DELL INSPIRON 1520 KİTLENMELER

Konu, 'Dell Notebook' kısmında aperfection tarafından paylaşıldı.

1. aperfection

aperfection Yeni Üye

Merhabalar,

Makinamdan uzun süredir cok memnundum, Ancak son zamanlarda vista isletim sisteminde harddiskinizde bir problem algilandi gibi bir hata almaya basladim. Sürekli donmalar basladi ve rahat calisamamaya basladim.

Daha sonra vista isletim sisteminden nefret etmemle beraber xp kurdum. Neyse driver falan bir sürü problem yasadiktan sonra o problemleri de hallettim.

Ancak simdi de o donmalar winamp acikken devam ediyor. winamp kapaliyken pek bir problem yok ama dedigim gibi acikken bilgisayar sürekli donuyor.

Lütfen yardimlarinizi bekliyorum.

2. aperfection

aperfection Yeni Üye

bu konuyla ilgili herhangi bir yardimi dokunacak adam yok mu ?

acaba ses kartiml alakali bir problem mi var?

3. The Wind

The Wind Yeni Üye

winamp haricinde bir playerla müzik dinlerken de oluyor mu yoksa sadece winampta mı oluyor?ses kartının bilgisayarı kilitleyeceğini sanmıyorum ama kesin birşey de diyemiyorum.

4. aperfection

aperfection Yeni Üye

hayir winampla alakasi yok aslinda... bilgisayardan ses cikaran birsey olmasi yeterli geliyor kitlenmeler icin.
    mesala bir video izliyorsam herhangi bir site de bu da kitlenmelere yol acabiliyor.

5. aperfection

aperfection Yeni Üye

cok onemli birsey farkettim ben... laptopun kendi speakerini kullanirsam yasiyorum bu kitlenmeleri ama baska bir ses sisteminden cikarsa hic bir sorun yok...

ya nedir bu problem bi fikri olan yok mu abi ?

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

verdiğiniz bilgilere bakarak sorunun donanımsal olabileceğini söyleyebilirim. Bu durumda teknik servise uğramanız gerekecektir.

7. aperfection

aperfection Yeni Üye

abi bencede ama son bi sans vista kurdum bakalim.

xp de sürekli mavi ekran hatasi almaya baslamistim cünkü simdi vistayi kurdum soyle bi problem var driverlari falan da kurdum.
    ama aygit yoneticisinde diger aygitlar ve altinda 3 tane ünlemli "Temel Sistem Aygıtı" ifadesi var. nedir bunlar ve nasil gider.

Ayrica bilgisayarimin puani onceden vista kullanirken 4.7 ydi. Simdi 1.0 bunun sebebi nedir. Sagolun .

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

temel sistem aygıtı genelde kart okuyucu sürücüsün kurunca düzeliyor.

Sayfayı Paylaş