Dell Lati. D430 3G Sorunu

Konu, 'Dell Notebook' kısmında bluecr tarafından paylaşıldı.

1. bluecr

bluecr Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar ,

Dell Latitude D430 kullanmaktayım ve bildiğiniz üzere cihaz üzerinde sim girişi mevcut ve üzerinde 3G kart takılı olmadan opsiyonel olarak mevcut. Ben daha önceki kullandığım hp compaq mini 110 model cihazımdaki 3G kartını ( Hp un2400 Mobile broadband) söküp dell cihazıma taktım ama çok uğraşmalarıma rağmen bu kartı bu cihazda çalıştıramadım.Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok memnun olurum.Sistemim Windows 7 Ultimate 32 Bit.

Teşekkürler.

2. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

Aygıt yöneticisinde sürücülerini görebiliyorsanız,
    windows'un güvenlik duvarı engelleyebilir, oradan izin vermeniz gerekir.

3. bluecr

bluecr Yeni Üye

Öncelikle ilginiz için tşk ederim,

Bendeki cihaz dell Marka 3G cihazı ise hp model olduğundan ben henuz 3G connetion manager proğramını çalıştıramadım bu konuda bir bilgi akımı sağlayabilirseniz çok sevinirim.Yani Dell Makinada hp connetion manager çalışmıyor.Birde sadece Com port olarak görünüyor farklı olarak bir modem yahut ethernet kartı olarak görünmüyor yanlış driver mi yüklüyorum acaba ?

4. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

denemek isterseniz..;
    :arrow: mobile-broadband linkinde yazılan talimatları kendi marka modelinize adapte ederek
    gerçekleştirin, 10. adımı aynen uygulamak kaydıyla;

Adım 10 -

1) temp.reg adlı bir dosya oluşturun,

2) temp.reg dosyasına aşağıdaki içeriğini yapıştırın,

Windows Registry Editor Version 5.00
    (kendi kayıt defteri versiyonunuz kaçsa onu yazacaksınız buraya)

[HKEY_CURRENT_USER\Software\HPQ]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\HPQ\HP Mobile Broadband]

"Activation"=dword:00000001

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

5. bluecr

bluecr Yeni Üye

ilginize tşk ederim yani dell makinada hp cihazı çalıştırma şansımız var özellikle connetion manager ve hp asistans sı ?

2. adımda malesef gene aynı hata;

"Bu Yazılım Bu Sistemde Desteklenmiyor"

6. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

söz temsili HP Yazıcı sadece HP pc'lerde kullanılır olsaydı hiç de ticari olmazdı değil mi.. (3G cihazınız açısından)
    Verdiğim linkteki aşamaları DELL pc'nize göre uygulayın demişim,
    yani doğru bir işlem sırası örneği olarak, yoksa orada HP falan sürücü dediğinde sizin DELL sürücüsü yükleyeceğiniz çok açık
    sadece 10.Adımı aynen uygulayın ki reg kaydıdır "mobile broadband"ın aktivasyonuna yönelik..

7. bluecr

bluecr Yeni Üye

Aynı sıralamayı dell sitesinden takip ederek yaptım ama reg dosyasıda dahil modemi düzgün görmüyor sadece com bağlantısı görüyor

8. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

Denetim Masası > Donanım ve Ses ve ardından "Telefon ve Modem Seçenekleri"ni tıklatarak Telefon ve Modem Seçenekleri'ni açınız.
    Buradan "Gelişmiş sekmesi"ne geçince ne gördüğünüzü yazar mısınız..

9. bluecr

bluecr Yeni Üye

Gelişmiş ;

Microsoft HID Phone TSP
    NDIS Proxy TAPI Hizmet Sağlayıcısı
    TAPI Kernel-Mode Service Provider
    Unimodem 5 Hizmet Sağlayıcı

Tamamı budur yani 3G Modem yok.

10. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

Sanırım ilk başta yapılması gereken şuydu;

şöyle bir bilgiye ulaştım

Merhaba. Her D430 bir sim kart yuvası var, ancak hepsinde hücresel cihaz geçerli değil. Yani önce bir hücresel cihaz kabul olup olmadığını görmek için biosu veya sistem bilgilerini kontrol etmelisiniz. Hücresel cihazlar genellikle dell web sitesinde bir self-install-kit olarak bulunabilir.

Hi. Not every D430 has a cellular device, but the sim-card-slot is available on all. So first you should check in bios if a cellular device is recognized or check your system details on the packing slip. Cellular devices are generally available as a self-install-kit on the dell website.

The Service Manual could also be used for guidance on how to visually inspect if you have a WWAN card and if so what model. Just remember to shutdown the laptop, disconnect _everything_ you might have attached, remove the battery and press the power button to ground the motherboard. Now it's only a matter of flipping the laptop upside down and unscrew three screws. For more information go here -->
    http://support.dell.com/support/edocs/s ... #wp1030506. Only recommended if you feel confident about fiddeling with computer hardware of course.

11. bluecr

bluecr Yeni Üye

Burda tam yapmam gerekeni anlamadım ama verdiğiniz adres üzerinden gidicem.

Sayfayı Paylaş