dell 1525 EKRAN KARTI BELLEĞİ SORUNU

Konu, 'Dell Notebook' kısmında bergg tarafından paylaşıldı.

1. bergg

bergg Yeni Üye

arkadaşlar aldığım dell 1525 coreduo t2330 1,6ghz 251 mb x3100 onboard vga'ya sahip olan bilgisayarın sistemde ekran kartı 8mb gorunuyor. bios ta baktım ama nasıl yukselteceğimi bulamadım..sadece "device info" diye bir bolumde 8mb oldugu bilgisi var..

bunu nasıl 251mb a cıkarabilirim..sistem belleği 1 gb su an..

2. bergg

bergg Yeni Üye

notebook ekran kartlarında upgrade olayının olmadığını biliyorum..bununla alakalı yazınızı da okudum.. [bravo]

benim sorunum belleğini arttıramamış olmam..cihaz ozelliklerinde modelin 251mb a kadar paylaşımlı desteği bulunduğunu söylüyor..eski masaüstü bilgisayarımda yaptığım gibi paylaşımlı ekran kartını bios tan arttırma şansım var mı onu soruyorum..

sistem 8 mb görüyor vga belleğini ve ben bunu 251mb'a yani max sınırına kadar sistem belleğinden paylaşım vermek istiyorum ama yapamadım...bios tan düzeeltme şansım yok mu notebook larda ?

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Anı şeyi tekrar yazıyorum biliyorum ama sorunuzun başka bir cevabı yok.
    Paylaşımlı ekran kartlarında kullanılacak belleği el ile ayarlamak için bir yer yok. Zaten gerek te yok. O kendisi ayarlıyor zaten. Kafanıza takmayın. Sizin yapabileceğiniz tek şey ram mikatrını 2gb ye çıkarmak olabilir o kadar.

4. bergg

bergg Yeni Üye

tamam demek istediğinizi anladım..bilgilendirme için teşekkur ederim.. [bravo]

5. bugracuneyt

bugracuneyt Yeni Üye

Saka bey ,

Bu her pc için geçerlimidir ? ben dün Acer Aspire One AO751H-52BB modeli bir NETBOOK aldım, Bios 8MB gösteriyor ve düzeltemiyorsun, seçeneğe gelinmiyor üstünden pas geçiyor pasif halde.. söylediğiniz gibi bende 2 GB'e çıkardım, bu otomatik mi ayarlıyor ? yoksa BIOS uptade mi yapmalıyım ki bugün Acer support sitesine notebookuma ait yeni bir güncelleme düşmüş bugün tarihli..

Teşekkürler

Sayfayı Paylaş