarken elim touchpad e çarpıyor ve Mouse imleci ekranda sürekli hareket ediyor ve farklı yerleri tıklıyor.

Bu sorunu nasıl çözebiliriz ? Bir fikri olan var mı ? Bu sorunu yaşamış biri yada birileri var mı ?

En son çare laptopun üst kasasını sökü touchpad kablosunu anakart üzerinden sökeceğim.

bu işi yazılımla çözmemiz gerekiyor fikri olandan yardım bekliyorum

2. myli

myli Yeni Üye

3. zmrlnht

zmrlnht Yeni Üye

hocam maalesef bu da işe yaramadı zaten driver da kurarken desteklenen işletim sistemleri listesinde win 8 64 bit yok ve desteklenen markalarda da dell latitude e5420 yazmıyor

bir sürücü var onu kurdum onda da touchpad alanı disable oluyor ama butonlar disable olamıyor

4. myli

myli Yeni Üye

Aygıt yöneticisinden fare ve diğer işaret aygıtlarından touchpad'i devre dışı bırak dediğinizde yinede çalışıyormu.

5. zmrlnht

zmrlnht Yeni Üye

6. zmrlnht

zmrlnht Yeni Üye

orijinal sürücü değil ancak bu iş gördü
    http://drivers.synaptics.com/Synaptics_ ... 4_Win8.zip

Windows 8 için olan 111 mb dosyayı indirip kuru bilgisayarı yeniden başlatın ve denetim masasından fare kısmından touchpad ayarlarına gidin ve disabled yapın

7. zmrlnht

zmrlnht Yeni Üye

arkadaşlar son verdiğim driver ile oluyor ancak yine de bana kalırsa en güzeli BIOS menüsünden kapatmak
    BIOS da Mouse ve touchpad kısmını serial Mouse olarak yapın ve touch pad komple disable oluyor

Sayfayı Paylaş