Dell inspiron 6000 yardımcı olabilir misiniz?

Konu, 'Dell Notebook' kısmında mortifero tarafından paylaşıldı.

1. mortifero

mortifero Yeni Üye

arkadaşlar dell inspiron 6000 kullanıcısıyım.
    Bilgisayarımda 512mb ram ve 1.86 intel işlemci var ayrıca ekran kartımda intel tümleşikmi yoksa haricimi bunu bilmiyorum öğrenemedim bir türlü birinci yardım istediğim konu bu :)
    ikincisi ise bilgisayarımın arkasını açıp baktım ve 2 slotluk yer ve 2 tane 256 mb lık ram var ben ram'i arttırmak istiyorum, ancak bilgisayarımın en fazla kaça kadar desteklediğini bilmiyorum bu konuda bi bilgisi olan varmı? yani yapmak istediğim 2 gb ram den fazla takma ancak dersteklermi bilmiyorum desteklemiyorsa bile 2gb ram'i tek modül alıpmmı takayım yoksa 2 tane 1gb ram mi takayım gerçekten kafam karıştı ne yapacağımı şaşırdır:)
    sonuncu sorunum ise aldığımdan beri sd kart okuyucularımı kullanamıyorum 3 kez servise gönderdim yaptık dediler ama hiçbirşey yapmamışlar servisten gelince sd kart denedim olmadı ne yaptıysam olmadı driver'ı mı eksik yada bilgisayarım böyle bir özelliğimi yok anlamadım gitti. Halbuki alırken sd kart okuyucunuz mevcuttur denmişti. bu 3 sorunum biraz sizi yorabilir ama saatlerdir internette dolanıp duruyorum en son sizin forumunuzu buldum, şimdiden gösterceğiniz yardım için teşekkür ederim arkadaşlar kolay gelsin :D

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sorularınızı madde madde yazmanız anlaşılabilirliği arttırır.

1. İntelin henüz harici ekran akrtı yok. Dolayısı ile ekran kartınız tümleşiktir.
    2. iki tane 1gb ram takabilirsiniz. Takacağınız ramlerin mhz sinin eski ramlerle aynı olmasına özen gösteriniz.
    3. Ayrı arızadan 3 kezden fazla servise giderse iade ya da değişim hakkınız doğar.

3. mortifero

mortifero Yeni Üye

yardımınız için gerçekten teşekkür ederim ancak ürün değiştirmesinde bulunmadılar :( tabi bu benim tüketici kanunlarını bilmememden dolayı bu açıklıktan faydanılarakürün iadesi almadılar. İşin kötü tarafı şimdi garanti süresinin bitmiş olması ve benim sd kart okuyucum var diyerek bilgisayarım kullanmam :D artık sd kart okuma özelliği olmadanda idare edicem :(

Sayfayı Paylaş