DATRON PL5C Usb bilinmeyen aygıt sorunu

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında Venomz tarafından paylaşıldı.

1. Venomz

Venomz Yeni Üye

Selamlar,

düne kadar sorunsuz kullandığım usb portlarımın 3ü birden bugün çalışmamaya başladı "usb aygıt tanınamadı"hatası vermeye başladı.ne takarsam takayım çalışmıyorlar(usb mouse,ext disk vs vs)(flash disk takınca sistem kitleniyor,çıkarınca geri çözülüyor.format attım,sürücüleri kaldırıp yeniden kurdum sorun düzelmedi.fakat birşey dikkatimi çekti.portlardan iki tanesine bir alet taktığım zaman "usb aygıt tanınmadı.aygıtlardan birisi çalışmadığından widows bu aygıtı tanıyamıyor" hatası çıkıyor.diğer üçüncü porta taktığım zaman bu hata gelmiyor ama yinede çalışmıyor.bu üçüncü portta yaklaşık 2 aydır "coolermaster notebook soğutucu" takılı idi ve bilgisayarım günde ortalama 15 saat çalışıyordu.acaba gücünü usbden alan bu soğutucu,portu aşırı ısıtarak portların tümünede zarar vermiş olabilirmi? veya bu usb portların ortak bir controller ı varsa onu yakmış olabilirmi acaba?

internette tatmin edici yanıtlar bulamadım maalesef.
    düşüncelerinizi bekliyorum
    iyi çalışmalar.

2. Error!

Error! Yeni Üye

Garanti ?

3. Venomz

Venomz Yeni Üye

garantisi bitti

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

donanımsal bir soruna benziyor. Buradan birşey yapılabileceğinden emin değilim.

5. Venomz

Venomz Yeni Üye

evet banada öyle geldi.servise gidecek bugün.sonucu buradan bildiririm.teşekkürler.

6. Venomz

Venomz Yeni Üye

sonuç: usb portları kontrol eden bridge chipi yanmış,servisinde 1 yıl garanti altında olmak koşuluyla 500TL,yan sanayi serviste 250TL. aynı sorunu yaşayanlara duyurulur.

Sayfayı Paylaş