DATRON TW7A

Konu, 'Notebook Genel' kısmında erhancakan tarafından paylaşıldı.

1. erhancakan

erhancakan Yeni Üye

arkadaşlar bu cihazı almayı düşünüyorum fiyatı 1500 ytl anlayanlar bu bilgisayarı değerlendirebilirmi acaba ekran kartı bana 1024 değilmiş gibi geldi yorumlarınızı bekliyorum

# İşletim Sistemi:FREEDOS
    # İşlemci:INTEL Core 2 Duo T7250
    # İşlemci hızı:2,0GHz
    # Chipset:Intel Crestline PM + ICH8M
    # Ekran
    # 15.4 inc TFT-LCD WXGA
    # 1280 x 800
    # Glare type support
    # Bellek:2 GB DDR2 667 MHz
    # Sabit Disk:250 GB
    # Sabit Disk Sürücü Hızı:5400 RPM
    # Optik Sürücü:Dual layer DVD-RW
    # Dahili kamera:Entegre 1.3 MP Kamera
    # Grafik Kartı:NVIDIA GEFORCE 8400 256 MB (Turbocache 1023 MB)
    # Fax/Modem:56K Modem V.90/V.92
    # Ethernet:10 / 100 / 1000 Mbps
    # Wireless LAN:802.11 b/g
    # Portlar
    # 1 x IEEE 1394
    # 4 x USB 2.0
    # S-VIDEO TV-OUT
    # 1 x RJ11 modem
    # 1 x RJ45 ethernet
    # 3 x Audio jacks: Headphone-out, Mic-In, Line-in
    # Pil Ömrü:3 saate kadar
    # Pil türü:Li-Ion
    # Boyutlar:355 x 254.5 x 25.5 mm
    # Ağırlık:2.7 kg
    # Bluetooth:Var
    # Diğer özellikler:4 in 1 (MS/MS PRO/MMC/SD) Memory Kart okuyucusu
    # Garanti Süresi:2 Yıl
    # Yüklü yazılımlar:Bitdefender PRO güvenlik

2. hakzan

hakzan Yeni Üye

Öncelikle bilgisayarı ne için kullanaksın onu yazsan daha iyi yorum yapılabilirdi.
    Genel özelliklerine bakarak şunu söyleyebilirim,
    Öncelikle işletim sistemi yok bilgisayarda, kendin xp yada vista yükleyeceksin, bu yüzden önce sitesine bak sürücüleri var mı? (Sürücü cdsini vermediklerini farzet)
    İşlemciye bakarsak bende de T7250 var gayet iyi ama daha iyileri varken neden daha iyisi olmasın?
    Ram, standart yani yeterli.
    Ekran kartı bence kötü 8400 eskimiş bir kart artık, 1gb dediği de paylaşımlı olarak, normalde 256mb.
    Hard disk yeterli.
    Oyun falan oynamak istersen son çıkan oyunları belki açar ama kötü kalitede, oyun oynamazsan ofis,internet,müzik,msn falan ise yeterli bilgisayar.
    Kısaca 1500ytl bence fazla bu bilgisayara. Eğer fiyatı biraz daha arttırabilirsen Asusun F3sg düşünebilirsin.
    http://www.pcdepo.com/asp/show_stock.as ... SUAN-30742
    http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=3206
    Bu bilgisayar iki farklı ekran kartı ile satılıyor, yukarıda iki linke bakarsan görürsün, datron yerine bu asus daha iyi bence biraz daha araştır daha iyi laptoplar bulabilirsin kolay gelsin...

3. erhancakan

erhancakan Yeni Üye

yeni çıkan oyunları kaldırması lazım gönderdiğiniz linkteki ekran kartlarıda aynı bundaki bi eski sürüm mü acaba

4. hakzan

hakzan Yeni Üye

Benim gösterdiğim Asus dizüstü bilgisayar da son çıkan oyunları rahat çalıştıramaz, ben sadece bütçeni sarsmıyacak ve gösterdiğin datron dan daha iyi olan bir dizüstü önerisinde bulundum. Ama bütçem var dersen çok daha iyi bilgisayar önerilerinde bulunabilrim aynı şekilde son çıkacak oyunlarıda oynatabilecek. Sen verebileceğin en yüksek tutarı yaz, bilgisayar da neler yapmak istiyorsun onları yaz, ona göre bir araştırma yapalım [bravo]

5. erhancakan

erhancakan Yeni Üye

1800 ytl para vereceğim bir pc den herşeyi yapmasını beklerim :)))

son çıkan oyunları oynatması lazım zaten son çıkan oyunları oynatan bi makinada herşey yapılabilir :)

6. The Wind

The Wind Yeni Üye

Dostum bu datronla son oyunları low ayarlarda oynayabilirsiniz...Fakat full performans için daha gelişmiş bir laptop gerekir.Madem datron almayı göze aldıysanız bence bir de monsterlara bakın.Daha üstün performanslı notebookları var ve freedos olan modelleri de var.Bence dikkate değer.Buyrun size üstün donanımlı bir notebook.Biraz daha pahalı sizin verebileceğinizden.
    http://www.fokusbilgisayar.com/asp/show ... t=T81FL900

peryn işlemci,512 mb 8600GT ekran kartı,7200rpm harddisk,2 gb ram+1 gb turbo memory...ve freedos.

7. hakzan

hakzan Yeni Üye

Arkadaşım, emrahın yukarıda önermiş olduğu monster dan başka benimde aklıma başka dizüstü gelmiyor( son çıkan oyunları kaldırabilecek). aklında olsun bu monsterla bile son çıkan yada çıkacak oyunları full detay oynayamazsın, orta detay ve akıcı şekilde çok rahat oynarsın. Bu bütçe ile maalesef dizüstü bilgisayarlardan çok performans bekleme (oyun için) bu yüzden ya kesenin ağzını biraz daha açıp monster alırsın yada baya açarsın başka modellere de bakarsın, yada illa laptop istiyorum demiyorsan, masaüstüne süper bir sistem yapabilirsin.

8. erhancakan

erhancakan Yeni Üye

Arkadaşlar 2000 ytl ye kadar bütçe ayıracağım
    bu arada aklıma takılmışken notebook larda amd işlemciler nasıl hep intel tavsiye var ama şu cihazıda sormak istiyorum

HPtx2000 seri 2.4ghz4gb 12.1 Dokunmatik Dijital

Operating system
    Genuine Windows Vista Home Premium with Service Pack 1 (64-bit)

Processor
    AMD Turion 64 X2 Dual-Core Mobile Technology TL-68 (2.4 GHz, 512KB+512KB L2 Cache)

Display
    12.1" WXGA High-Definition HP BrightView Widescreen Display(1280 x 800) with Integrated Touch-screen

Dimensions
    8.82 (L) x 12.05 (W) x 1.23 (min H)/1.52 (max H)

Memory
    4GB DDR2 System Memory (2 DIMM)

Total memory slots
    2 DIMM

Maximum memory expansion
    4GB

Graphics
    Nvidia GeForce Go 6150 with up to 559MB total available graphics memory

9. The Wind

The Wind Yeni Üye

Bu grafik kartıyla pek de birşey yapabileceğini sanmıyorum.Sen yukarıda linkini verdiğim ürünü o fiyata başka bir markada kesinlikle bulamazsın,bence o linke iyi bak,ondan sonra kararını ver.

Sayfayı Paylaş