Datron Mobee N011-inceleme-

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında Error! tarafından paylaşıldı.

1. Error!

Error! Yeni Üye

Alsammı Almasammı Beklesemmi Yada Alıyım Ya çelişkilerinden sonra Datron Mobee N011 almış bulunmaktayım :) bakalım nasılmış
    Netbook çok kibar vede şık duruyor üst kısmında DATRON logosu var sadece netbook tam bir sadelik abidesi adata

Kapağını açyımızda süt beyazına bürünmüş klavye,touch pad,ekran karşılıyor Ekran 10"

Klavye Takımı Çok Çok Çokrahart :) asus gibi incik cıncık bir birlerine geçmiş klavye takımı yok.Asusdan Sonra Parmaklarım Bir Oh Çekti.

Kısayol Tuşları...

Power Düğmesi...

Kamera,Mikrafon

İşlemci Arması (İntel Atom İşlemci)

Durum Işıkları...

Netbook'un Alt Kısmı
    Ram Veya HDD değiştirmek İsterseniz Eğer Notebook'un Alt Kısmını Tamamen Açmanız Gerekiyor.

Hoparlör Elt Kısımda Netbookun Altında

Netbook'un Ön Tarafı

Sol Yan Tarafı
    Netbook'u kilitlemek için giriş yuvası,A.C Adaptörü,İşlemci Egzozu,2ADT. Usb.

Sağ Tarafı...
    1 ADT.Usb,SD kart Yuvası,Mikrafın,Kulaklık,VGA çıkışı,Modem Lan Girişi.

Arka Kısım

Benim 15.4" link notebook soğutucusunda biraz büyük durdu :)

Netbook Hakkında Veriler...

BilemirTr

2. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Hayırlı olsun . Güle güle kullanın. datron un yeni canavarını aldınız demek. 2gb ram 250 gb hdd ile arka kapağı açmaya zaten gerek de yok. :lol: Bende Msı pr200 vardı, ona ram takarken anam ağladı. Yekpare arka kapaklardan nefret ediyorum. Bu husus bile notebook tercihimi etkiliyor. Makinada freedos vardı değilmi? XP'yisiz sonradan kurdunuz sanırım. Kutudan xp driverlar çıkıyoru? Kurulum zahmetli oldumu?

3. Error!

Error! Yeni Üye

hdd ve ramleri zaten ben değiştirdim :) kendi içinden 160 gb hdd 1 gb ram çıkıyor :) kutunun içinden kendi driverları çıkıyor.kurulumda hiç sıkıntı yaratmadan flash bellekden boot ederek xp yi kurdum sorunsuzcada driverları kurdum.
    bazen nnetbook u kucağıma aldığımda kendimi notebook umda hissediyorum bunu almamın en büyük sebebi klavyesi oldu klavye bakımından hiç bir sıkıntım yok. ben bu netbook u asıl alma amacım download vede odamdaki ses sistemine buna bağlayıp o şekilde kullanmak.ama böle 2 kablosunu çukartıp elinize bir kitap gibi alıp bir yere gitmekde ayrı bir keyif katıyor :)

birde aklınızda bulunsun atom işlemci max. 2gb ram destekliyor. ilk 3 gb taktım görmedi 2 takınca gördü ramleri

4. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Ayıptır sorması nereden ve kaça aldığınızı sorabilirmiyim?

5. Error!

Error! Yeni Üye

bu 10" olanı bundan daha piyasada yok :) asya bilgisayara 3 tane demo olarak gelmiş sonradan 1 ay sonra felan serisi gelcekmiş bened 3 demolardan tekini aldım .) ortalama fiyat 550 usd dediler para vermedim daha ne zaman netbook lar gelir fiyat konulur parayı verrim :) babam orda çalışdığı için sorun olmıyor :)

6. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

2 gb ram ve 250gb hdd modelini hiçbir yerde stokta bulamıyorum. hepsiburada sitesinde vardı ama şu an yok. [alala]

7. Error!

Error! Yeni Üye

içinden 1gb ram ve 160 gb hdd çıkıyor sonradan ben değiştirdim 2GB RAM VE 250 GB HDD taktım bunlar ekstradan taktım ;)

8. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

9. Error!

Error! Yeni Üye

Oke. Anladım ;)

10. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Asya Bilgisayarın internet sitesinde satılıyormu mobee???

11. Error!

Error! Yeni Üye

2 model var bu modelden daha halen gelmemiş

http://www.asyabilgisayar.com.tr/grupDe ... arkaID=253
    asayada bu iki modeli var.

maalefef onlarında elinde kalmamş bu modelindende getirmiyiceklermiş.tek datron değil hiç bir netbook kalmamış ellerinde neden derseniz yeni modelleri gelicekmiş bütün markaların bence biraz beklemekde fayda var ;)

12. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Bugün bir yetkşili satıcısına uğradım. Distirütör sorunu varmış datronda.

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Benim duyduğum şu şekilde;
    daha önce ufotek isimli firma ithal ediyordu ve onların markası idi. şu anda ufotek kapanma sürecinde. Ancak datron isimli yeni bir firma kurdular. Datron ile ilgili faaliyetlerini bu firma üzerinden yapıyorlar.

14. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Bugün Vatan da çok güzel yeni gelmiş Acer One D250 modelini gördüm. 6 hücreli 4400 mha pilli atom n270, 1gb ram 160 hdd klasik netbook özelliklerinde 10.1 inch ekranlı makinayı görünce dayanamadım aldım bir tane. makina siyah renkte ancak klavyeyi çerçeveleyen kısım aliminyum fırçalanmış şekilde harikulade. Hemde makinayı 595 tl ye aldım. Süper makina gerçekten. Tek kusuru bluetooth yok. Alırken farketmedim. [alala]

15. Error!

Error! Yeni Üye

Hayırlı Olsun Güle Güle Kullanın
    bluetooth da vatanda vardı sanırım usb ucu kadar bluetoothlar var usb taktınızmı belli bile olmıyor onlara bakın derim eğer bluetooth çok lazım oluyorsa.tekrar hayırlı olsun güzel bir inceleme bekleriz artık :)

16. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

ilk resmi koyalım bakalım. Dün 1 gün beklemiş full şarj ile makinayı açtım. Pil süresi 6 saat 45 dakika gösterdi. 1 saat kadar kullandım ekran parlaklığı ortanın biraz üzerinde ve wireless bağlı şekilde. Pil süresi 4 saat 45 dakikaya düştü. Pil kendine geldikçe asgari 6 saatlik bir kullanım sunacağını tahmin ediyorum.

Makinanın klavyesi çok ama çok güzel. tuş hassasiyeti çok iyi. Sanki notebook gibi bir his veriyor. Ekran parlak ve LED ekran. Disk tek parça geliyor. Belki gizli bir partisyon vardır. Unboxing resimlerini daha sonra adım adım ekleyeceğim. İlk resim ;

17. Error!

Error! Yeni Üye

güzel makina klavyeside gayet rahat duruyor bu arada heralde mobil internet kullanıyorsunuz? acaba hızı ne şekilde yani tatmin ediyormu ??

18. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Hızı şu aşamada 256 k bağlantı hızında. Geçmişte 56 k ile bağlanan bir ülkenin vatandaşı olarak tatminkar. O resimde gördüğünüz USB Stick Modemi Avea 12 ay 4 gb taahhütlü internet bağlantısı sözleşmesi imzalarsanız BEDAVA veriyor. Bende daha önce aldığım Express Card Slottan çalışan modemide var ancak bildiğiniz üzere netbooklarda Lenovo S10 hariç express card slotu olmadığından bende USB modem ile bağlanıyorum.

Bu Haziran ayı sonrası 3G bağlantı kullanıma sunulacak. 8MB hızı destekliyor 3G bağlantısı. Ben 1MB bağlantıyada razıyım. yani kısa süre sonra çok daha hızlı mobil bağlantımız olacak. Avea mobil mükemmel.

O sitick modemi ayrı almak isterseniz ki gerek yok 99 USD+KDV ödemek zorundasınız.

19. Error!

Error! Yeni Üye

diyosunuzki biraz daha bekleyin oke :):)

Avea 12 ay 4 gb taahhütlü internet bağlantısı sözleşmesi imzalarsanız BEDAVA veriyor.

İmzaladık 12 aylık ücreti nedir aydan ayamı ödüyoruz yoksa bir keredemi ??

20. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Ayda 40 tl ödüyorsunuz ama bunu 12 ay boyunca ödemeyi taahhüt ediyorsunuz. Bir defade değil yani. 3g nin kesin çıkmasını müteakip farklı kampanyalarda kullanıma sunulacaktır. bekleyedebilirsiniz bugünde alabilirsiniz. ihtiyacınız yoksa şu aşamada bence biraz bekleyin. Çünkü daha iyi bir kampanya seçeneği çıkarsa (ücret açısından) bu defa 12 ay taahhütlü aldığınızdan yenisinden faydalanamazsınız.

Sayfayı Paylaş