dell 15r xp kurulunca laptop kapanıyor acilll

Konu, 'Dell Notebook' kısmında gckurdu tarafından paylaşıldı.

1. gckurdu

gckurdu Yeni Üye

Arkadaşlar
    dell inspiron 15r notebookum var onu win7 den xp ye çevirmek için windows sp3 diskini cd sürücüne koydum
    ön yüklemeye girdikten sonra
    hdd bölümüne geldim. diski bölüp system 32 dosyalarını kopyalayınca laptop birden kapanıyor kapanmasa bile üzde 90 veya yüzde 50 lerde laptop kapanıyor. yani windows 7 kurmak istesdiğim de bu sorun olmuyor. direk kuruyorum . ancak windows xp de kapanması bana ısınma ile ilgili bir sorun olmadığını anlıyorum. biraz önce yüzde 99 da kapandı . pc healtde ısınmaya baktığımda normal bir sıcaklık seviyesinden acaba sorun nedendir yardımlarınızı bekliyorum.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Başka bir xp cdsi ile denediniz mi?

3. gckurdu

gckurdu Yeni Üye

denemediğim xp cdsi kalmadı malesef kapanma sorunu canımı sıktı acaba bu sorunu çözebilecek arkadaşlar varmı forumda yardımlarını bekliyorum

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Eğer windows 7 de sorun yoksa ve xp de kapanma sorunu varsa;
    Birden çok xp cdsi ile denediyseniz;

Büyük ihtimalle bios güncellemesi yapmalı ya da başka sürücüler ile denemelisiniz.

Xp kurduktan sonra hiç sürücü kurmadan bir süre kullanın. Sorun yaşamıyorsanız problem sürücü kaynaklı olabilir.

5. lancelotjr

lancelotjr Yeni Üye

bu tip sorunlar genelde 64/32 bit çakışmasından kaynaklanıyor. doğru versiyon olduğundan emin misin? 32 bit xp kurmaya çalışıyorsan donanım parçalarının bazılarıyla çakışıyor olabilir.

Sayfayı Paylaş