ctrl+f11 kullanılamaz oldu!

Konu, 'Dell Notebook' kısmında laus tarafından paylaşıldı.

1. laus

laus Yeni Üye

ben altı aydır dell inspiron 6400 kullanıyorum bugüne kadar sorunsuz çalışıyordu bugün format atma ihtiyacı duydum ctrl+f11 kullanarak format attım ama bilgisayar tekrar başlarken disk okuma hatası verdi yeniden format atmama da izin vermedi ark tan xp cd si aldım ve c ye format atıp xp yi kurdum ama bu seferde ctrl+f11 çalışmaz oldu yani recovery bölümüne de format atmış oldum ayrıca driverlarda yüklenirken hata veriyorlar bi dosya istiyolar sys formatında ama öyle bi dosya yok driverlar için ne yapabilirim? o mükemmel recovery yöntemini nasıl geri getirebilirim? şimdiden teşekkürler..

2. burhangurez

burhangurez Yeni Üye

aynı sorun bendede var aynı bilgisayarda driver cd si var yüklemedin mi eğer yoksa onu gönderebilirim sana tabi istersen ctrl f11 sorunu nasıl olur bende bilmiyorum

3. muratbseker

muratbseker Yeni Üye

hımm ben biliyorum sanırım bu sorunu c sürücüsüde del.sdr diye bir dosya var o dosyalar işlevini yitirmiş sanırım bakşimdi iyi dinle
    1;
    *dell notebooklarda hdd 3 kısım halinde gelir bu kısımları rahatca görebilmen için ubuntu veya knoppix işletim sistemi ile boot olarak aç
    *ve artık tüm sürücüleri görüyorsun o kısımlarda 2. büyük olan kısımda ghost dosyaları var ara bul ve sonra makinaya o dosyaları ghost bas
    *dikkat orada 3 tane var hepsini al çünkü 3 partion var
    2;
    *bir şekilde del.sdr dosyasını başka bir 6400den bul
    3;yok dahada olmadı dersen beni bul her şekil yardım ederim

4. osmanusl

osmanusl Yeni Üye

banada yardımcı olun. aynı sorun bende de var. bu dediğiniz dosyaları bana mail olarak felan atamazmısınız. yalnız anlatımıyla.
    mailim: osmanusl@gmail.com

şimdiden tesekür ederim

5. akesik

akesik Yeni Üye

arkadaşlar bendede aynı sorun var .maalesef bir türlü ctrl F11 i çalıştıramıyorum. Bana yardımcı olursanız minnettar kalırım.
    teşekkür ederim.
    mail adresim: a.kesik@hotmail.com

Sayfayı Paylaş