Counter-Strike v1.6 için Serverlar

Konu, 'Oyun Genel' kısmında MooNLiFe tarafından paylaşıldı.

1. MooNLiFe

MooNLiFe Yeni Üye

Herkese merhaba.

Gelişen ve değişen laptop camiasında artık oyun oynamak, 3D grafik çalışmak bir lüks değil aranılan özellik oldu. Bu doğrultuda aranızda oyun severler olduğundan hiç şüpem yok. Eğer Counter-Strike sevdiğiniz oyunlardan ise ve evinizde oynuyorsanız inanınki Online olarak karşılıklı diğer kullanıcılar ile oynamak kadar zevklisi yok.

Bizde bu doğrultuda düşünüp CS severler için bir stress atma platformu oluşturduk. Bunu 3 adet kola böldük. Public yani halka açık, Death-Match ve Match olarak konumlandırdık. Public oyunun mantalitesi BOT larla evinizden değilde sizin gibi kullanıcılar ile serverın kişi kapasitesi kadar rakiple karşılıklı oynadığınız oyun. Death-Match tüm rakiplerin ölmesinin ardından round un yeniden başlamasını beklemeden ölür ölmez doğma üzerine kurulu. Half-Life gibi düşünün. Match (maç) olarak adlandırılan server tipi ise tipik Klan savaşları. Bu oyunu oynamayı seven 5 kişinin oluşturduğu takımların toplam 15 round boyunca birbirlerine üstünlük sağlama çabası.

Bu doğrultuda Public, DM ve Match Serverlarımız hizmetinizdedir. Serverlarımız CS v1.6 tabanındadır. Public server için oyun açılır açılmaz é tuşuna basarak konsol indirilir ve connect cs.tr-aw.com ya da connect 212.68.34.66 yazılır ve enterlanır. DM servera giriş için connect dm.tr-aw.com ya da connect 212.68.34.68 yazılır enterlanır. Match serverı için connect mac.tr-aw.com ya da 212.68.34.67 yazılır.

CS serverlarının artık neredeyse tümünde sXe Injected adı verilen anti-hile yazılımı kullanılır. 1.6 dan evelki özellikle 1.5 oyuncuları anti-hile yazılımı olarak Cheating-Death isimli yazılımı bilmektedirler. sXe Injected da bunun benzeri bir yazılımdır. Tamamen oyunun zevkinin kaçırabilecek kişileri engellemeye yönelik bir girişimdir. Güncel sürüm sXe Injected v5.6'e tıklanarak edinilebilir. sXe halâ geliştirilmekte olan bir yazılım. Bu yüzden sürümlerde kararsızlıklar, resetlenmeler, anlık donmalar gbi sıkıntılar yaşanılabilir...

Herhangi bir sorun yaşayan kişisel bilgilerimdeki detaylardan benimle irtibata geçebilirler, eğlenceli günler dilerim...

2. oguzkara

oguzkara Yeni Üye

peki sorum şu. Bende counter - strike cd'si var. İşletim sistemimde vista. Duyduğuma göre vista cs'yi kabul etmiyor. Bilgisayarıma cs yüklesem bir sorun yaşarmıyım???

3. imhotep

imhotep Yeni Üye

Bende de vista kurulu.Cs yi sorunsuz birşekilde yükledim ve sıkıntı olmadan oynayabiliyorum.

4. MooNLiFe

MooNLiFe Yeni Üye

Hayır hiç bir problem yaşamazsınız. Ben Windows XP Professional SP3Türkçe / Windows Vista Ultimate SP1 Türkçe Dual işletim sistemleri kullanıcısıyım. CS adına 1.5 olsun 1.6 olsun, Source denen versiyonu olsun hiç bir sorun yaşanmamakta. Sorun yaşayan arkadaşlarımız ise sXe gibi 3. parti anti-hile türevi yazılımların Vista ile uyumsuz olmalarından sorun yaşayabiliyorlardı. Di li geçmiş zaman kullandım çünkü artık neredeyse tüm yazılımlar Vista uyumlu hale getirildi.

sXe Injected yazılımında sorun yaşayan arkadaşlarımız olur ise ufak bir tavsiyede bulunabilirim. Diyelim ki Counter-Strike C:\Program Files\Valve klâsörü altına kurulu olsun. Masaüstündeki CS kısayoluna sağ tıklayıp özelliklere bastığınızda karşınıza gelen ekrandaki hedef satırında oyunun çalışma yeri olarak "C:\Program Files\Valve\hl.exe" -nomaster -game cstrike gibi bir ifade ile karşılaşacak olursunuz. Bu ifadedeki -nomaster takısı pek çok anti hile yazılımı adına sorun çıkartmaktadır ve oyunun oynanabilirliği adına hiç bir katkısı yoktur. Ordaki hedef satırını "C:\Program Files\Valve\hl.exe" -game cstrike olarak değiştirdiğiniz taktirde en ufak sorunla karşılaşmazsınız.

İyi oyunlar...

Taglar:
    sXe Injected, sXe Injected 5.6, Vista, sXe Injected Vista, Interrupting Hatası, Interrupting, CS, CS v1.6, CS 1.6, Counter-Strike, Vista Uyumluluk Sorunu

Sayfayı Paylaş