Dell inspiron touchpad sorunu

Konu, 'Dell Notebook' kısmında praoh tarafından paylaşıldı.

1. praoh

praoh Yeni Üye

Merhaba dell inspiron n serisi bi laptopum var tocpade tek tıkla ( mouse boşluğuna tıkla) görünüm özellikler pencersi çıkıyo bazende basılı tutup tıklamışsın gibi taramaya başlıyor, bilgisayarımı açmak için çift tıkladığında sanki sağ tuşa tıklamışsın gibi tepki veriyo sayfayı kapatmak için 2 kere tıkılıyosun ondada kapat taşı kısmı açlılıyo ancak kapatıyosun şimdi yaptıklarıma gelelim; esetle taradım bişi yok, combofixle taradım bişi yok, panda 2011 globalle taradım 4 şey buldu sildim ama aynı geçmiş tarihte 1 ay önceye gittim aynı ve bugün format attım c'ye (tabi d klasöründe resimler müzikler kaldı) ama sonuç aynı sizce neden olmuş olabilir?yardımcı olursanız sevinirim.

core 2 duo t6600
    dell kablosuz 1397 wlan
    marvel yukon 88e8040 pcı ethernet kartı
    Atı mobility radeon hd 4300
    high defination audio
    win 7 32 bit

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Yazdıklarınızı birkaç kere okudum ama anlayamadım.

Eğer touchpad bozuksa, format atıp tekrar sürücüsünü kurduysanız ve düzelmediyse sorun donanımsal olabilir.
    sorun donanımsal ise servisin bakması lazım.

3. praoh

praoh Yeni Üye

Şöyle diyeyim daha açık olsun .Laptopun önünde mouse olarak kullandığımız bölüm var işte oraya parmağınızı dokundurmanız sağ tuşa tıklanmış gibi eki gösteriyor.masaüstünde herhangibir dosyayı açmak isterseniz touchpad kısmına 2 kere parmak ucunuzla dokunduğunuzda açılırken bende sanki mouse'a sağ tuşla tıklanmış gibi özellikler menüsü açılıyor. Resim ekledim resimdeki tuşları kullansanda aynı sonuç ama dediğim gibi combofixle tarattım,nod 32 eset ile taradım panda global ile taradım olmadı son olarak format attım halaaaa aynı.

Ekli Dosyalar:

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Denetim masasında fare ayarlarında sol tuş yerine sağ tuş seçilmiş olabilir mi?

5. volkanarat

volkanarat Yeni Üye

Arkadaşım boşuna uğraşma bu modelin win7 32 bit deteği olmadığından [ofof] touchpad sorun yapıyor benden tavsiye 64 bit işletim sistemi kurup o şekilde dene düzelecektir. Alps touchpad malesef 32 bit deteği olmayan yazılım çıkartmış sanırım denemediğim sürücü ve driver kalmadı en son 64 bit kurup o şekilde deneyeceğim. Sende bunu dene düzelir büyük bir olasılıkla. kolay gelsin .

[bravo]

Sayfayı Paylaş