datron rem

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında priyatel tarafından paylaşıldı.

1. priyatel

priyatel Yeni Üye

slm arkadaşlar ben de datron marka leptop var buna rem nasıl daka bilirim bir bilgisi olan varsa lütfen yardım edermi

2. ayhan85

ayhan85 Yeni Üye

Arkadaşım model belirtirsen yardımcı olurum

3. priyatel

priyatel Yeni Üye

datron aero marka aslında özeliklerine baktım zaman 256 ram var diyor ama ben kasıyı actım ve icinde ram bulamadım başka bir yerde olabilirmi ikitane kapak var altında ikisinide söktüm ama ram olması gereken yerler boş. ramı aşka yerden ala bilirmi. ekran kartı 64mb diyor ben buna ram dakmak istiyorum mhz sanırım 166.1mhz

4. ayhan85

ayhan85 Yeni Üye

Arkadaşım datron aero serisinin birçok modeli var.Tam modeli vermelisinki yardımcı olabilelim.Sendeki 256 mb ram büyük bir ihtimal klavyenin altındadır ve arkadaki söktüğün kapagın altındaki boş dediğin yuvada boşdaki 1 adet ram yuvasıdır.detaylı olarak modelini yazabilirsen max ram desteklediğini ve kaç mhz oldugunu söyleyebilelim.ramin mhz ini öğrenmek için CPU-Z programını kullanabilirsin.€
    http://www.cpuid.com/download/cpuz_146.zip

5. priyatel

priyatel Yeni Üye

datron aero zw6 sanırın ikitane kapak var ikiside boş araştırdım onlar rem yerleri ama iclerinde rem yok

6. ayhan85

ayhan85 Yeni Üye

Toplam 2 slot maksimum 2 gb ram destekler (pc2100) 266 mhz
    Kolay gelsin [alkis] [alkis]

7. priyatel

priyatel Yeni Üye

sağ ol arkadaşım. ama orda rem olması gerekmiyormu neden rem yok yoksa başka yerden alma ihtimali varmı cünkü dedim gibi ikiside boş iclerinde hic birşey yok dakma yerleri var ama rem yok icinde

8. ayhan85

ayhan85 Yeni Üye

bütün laptoplarla en fazla 2 adet ram slotu bulunur eger arka kapakta yok diyosan 256 mb'lık ram kalvyenin altındadır.onun için klavyeyi sökmen gerekir.bir diğeride arkadadır.ama sen bir tane daha yuva var diyosun arkadaki 2 adet boş slotun resmini koyarsan buraya ne oldugu söyleyebilirim

9. priyatel

priyatel Yeni Üye

resmi nasıl yolaya bilirim

10. priyatel

priyatel Yeni Üye

umarım resim gelir kasanın arka kısmı işaretli olan yerler

Ekli Dosyalar:

11. ayhan85

ayhan85 Yeni Üye

ortadaki ram yuvası ama hdd yuvasının yanındaki yuvanın ne oldugu anlamak için kapanı söküp resmini göstermen lazım.

12. priyatel

priyatel Yeni Üye

Ekli Dosyalar:

13. ayhan85

ayhan85 Yeni Üye

Üsteki wireless card yuvası arkadasım

14. priyatel

priyatel Yeni Üye

teşekür ederim peki diyer remi görmek icin klavyayımı sökmem gerekiyor

15. priyatel

priyatel Yeni Üye

kusura bakma ben yine seni rahatsız edecem ben leptopa rem alıcam ama benim leptopta bilgilerine baktımda ram hakında şöyle bir yazı var acaba benim ddr ramı yoksa sdramı 1gb ram koymıyı düşünüyorum acaba nasıl bir şey almalıym

[ DIMM2--------[ SPD ]---------------------------------------------------------------------------------------------------------

: 256 MB PC2700 DDR SDRAM ]

Bellek Birimi Özellikleri:
    Seri Numarası Yok
    Birim Boyutu 256 MB (2 ranks, 4 banks)
    Birim Türü Unbuffered
    Bellek Türü DDR SDRAM
    Bellek Hızı PC2700 (166 MHz)
    Birim Genişliği 64 bit
    Birim Voltajı SSTL 2.5
    Hata Tespit Yöntemi Yok
    Yenileme Hızı İndirgenmiş (7.8 us), Self-Refresh

Bellek Zamanlamaları: