DATRON TW7A Ses Kartı ve Wireless sorunu

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında baykep tarafından paylaşıldı.

1. baykep

baykep Yeni Üye

Yeni almış olduğum TW7A Intel Santa Rosa C2D 2.1GHz 3GB 160GB DVD+-RW (Kameralı) Notebookuma XP kurdum ama ses kartı ve wireless sürücülerini bir türlü tanıtamıyorum. Aslında beraber gelen DVD ve CDde bu sürücüler mevcut ama tanımıyor. Ses kartı için önce bir yama var onu kur diyor. Tıklayınca hiçbirşey olmuyor. Sanırım yamayı koymayı unutmuşlar. Sonra ses kartını kur diyorum Realtek High definition Audio programını kuruyor. Ondan sonrada sistem açılmıyor kilitleniyor. High Definition audio ses kartı sorunlu gözüküyor. ne kaldırabiliyorum nede sürücülerini yeniden kurabiliyorum bu yüzden 2 kere format atmak zorunda kaldım. Internette bir yama bulup onu kurduktan sonra kurmayı denedim yine olmadı. Wireless kurmak istedim. İntel wireless programını kuruyor ama sürücü yüklü değil diyor. Sürücüyü yüklemek istiyorum hiçbirini kabul etmiyor. Aygıt yöneticisinde 802.11 bg WLAN görünüyor. Ürünü mavi bilgisayardan aldım. Ürün özelliklerinde Intel PRO/Wireless 4965 a/b/n Kablosuz Ethernet diyor. İnternetten o kadar çok sürcü indirdimki ne yaptıysam olmadı dün gece sabahladım ama hala başladığım yerdeyim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden minnettarım.

2. baykep

baykep Yeni Üye

Bu arada Everest ile aldığım Özet Rapor aşağıdaki gibidir.

Kod:
    Bilgisayar:
          Bilgisayar Türü                                   ACPI Çok işlemcili Bilgisayar  (Mobile)
          İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows XP Professional
          OS Servis Paketi                                  Service Pack 2
          Internet Explorer                                 7.0.5730.11 (IE 7.0)
          DirectX                                           4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
          Bilgisayar Adı                                    DATRONAERO (XP)
          Kullanıcı Adı                                     Admin
          Oturum Etki Alanı                                 DATRONAERO
          Tarih / Saat                                      2008-05-11 / 11:55

Anakart:
          CPU Türü                                          Mobile DualCore Intel Core 2 Duo, 2100 MHz
          Anakart Adı                                       Bilinmiyor
          Anakart Çipseti                                   Intel Crestline GL960/GM965/PM965
          Sistem Belleği                                    3072 MB
          BIOS Türü                                         Bilinmiyor

Görüntü Birimi:
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            GeForce 8400M GS  (512 MB)
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            NVIDIA GeForce 8400M GS  (512 MB)
          3D-Hızlandırıcı                                   nVIDIA GeForce 8400M GS
          Monitör                                           LG Philips LP154WX4-TLC3  [15.4" LCD]

Çokluortam:
          Ses Bağdaştırıcı                                  Intel 82801HBM ICH8M - High Definition Audio Controller

Depolama :
          IDE denetleyici                                   Intel(R) ICH8M 3 port Serial ATA Storage Controller - 2828
          IDE denetleyici                                   Texas Instruments PCIxx12 Integrated FlashMedia Controller
          Disk Sürücüsü                                     FUJITSU MHY2160BH  (160 GB, 5400 RPM, SATA)
          Optik Sürücü                                      Optiarc DVD RW AD-7530B
          SMART Sabit Disk Durumu                           OK

Bölümler:
          C: (NTFS)                                         112611 MB (109216 MB boş)
          D: (NTFS)                                         40013 MB (39735 MB boş)
          Toplam Boyut                                      149.0 GB (145.5 GB boş)

Giriş:
          Klavye                                            Standard 101/102 Tuşlu ya da Microsoft Natural PS/2 Klavye
          Fare                                              PS/2 Uyumlu Fare

Ağ:
          Birincil IP Adresi                                127.0.0.1
          Birincil MAC Adresi                               00-1B-24-C4-9A-8F
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Marvell Yukon 88E8055 PCI-E Gigabit Ethernet Controller

Çevre Birimleri:
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801HBM ICH8M - USB Universal Host Controller
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801HBM ICH8M - USB Universal Host Controller
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801HBM ICH8M - USB2 Enhanced Host Controller
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801HBM ICH8M - USB2 Enhanced Host Controller
          USB-Aygıt                                         802.11 bg WLAN
          USB-Aygıt                                         USB Bileşik Aygıt
          USB-Aygıt                                         USB Video Aygıtı
          Akü                                               Microsoft AC Bağdaştırıcısı
          Akü                                               Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

4. vlk4n

vlk4n Yeni Üye

Merhabalar

Soruyu yazan arkadaşımızın sürücü problemi yok ses kartı kurulamıyor bu realtek hd lerde bulunan bir sorun bunun çözümüde basit
    Öncelikle bilgisayarı güvenlik kipte açın aygıt yöneticisi orayan sistem aygıtları oradan microsoft uaa bus dirver for hig definition seçeneğini çift tıklayıp devre dışı bırakın

Bilgisayyarı yeniden başlatın yine güvenli modda açın bu defa aynı microsoft uaa bus dirver for hig definition seçeneğini seçip kaldır a basın

Bilgisayarı normal şekilde başlatın. SAatin yanında beliren yeni donanım aygıtı bulundu işaretine aldırmadan ve basmadan sürücü dosyanızdaki setup dosyasına basın. O herşeyi kuracaktı siz başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

umarım açıklayıcı olmuştur

teşekkürler

5. giboulee

giboulee Yeni Üye

Çok teşekkürler dostum, gerçekten yardımcı oldu, sorun bu mikrosoft icadının kendisindeymiş... :D

Sayfayı Paylaş