[çözüldü]linux korsan windows ve Garanti

Konu, 'Hp Notebook' kısmında ordinaryus tarafından paylaşıldı.

1. ordinaryus

ordinaryus Yeni Üye

hp pavilion dv5 1021et model laptopum var bi ara xp ile kullandım ama vistaya geri dondum... Sorum ise korsan windows ya da linux kurmak makineyi garanti kapsımı dışındamı bırakır... üzerinde korsan windows ya da linux kurulu olarak garantiye gitse bi sorun çıkartırlar mı?

2. ordinaryus

ordinaryus Yeni Üye

arkadaşlar korsan işletim sistemi garanti kapsamında mıdır değil midir bilen hiç kimse yok mu?

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu konu biraz hp nin marka olarak politikaları ile ilgili.
    Ama genel olarak hiçbir marka yazılıma yani işletim sistemine garanti vermez ve yazılım sorunlarını arıza olarak görmez.
    Dolayısı ile mantık olarak garanti dışına çıkmaması gerekir.

4. alemcimusti

alemcimusti Yeni Üye

Isletim sistemi ile garantinin hic bir alakasi yoktur.

5. ordinaryus

ordinaryus Yeni Üye

yanlıs anlasıldım galiba sorunum su: atıyorumki ben suanda lisanslı vista home pro kullanıyorum. windows 7 ye geçmek istiyorum ama onun içinde ayrı ücret verebilecekk durumda değilim sonuçta öğrenciyim... Varsayalım ki ben korsan bir windows 7 buldum ve bilgisayara kurdum ve akabinde bilgisayar beklenmedik bir sorun çıkarttı (sorunun işletim sistemiyle alakası yok mesela fanın hiç çalışmaması gibi...) bilgisayarı garantiye göndersem servis harddisk te kurulu olan korsan windows 7 yi görünce bilgisayarı garanti dışı bırakabilir mi?

umarım yeterince açıklayıcı olabilmişimdir :)

6. alemcimusti

alemcimusti Yeni Üye

servis bilgisayarindaki korsan isletim sistemini gördügünde garanti disi brakmaz.Genelde servise gelen cihazlarin isletim sistemi korsanmi orjinalmi diye kontrol edilmez, diyelimki edildi ve korsan oldugu anlasildi, sizi uyarici bir yazi ile cihazinizi size teslim eder.

Not: Isletim sisteminizin sorunsuz calismasini ve basinizin agrimasini istemiyorsaniz, orjinal isteletim sistemi ve programlarini kullanmanizi tavsiye ediyorum.

7. ordinaryus

ordinaryus Yeni Üye

saol hocam içimi rahatlattın aslında doğru söylüyorsun ama vistada da basım az ağrıyor değil hani :D

Sayfayı Paylaş