CPM-P860-4K15 Laptop sorun yardım lütfen

Konu, 'Casper Notebook' kısmında louque tarafından paylaşıldı.

1. louque

louque Yeni Üye

Merhaba
    CPM-P860-4K15 Laptop ( Dizüstü Bilgisayar ) için xp kurma ile ilgili başlıktaki tüm gerekenleri yaptım ancak xp yi kurduktan sonra bilgisayar ilk kez masaüstünü açarken mavi ekran çıkıyor ve bilgisayar reset atıyor bu nedenle maalesef driver kurma aşamasına gelemedim. Bu sürekli olarak devam ediyor. Vista nedeniyle bilgisayardan hiç verim alamıyorum xp kurmam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. louque

louque Yeni Üye

notebooka xp yuklemeyi başardım biosdan

advanced settings/
    HDC configure as/ altında IDE ve AHCI seçenekleri var ordan IDE seçince sorun çıkmıyor hatta sata driverlı bir xp cdsi bile gerekmedi.Ama kurduktan sonra AHCI ya çevirince yine mavi ekran veriyor. Windows XP'yi kurduktan sonra Notebook un yanında verilen orjinal driver cd sinde xp iiçin AHCI Driver var onu yüklemeyi denedim setup yükleme yapmadı. AHCI ya da IDE olmasındaki fark nedir? Neden mavi ekran veriyor yardımcı olabilecek bilgi verebilecek biri varsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler..

3. louque

louque Yeni Üye

notebooka xp yuklemeyi başardım biosdan

advanced settings/
    HDC configure as/ altında IDE ve AHCI seçenekleri var ordan IDE seçince sorun çıkmıyor hatta sata driverlı bir xp cdsi bile gerekmedi.Ama kurduktan sonra AHCI ya çevirince yine mavi ekran veriyor. Windows XP'yi kurduktan sonra Notebook un yanında verilen orjinal driver cd sinde xp iiçin AHCI Driver var onu yüklemeyi denedim setup yükleme yapmadı. AHCI ya da IDE olmasındaki fark nedir? Neden mavi ekran veriyor yardımcı olabilecek bilgi verebilecek biri varsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler..

Lütfen biri yardımcı olursa en azından bir fikir verirse çok sevinirim AHCI ile IDE kullanmak arasında ne fark var bilen var mı?? [imdat] [imdat]

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

birinde diskin sata özelliğini kullanıyorsunuz. ide olanda kullanamıyorsunuz

Sayfayı Paylaş