D: sürücüsü kayboldu

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında firstman41 tarafından paylaşıldı.

1. firstman41

firstman41 Yeni Üye

daha önce vista kullanıyordum ve bugün xp ye geçme kararı verdim..neyse yükledim ama açıkken kendi kendine kapanmaya başladı..ben de vazgeçtim ve sonra tekrar vista yükledim..daha önce defalarca yüklediğim için sorun yoktu..sonra bişey daha oldu ben vistayı bi daha yüklemek zorunda kaldım gayet normal bi şekilde..işte olan o zaman oldu..2. yüklememde(orjinal recovery cd sinden) yine sorunsuz yükledim ama yüklendikten sonra bi baktım ki benim E sürücüm(yani diğerlerine göre D:) yok..sadece c: yi gösteriyor ve 120 gb lık hd kim var ve şu anda 55 gb gösteriyor yani sadece c: yi.....E: puff sanki uçtu..bana acil yardım gerekiyor çünkü çok önemli dosyalarım var içinde...kafayı sıyırdım sıyıracam..ACİİİİLLLLL...LÜTFEN.....

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

şunu denediniz mi?bilgisayarıma sağ tık-yönet-disk yönetimi.orada tüm sürücüleri görmeniz lazım, e sürücünüz orada görünmüyorsa iş sakata biner.Orada görebiliyorsanız bir şek,lde geri dönüşü olur...muhtemelen orada görünecektir çünkü yer yarılıp içine girmedi ya, :) bence sakin olun ve dediimi bir deneyin.

3. ercan_

ercan_ Yeni Üye

benzer bir durumu linux kurmaya calısırken yasamıstım.disk yönetimine girdiginizde büyük ihtimalle adlandırılmamıs bir kısım göreceksiniz.o kısmın üzerine sag tıklayıp biçimlendir sekmesini seçtiginizde normale dönmesi gerekir ama o kısımdaki bütün veriler kaybolur.çeşitli bilgi kurtarma programları var ama ne kadar işe yararlar bilemiyorum.

4. liamangelus

liamangelus Yeni Üye

d sürücünüz muhtemelen ntfs sistem değildir. xp fat32de tanıyor ama vista tanımıyor olabilir. vista yüklerken otomatik olarak cyi ntfs olarak biçimlendirdi. ama d fat32 kaldıysa ondan olmuş olabilir

5. firstman41

firstman41 Yeni Üye

format attım tekrar xp yükledim...ilginize teşekkürler

6. hunter0101

hunter0101 Yeni Üye

bu sorunun benzerini ben de yaşıyorum.. xp yükleme esnasında D: etiketli sürücüyü bölmek istedim başaramadım...xp yüklemekten vazgeçtiğimde hiç alakası olmayan F: sürücüsü boyutunda 100 Gb civarında kayıp olduğunu gördüm..hiç bir şey anlamadım..

Sayfayı Paylaş