Dell Hatalı Klavyeleri Değiştiriyor.

Konu, 'Eski Haberler' kısmında firtemin tarafından paylaşıldı.

 1. firtemin

  firtemin Yeni Üye

  Dell Vostro 1310s ve 1510s Model Notebookların "Hatalı" Klavyelerini Değiştiriyor.

  Dell Vostro 1310s ve 1510s modeli notebooklarda kullandığı hatalı klavyeler hakkında şikayetlerin internette de gün yüzüne çıkması ile harekete geçti.
  Şirket sitesinde yer alan bir iletide notebook departmanından Bill Bivin, bu sorunu çözmeye çalıştıklarını söyledi.
  Orjinal Flickr fotoğrafını alıntılayarak koyan çeşitli haber sitelerinin de çabalarıyla şirket hata yaptığını kabul etti.
  “Bunu söylemenin bir yolu yok… Biz bir hata yaptık ve mağdur olan bütün kullanıcılardan özür diliyoruz. Belirtmek isterim ki bu problem sadece Avrupa, Orta Asya ve Afrika’da ki bazı kullanıcıları etkiledi. Diğer bölgelerde herhangi bir sorun olmaması gerekiyor.”
  Dell olayı “normalde kullanılanlardan büyük sol shift tuşu kullanmakla” suçlayarak haklı göstermeye çalıştı.
  Bilgisayar şirketi “ Yeni düzenleme “ters bölme” (backslash) tuşunu alttan ikinci sıranın sağ ucuna taşıyor ve bu durum diğer harf tuşlarının “olması gereken yerlerde” olmasını engelliyor. Bu yer değişikliğinin bulunduğu bazı klavye dizilimlerinde büyük sol shift tuşu daha ön plana çıkıyor.” diye açıklamasını sürdürdü.
  Dell bütün mağdur kullanıcılarla iletişime geçerek iki seçenek sunacaklarını söyledi: klavyeyi değiştirerek BIOS u kendileri uptade edebilecekleri gibi, bölgelerinde bulunan teknik servislerde de yalnızca klavyelerini değiştirebilecekler.

  kaynak: http://www.pocket-lint.co.uk/news/news. ... ards.phtml
   

  Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş