DATRON PL5C Pil sorunu

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında Venomz tarafından paylaşıldı.

1. Venomz

Venomz Yeni Üye

merhabalar,
    arkadaşlar 2 ay kadar önce datron pl5c aldım.1.73 cduo,512 ram vardı.ben bunu 2GB yaptım.ilk kullanımda 16 saat şarj ettim.ama şu anda bile tam şarjda 50dk gidiyor pili.oyun vs oynamıyorum.internet vs kullanıyorum.sizce bu süre normalmi? yoksa pilinde veya şarj ünitesinde bir problemmi var.
    teşekkürler.

2. mRocK

mRocK Yeni Üye

bazı bilgisayar markaları maliyetlerini düşürmek için bataryalarını daha az özellikli yapıyorlar. Bataryanızın özelliklerini buraya yazarsanız size daha faydalı bir yanıt verebilirim mesela 4 hücreli, 6 hücreli vs.

3. Venomz

Venomz Yeni Üye

merhaba cevabınız için teşekkür ederim.pilimin hücre sayısı vs ile ilgili pek bilgim yok maalesef ama pili çıkarttım altında yazanları size yazayım belki kaç hücreli olduğunu anlayabilirsiniz:

SAY Battery Pack Li-Ion
    Output:14.4 V 2400mAh
    P/N: 4UR18650F-QC-PL3

Ayrıca tahminimce datron firması tarafından yapıştırıldığını düşündüğüm bir sticker var:

2PL5BTLI440
    TFC0732

teşekkürler.

4. kvcatak

kvcatak Yeni Üye

aynı problem bendede var arkadaşlar bu model için önerebileceğiniz farklı bir batarya varsa almayı düşünüyorum.

5. yucel3334

yucel3334 Yeni Üye

arkadaşlar bendede aynı sorun var format attık sorada şarz alıyo gibi yapıyor ama şarz almıyor

Sayfayı Paylaş