crysis oynayamıyorum

Konu, 'Asus Notebook' kısmında dsilence tarafından paylaşıldı.

1. dsilence

dsilence Yeni Üye

binbir zahmetle indirdiğim crysis warhead oyununu asus f3sc220dr laptopda tekleyerek oynuyorum.işlemcim core 2 duo 2.2ghz santa roza, ram 2gb 667mhz , ekran kartım nvidia geforce 8400M G bu sistem bu oyunu oynamazmı ki?eksik bi software mi var yoksa arkadaşlar.

2. karaf

karaf Yeni Üye

Bu tarz oyunlar için en önemli etken ekran kartı! Sizin işlemciniz fena olmasada ekran kartı vasatın altında, randımanlı oynamanız zor gibi.

3. dsilence

dsilence Yeni Üye

yanıt için teşekkür ederim. vga kartını değiştirmem bana ne gibi maliyet getirir ve garanti olayını nasıl etkiler bilgi verirmisiniz acaba...

4. karaf

karaf Yeni Üye

Bu dediğinizin pek mümkün olduğunu sanmıyorum!

5. dsilence

dsilence Yeni Üye

sonbir soru arkadaşlar, bu notbok da dvi çıkışını HDMI connecktor ile çevirip LCD tv ye bağlasam LCD tv nin optik ses çıkışından 5+1Av receiver giriş yapıp dts ses alabilirmiyim. görüntü kartım sesi de işleyip gönderirmi HDMI bağlantısıyla.yanıtlarınız için teşekkür ederim saygılar...

6. dsilence

dsilence Yeni Üye

bu konuda fazla tecrübesi olan arkadaş yok sanırım bende kendim konuyu biraz araştırdım, bulduklarım ise şunlar.Ati vga kartlarında çeviriciler mutlaka atinin kendi çeviricisi olmalıymış(sıradan piyasa malı değil) kalo içindeki pin configirasyonu atinin special bir uygulaması olduğundan hdmi çıkışında sesi kendi çeviricileri ile aktarıyormuş fakat bunun yanında birşey daha söylemek istiyorum vga kartın içinde ses yongalarıda olmalıymış.Yani görüntüyü dvi çıkışından gönder dediğimizde mainboard üzerindeki ses kartını ses özelliklerinden kapatarak ati hd video için ses çıkışını göstermeliymişiz.burada ati donanımda2.bir ses kartı olarak görünüyormuş vga kartı üzerindeki ses yongaları devreye girip çıkışı hdmi yoluyla LCD ye aktarırmış.buda hd2600 ve üzeri kartlarda varmış.Nvidia grubunda da aynı olay hemen hemen dile getiriliyor ama çevirici sıradan bir çevirici olabilirmiş (özel olması şart değil) ses yongası varsa her ikiside tek kablo ile aktarmak mümkünmüş.dvi çıkışında sesi aktarmak karta özgü extra bir özellik olarak görünüyor,tv nizde optik veya coax digital çıkış varsa buradan home cinema sisteminize dağıtım için gerekli sinyali gönderebilirsiniz.farklı bilgisi ve deneyimi olan arkadaş varsa görüşlerini sunup herkezi faydalandırabilir .herkese kolay gelsin...

Sayfayı Paylaş