Çöken Bilgisayarlar Uzaktan Tamir Edilebilecek

Konu, 'Eski Haberler' kısmında gtoprak tarafından paylaşıldı.

 1. gtoprak

  gtoprak Yeni Üye

  AirTies ile Intel firmalarının birlikte geliştirdiği ''vPro'' teknolojili modem sayesinde, bilgisayar arızaları uzaktan tek tuşla giderilebilecek.
  [​IMG]

  Kablosuz iletişim, kablosuz ağlar ve geniş bant internet erişimi konusunda çalışmalar sürdüren AirTies firmasının Pazarlama Müdürü Hatice Ayan, yaptığı açıklamada, modemin, bağlı bulunduğu bilgisayarların virüs saldırısına maruz kalması durumunda bile, kullanıcı çalışmaları devam ederken, teknik destek ekibine haber verdiğini ve onarımın eş zamanlı olarak başladığını söyledi.

  Ayan, şunları kaydetti:"Bir gece vakti, en çok ihtiyaç duyduğunuz anda bilgisayarınızın çalışmadığını düşünün. Windows'u açamıyorsunuz, kurtarma araçlarına ve internete erişemiyorsunuz.

  Intel'in geliştirdiği 'vPro' teknolojisi ve AirTies sayesinde artık bu korkutucu durumda, yalnızca modeminizdeki bir tuşa basarak yardım alabilir, bilgisayarınızın BIOS seviyesine kadar uzaktan onarılmasını sağlayabilirsiniz.

  AirTies, Intel ile birlikte bir yıldır sürdürdüğü AR-GE çalışmaları sonucunda, dünyada ilk kez kullanıcıların tek bir tuş ile teknik destek talebinde bulunacakları bir modem üretti.

  Haziran 2008'de piyasaya çıkacak 'vPro' teknolojiye sahip modemler ile son kullanıcı ve KOBİ'ler için çözüm odaklı 7x24 teknik destek artık mümkün olacak.

  'vPro' destekli ana kartın içinde bulunan elektrik ve ethernet kartları takılı olduğu sürece aktif olan yönetim motoru, üzerinde bulunan web sunucusu sayesinde uzaktaki yönetim konsolları ile güvenli bir biçimde iletişim kurabiliyor.

  Böylece virüs saldırısı ya da dosyaların izinsiz kopyalanması gibi acil müdahale gereken durumlarda bile bilgisayar uzaktan açılıp kapatılarak, hataların görüldüğü DOS ekranı ve BIOS gibi seri bağlantı ile görülebilen ekranlar bir başka makineye aktarılabiliyor."

  Ayan, modemin envanter ve hata kayıtları konusunda da hizmet verdiğini belirterek bilgisayarlar kapalıyken ya da işletim sistemi açılmadığı zaman bile cihazın içinde hangi işlemcinin olduğu, hangi slotta ne kadarRAM takılı olduğu, hangi model sabit diskin bulunduğu ve eğer kayıt tutulmuşsa hangi yazılımların bulunduğunun görülebildiğini dile getirdi.

  Ayan, ayrıca bilgisayarın başına gitmeden de aşırı ışınmış işlemcilerden, çalışmayan fanlardan ve bozuk sabit disklerden haberdar olunabildiğini de belirtti.

  AirTies 'vPro modemlerinde güvenlik duvarı bulunuyor. Böylece istenmeyen trafik donanım seviyesinde engellenebiliyor.

  Virüs bulunan bilgisayar otomatik olarak tespit edilerek, etrafına zarar vermesi engelleniyor ve bulunduğu ağdan izole ediliyor. Böylelikle, virüs bilgisayarı tümüyle ele geçirse bile çalışmalar aksamadan devam ediyor.

  Donanım seviyesinde ağ bağlantısı kapatılarak, teknik destek ekibine haber verilebilmesi mümkün hale geliyor.
   
 2. xcodex

  xcodex Yeni Üye

  Gerçekten enteresan yenilikler içeriyor, hayırlısı olsun diyelim..
   
 3. kaophis

  kaophis Yeni Üye

  Gerçekten muhteşem bir olay. Eğer tam anlamıyla güvenlik sağlanabilirse muhteşem olur ama zannetmiyorum. milletin çok başını ağrıtırlar.
   
 4. shadow17

  shadow17 Yeni Üye

  [alala] tehlikeli.. nedenini anlıyan anladı
   
 5. alexi21

  alexi21 Yeni Üye

  Hayatımızda gizli saklı kalmayacak demektir. Biraz fazla olur bu.
   
 6. mr.string

  mr.string Yeni Üye

  Kesinlikle katılıyorum.
   
 7. imbat

  imbat Yeni Üye

  Gerçekten tehlikeli bir olay
   
 8. gtoprak

  gtoprak Yeni Üye

  Zaten kişisel güvenlik diye birşey kalmadı ki, herşeyimiz internette her gün mailinden binlerce spam temizliyorsan. Anti-Virüs 'ün güncel olduğu halde virüsleri tanımıyorsa daha kişisel bilgilerinizin başkalarının eline geçmesinden ne endişeleniyorsunuz ki.
   
 9. savat

  savat Yeni Üye

  cok sorun cıkar bu işdennn [alala]
   
 10. egeli

  egeli Yeni Üye

  vallahi benim bu işe kafam yatmadı :roll:
   
 11. Tuncya_Sukan

  Tuncya_Sukan Yeni Üye

  bence baya zor bu söyledin
   
 12. kuzi

  kuzi Yeni Üye

  Pc tamircileri ne yapacaklar.Bence bu cok saçma olacak bişeye benzemiyor.
   
 13. ergink

  ergink Üye

  yazılım şatış oranı süper artar Vista başta olarakk. diğer
   
 14. Tuncya_Sukan

  Tuncya_Sukan Yeni Üye

  Nasıl yani ergink kardeş anlamadım daha açık anlatsan
   
 15. Error!

  Error! Yeni Üye

  pc tamircilerinin dahda işine gelcek

  prof tamircilerin bakım sözleşmesi vardır firma+fabrika gibi yerlerle bunlar 7 gün 24 saat ararlar seni.Her türlü destek alırlar (babam bu işi yaptığı için biliyorum) ee nolcak bir müşterisnin bilg çöktü sen nerdesin o nerde sen istanbul o kocaeli diyelim nolcak bu yöntemle yapcak ??

  yol+hizmek+vakit tasarruf


  sence hangisi mantıklı ?
   

Sayfayı Paylaş