Compaq Mini 110c-1010ET | 3G Bağlantı Programı

Konu, 'Hp Notebook' kısmında ladrub tarafından paylaşıldı.

1. ladrub

ladrub Yeni Üye

Merhaba

Compaq Mini 110c-1010ET sahibiyim. XP Home edition var önce Windows7 kurdum pek kaldırmadı, ardında XP 'ye döndüm. Kurduğum XP Pro ve bu bilgisayarda artık recover yok :) 3G bağlantı programı önerisi olan varmı? TurkcellConnect 'i indirdim fakat modemi bulmadı. VZAccess 'e gelince o da sapıttı. Vodafone diyip duruyor :) Bilen arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum

Kolay gelsin.

2. terranova911

terranova911 Yeni Üye

pm den irtibata geç benimle yollayım arkadaşım

3. ladrub

ladrub Yeni Üye

PM 'den irtibata geçmek ??

Wouw, bu kadar gizli bir bilgiyse ben almayayım. Korkarım mazallah. Sende burada paylaşmaktan kaçındığına göre, bakarım ben başımın çaresine..

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

donanım haberde şöyel bir çözüm önermişler.
    5-Ve şimdi en önemli kısım :http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloadIndex?softwareitem=ob-69279-1&lc=en&dlc=en&cc=us&product=3996531&os=2093〈=en adresinden WWLAN driverı indiyoruz ve yüklüyoruz. Daha sonra burdanhttp://h10025.www1.hp.com/ewfrf/w ... 31&os=2093〈=en Hp Wireless assistant yükluyoruz ve bilsayarı kapatıp açıyoruz.

Hp nin sitesinde bulunan Hp Connection Manager 2 (Bütün problemleri yaratan bu) yüklemiyoruz bunun yerine burdan http://drivers.softpedia.com/get/NETWOR ... EV-O.shtml Hp connection manager 3 indirip yüklüroruz ve bilgisayarı kapatıp açıyoruz....Yeni connection managerde yeni bir profil yaratarak apn kısmına küçük harflerle (mgb) yazdıktan sonra artık 3-g üzerinden bağlanabilirsiniz. Connection manager 3 kesinlikle problemsiz çalışıyor ve görünümüde çok daha güzel.Vista ve connection manager 2 yüklüyken çekmediği ve kitlendiği yerlerde bile kesintisiz ve problemsiz kullanılıyor bu bakımdan aletlerinde connection manager2 olanlarda bu yeni versiyonla değiştirmelerinde yarar var.Ayrıca yeni versiyonda nekadar data download yada upload ettiğinizi görüyorsunuz yani limitinizi aşmadan haberiniz oluyor.

6-Gelelim bütün problemleri yaratan Hp Un2400 WWLAN kartına.Bu kart Qualcomm Gobi chipsetli,bu kartın aynıları değişik isimler altında bütün dünyada gerek büyük telefon servis sağlıyıcıları ve gerkse notebook üreticileri tarafından kullanılıyor.Bu kartın sürücüleri iki aşamada yükleniyor.Aleti açtığınızda ilk önce usb aleti olarak tanınıyor ve bir com portu açıyor.Bu birinci aşama herkeste ortak daha sonra açılan bu com portu vasıtasıyla karta (Bilgisayarınızda bulunan Qullacom service klasörü altında bulunan ve 0 ile 10 numaraları arasında bulunan image dosyalarından birini yüklüyor.(Bu seçtiğiniz servis sağlıyacısına göre değişiyor.Turkcell ve Avrupa ülkelerinde 6 nolu klasörde bulunan image yüklüyor) Buna yazılımsal olarak firmware diyebiliriz.Bundan sonra aygıt yöneticisindende görebileceğiniz şekilde ağ bağdaştırıcısı kısmında network adapter,bağlantı noktaları kısmından 2 tane açılmş com portuve modem kısmındada kartımız gözüküyor.Bu işlem kart her çalıştırıldığında tekrarlanıyor.Nette gobi WWLan diye ararsanız bu konu hakkında bir çok kaynak var.Bu kartın bu şekilde yüklenmesi bazı bakımlardan dezavantaj sağladığı halde bence bazı hatta çoğu bakımdan avantajlı.Bu şekilde kartı ileriki zamanlarda daha değişik şekilde programlamak ve kullanmak mümkün.
    Bütün bunlar haricinde yaptığım araştırmalr sonucu bu kartın içinde gömülü GPS desteğide var
    RADIO SUPPORT
    EV-DO/EV-DO Rev. A 800MHz* √
    EV-DO/EV-DO Rev. A 1900 MHz* √
    HSDPA/HSUPA 800MHz* √
    HSDPA/HSUPA 850MHz* √
    HSDPA/HSUPA 900MHz* √
    HSDPA/HSUPA 1900MHz* √
    HSDPA/HSUPA 2100MHz* √
    GSM/GPRS/EDGE 850MHz √
    GSM/GPRS/EDGE 900MHz √
    GSM/GPRS/EDGE 1800MHz √
    GSM/GPRS/EDGE 1900MHz √
    Standalone GPS, AGPS, gpsOneXTRA� √
    ancak bu yazılımsal olarak aktif hale getirilmemiş.(Bazı Sony ve PAnasonic bilgisayarlarda bu özellik açık ve kullanılıyor.Yukarıda anlattığım üzere kolayca yapılacak bir yazılım düzenlemesiyle GPS özelliği açık hale gelebilir ancak bütün aramalarıma rağmen windows üzerinde hp nin böyle bir sürücüsüne rastlıyamadım.Bu konu ile ilgili linux altında bazı çalışmalar var ancak olarda henüz istenilen seviyede değil.Yani yeni bir GPS açık WWLAn sürücüsü yayınlanana kadar beklemede kalacağız.

7-Kartın 3g modem performansı (Turkcell için) Yurtiçi download ortalama 2-2.5 Mb upload 1-1.5Mb.Ancak bazı saatlerde Download hızı 5-5.5 Mb ye çıkabiliyor. Yurtdışı Download 1-1.5Mb upload 700b-1mb arasında değişiyor.Bütün arkadaşları selamlıyorum umarım bu açıklamalar size yardımcı olur.

5. ladrub

ladrub Yeni Üye

Biliyorum saka, o konuyada yazı yazıyorum zaten. Ama malesef bir çare bulmadım.. Problem gene devam ediyor. Muhakak bir yerde bi yanlış yapıyoruz ki o yanlışlık qualcomm driver'i ile alakalı gibime geliyor. Gerekirse üreticiye mail atıcam. Adam akıllı desteklediği driveri isteyeceğim. Ama önce, pazartesi günü Kadıköy 'deki HP 'ye gidip, ürünü kafalarına atmam gerekli.

Seninde bir bilgin olursa lütfen bu başlık altında yaz.

dv2730et 'den sonra sıkıntı çektiğim 2. bilgisayar. Ne tesadüftür ki, bu da kullandığım ikinci HP. Hepsimi sorunlu olur be kardeşim...

6. terranova911

terranova911 Yeni Üye

pm dediysemde kardeşim :D iletişime geç anlatayım demiştim sadece. ben baya uğraştım sonunda yaptım anlatayım sırasıyla ilk önce win 7 yükledim ve bütün aygıtları tanıdı wwan dahil.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft ... 31&os=2093 ilk olarak bu driverı indirip kurdum

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft ... 31&os=2093 sonra asistanı kurdum ve yeni donanım bulma ikonu çıktı wireless ve wwan açık yazdı. daha sonra son linkten hp connection maneger 3 ü indirdim kurdum işin zor kısmı bundan sonra başladı. buraya kadar hallettiysen tam sorununun ne olduğunu yaz ona göre gerisini anlatayım

7. ladrub

ladrub Yeni Üye

Dostum saol senin bilgisayarının modelinin 110C-1010ET olduğuna eminmisin? Verdiğin linkteli Wireless Assistan'ı kurmaya çalıştığım zaman, "Bu program bu ürünün programı değildir, lütfen diğer sürümleri deneyin" şeklinde bir uyarı alıyorum.. HP 'nin download sitesine model olarak 110C-1010ET olarak girdiğimde, orda var olan Wireless Assistan'ı indirip kuruyorum. Herşey burda normal gözüküyor fakat Connection Manager 3 'ü kurmaya gelince iş, verdiği hata "Bilgisayarınıza bağlı WWAN aygıtı bulunamadı, Kur şimdi iptal ediliyor" oluyor. Oysaki cihazımda WWAN var ve format atmadan önce, yani Windows Home 'da iken WWAN 'ı kullanıyordum. Hatta bunun için Turkcell 'den Data Hat bile satın aldım. Şimdi diyeceksin ki Connection Manager 2 'yi kullan. Tamam, onu kuruyorum sorun yok. Hatta WWAN 'a bile bağlanıyorum. Yalnız bu seferde sorun, bilgisayarı kapatıp açtığım zaman, birdaha 3G 'ye erişemiyorum. Connection Manager 2 'yi açıyorum, Cihaz Kapalı diyor. Aç tuşuna basıyorum, Sim kartımın PIN kodunu soruyor, pini yazıyorum ve "Cihaz Kapalı, Açmak için tıklayın" yazıyor. E gene basıyorum PIN soruyor, gene kapatıyor..diye devam ediyor...

Denemediğim windows sürümü kalmadı. 3.1, 95 ve 98 hariç. Hepsinde aynı problem. Ya ben salağım, yada benim bulduğum driverlarda sorun var.

8. ahmetahmet35

ahmetahmet35 Yeni Üye

Aynı sorun bendede Var:((((((

9. ahmetahmet35

ahmetahmet35 Yeni Üye

Az önce Hp teknis destekle konuştum Xp home edition kullanmadığınızdan olabilir dedi cihazın seri numarasını verdim orjinal Cdleri gönderecekler onları kurduktan sonra sonucu yazarım...

10. tekrardusun

tekrardusun Yeni Üye

Arkadaşım Hp Connection Manager 1.1 sürümünü yükleyeceksiniz. 2 ve 3 sürümleri hata veriyor. Hp Connecton Manager 1.1 i de HP ABD sitesi üzerinden yükleyin. Ayrıca ben HP 701ET de windows 7 kullanıyorum gayet güzel çalışıyor. Bir daha XP falanda yüklemem :D

İlgili HP Wireless Assistant ı önce yüklemiş olman lazım. WWAN ı açman lazım Hp Connection Manager 1.1 i ki modülü algılayabilsin program.

Kolay gelsin.
    E bir reklam yaparım artık :D www.tekrardusun.com ziyaret ediniz arkadaşlar. Tekrar Düşündüren bir çok bilgi ve görsel yayın bulunmakta bu sitede.

11. tatli45

tatli45 Yeni Üye

arkadaşlar hp compaq mini 1010et kullanıyorsanız merak edipde connection manager 2. yada 3.versiyonunu kurayım nasıl birşeymiş derseniz benim gibi 2 ay kafayı yersiniz tekrardusun adlı üyenin de yazdığı gibi connection maganer 1.1 sürümünü yükleyip kullanmanız lazım ,çok tşk arkadaşım iyiki yazmışsın foruma sorunun nasıl çözüleceğini hatayı bir türlü aşamamıştım,
    aşağıdaki linkden hp connection 1.1 sürümünü indirin ve sorunsuz bir şekilde kullanın,

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft ... ct=3856333

bu arada hp minibok 1010et'e ait turkcell'in 3G operatör ayarlarıda aşağıdaki linkde,apn'yi doğru bir şekilde yaparsanız sorunsuz bir şekilde bağlanırsınız,
    şimdiden kolay gelsin

http://www.turkcell.com/c/docs/HPCompaq ... ekleme.pdf

12. heraklatius

heraklatius Yeni Üye

arkadaşlar günlerdir uğraşıyorum..sırf teşekkür etmek için üye oldum..windows 7 den vazgeçtiğim anda connection menager 1.1 kurulumunu söyleyen arkadaşın dediğini uyguladım,ve hiç sorun kalmadı,3g bağlantısının yapılandırmasını veren arkadaşada hp connection menager 1.1 bağlantısını veren arkadaşada çok teşekkür ederim..mutlu kalın

13. gokhank01

gokhank01 Yeni Üye

heraklatius Arkadas Bende yanlızım Sanıyordum Aynı Kaderdeymişiz..

Bu Arada Tatli45 Arkadas Cok Teşekkür Ederim..

İnan" hp connection manager 1.1" google yazdım hic birşey bulamadım ..

Şimdi Kurdum Eskisi Gibi Oldu...

Yeni Versiyonlar Beter...

Bir işin en iyisi En kolay Olanıdır

Tekrar Teşekkürler..

14. tatli45

tatli45 Yeni Üye

rica ederim gökhan kardeş
    yardımcı olmak görevimiz

saygıyla,sevgiyle kalın

Gökhan TATLI

15. ptbllptbll

ptbllptbll Yeni Üye

Arkadaşlar bence sorunu çözsenizde hp teknik servise sorunum çözülmedi diye mesaj çekin ya da arayın aynı sorun bende de ortaya çıkmıştı win7 kurduktan sonra hp teknik servisini aradım ve bir hafta sonra 2 adet win xp kopyası biri türkçe biri ingilizce tüm driverların bulunduğu 2 dvd ve extra bir kaç program elinizde bulunsun. Zaten bilgisayarı satarken cd masraflarından kısmak için recovrey menu koyuyorlar gibi geliyor bana . Bu konuya bu çözümü sunan arkadaşa da çok teşekkür ederim gerçekten takdir ettim [bravo] ;)

16. ptbllptbll

ptbllptbll Yeni Üye

arkadaşlar conection manager 1.1 i kurdum wwan çalışıyor ama her bilgisayarı kapatıp açtığımda tekrar çalıştıra bilmek için tekrar connection manager ı kurmam gerekiyor çünkü wirelles asistant yüklü değil sitesinden indirdiğim wirelles asistant lar bu modelde desteklenmiyor uyarısı veriyor. Uygun driver ı link olarak verecek olan arkadaş varsa çok hayra geçer
    model: compaq mini110c - 1020st
    işletim sistemi: windows7 starter

17. ptbllptbll

ptbllptbll Yeni Üye

arkadaşlar daha halen arıyorum [alala]

18. fredistan

fredistan Yeni Üye

HP müşteri hizmetlerinden gelen mail sorunu çözebilir.
    ...........
    Compaq Mini 110c-1010ET PC’nizde yasadiginiz surucu yukleme sorunuyla ilgili asagidaki linklerden ilgili dosyalari indirip kurulumunu yapmaniz gerekmektedir.
    HP Multi-WWAN Sürücü Yükleyicisi <ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp43501-44000/sp43936.exe>
    HP Wireless Assistant <ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp39001-39500/sp39374.exe>
    HP Connection Manager <ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp43501-44000/sp43677.exe>

19. selmanla1

selmanla1 Yeni Üye

arkadaşlar hiç uğraşmayın.hp connect manager 3.1 ve hp hp wireless asistanı yükleyin.

sonra hp connection manageri açın.aygıt yok diyecek.

sonra sol üst köşede mobil bant bağlantısı yazan yerde kırmızı bir düğme var.ona tıklayınca otomatik olarak yeni donanım bulundu yazıyor.düğmeye bastıktan 2 dakika sonra bekleyin.donanım bulunup kendisi yüklüyor.ve aygıt başlıyor.yaw ne acayip drivermış böyle.sonunda buldum yani.

linkler:

net framework. 3.5 sp1

http://www.microsoft.com/downloads/deta ... da479ab0d7

hp connection manager 3.1

ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp46501-47000/sp46503.exe

hp wireles asistan
    ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp45001-45500/sp45222.exe

20. cyber_turuncu

cyber_turuncu Yeni Üye

Uzun araştırmalarım sonucu mini hp 'lerde wwan sorununun çözümünü buldum.... Format attıktan sonra Bios güncellemesi yaptıgınızda wwan aktif hale geliyor... Saygılarımla...

Sayfayı Paylaş