Dell Inspiron n5010 Kasa Problemi

Konu, 'Dell Notebook' kısmında xuma tarafından paylaşıldı.

1. xuma

xuma Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar
    Yaklaşık 1 sene önce aldığım dell inspiron n5010 (i5 işlemci) dizüstü bilgisayarım özellikle oyunlarda aşırı ısınıyor.Bilindik bir oyunu(World of warcraft) orta seviye özelliklerin altında oynadığımda işlemci sıcaklıkları 100c çıkabiliyor.Bir süre sonrada bilgisayar kapanıyor.Bu konuda teknik servisten yardım aldım ve soğutucu kanalı değiştirdiler ama sorun halen devam etmekte.Bunun yanında yine ısınmadan dolayı meydana geldiğini düşündüğüm hemen harddisk bölümünün üstünde bulunan metalik görünümlü tabaka başta ufak noktalar halinde kalkmaya sonrasında bu noktalar büyüyerek büyük siyah lekeler haline dönüşmeye başladı.Ekteki resimde yaklaşık bir ay önceki lekeler görünmekte şuan özellikle sağdaki lekeler birleşerek kocaman siyah bir alan oluşturdu.(Resimden göreceğiniz gibi şarj ışığınında yanmadığını ekleyim)

Dell'in kapıda hizmet politikası oldukça güzel ama en son bu konuda aradığımda müşteri hizmetlerinde çalışan hanımı anlamakta zorluk çektim (kimseyi aşağılayıcı bir tavır sergilemek istemem ama peltek bir konuşması vardı, konuştuğunu anlayamadım :( ) ve sonuç olarak herhangi bir sonuca varamadan kapattım.

Sorum ise teknik servisi nasıl bilgilendirebilirim ve bu sorunu çözmelerini sağlayabilirim.Isınma problemini yeterince iyi dile getirmeye çalıştım.Sıcaklıkları birkaç değişik programla ölçtüm başlıcası speedfan 4.45'dı.

Son olarak yeni bir konu açmamak adına Asus F8SR210DV modelindeki bilgisayarımın ekranı kırıldı.Dizüstü bilgisayarların ekran değiştirme işlemleri yapılabiliyormu ve yapılıyorsa maaliyeti ne kadardır?

Ekli Dosyalar:

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Asus notebookun ekranı tabiiki değiştirilebilir. Sadece lcd panel değişecekse dışarda bir serviste yaptırmanızı öneririm.
    Asus yetkili servisinde biraz pahalı kalır. Dışarda 250Tl civarına çözebilirsiniz.

Dell'e arıza ile ilgili neden bu kadar çok bilgi vermeniz gerekiyor. Arayıp notebook kendi kendine kapanıyor deseniz size gelmiyorlar mı?

3. xuma

xuma Yeni Üye

Aslında geliyorlar ama son seferde ısınma sorunu var dediğimde gelip sadece soğutma sistemini değiştirdiler sorunun kaynağını hakkında bir test vs uygulanmadı.

Laptop soğutucuları ne kadar etkilidir bilmiyorum ama şuan laptop soğutucusu olmasına rağmen 3-4dk oyunda durma süresinde 95-98 arasında sıcaklığa ulaşıyor.Bir süre sonra ise kapanıyor.

Notebook ekranı hakkındaki bilgi için teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş