cok canım sıkılıyor naptım ben allahım

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında qazxcvbnmöç tarafından paylaşıldı.

1. qazxcvbnmöç

qazxcvbnmöç Yeni Üye

yaklasık 4 ay once vgn ar 730 vaiomu yurtdısından aldım. daha oncesinde de toshıba laptopum vardı. onu sattım buldum bulusturdum vaıomu alayım dedım. hersey cok guzeldı taki 1 ay oncesine kadar. dvd yazdırırken power calibration error vermeye basladı. nero yu kullanıyodum bu arada. daha sonra nero expresi kullanıp baska bir dvd taktım sorun yok gorunuyodu. prınco marka dvd kullanırken verbatim alayım dedim dvd-r aldım 100 tane ve bir tanesini bile yazdırmayı beceremedim hepsinde aynı mesaj power calibration error. forumları arastırmaya basladım kimi diyo lens kirli temizle .. temizledim ama gene aynı. cogu forumdada writerınızın omru bıtmıs dıyodu.cok canım sıkıldı. tabi garantide yok yutrdısı oldugu ıcın. kaldım oyle ortalarda napacamı bılmıyorum. bu konuda napmam lazım bılmıyorum. bana onerabılecegınız bırsey varmı

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Mecburen servis yolu görünüyor sanki sayın arkadaşım,uluslararası garantisi yok mu cihazın?Bazı markalar 1 yıl garanti verir uluslararası..

3. harbinur

harbinur Yeni Üye

bu tur durumlarda genellikle problem donanim tabanli oluyor.lens temizleme silme vs turu cozumler basarili olmuyor.kendim bircok makinanin optik surucusunu degistirdim bu hatalar yuzunden.
    bazen firmware guncellemeler ise yarayabilir.optik surucunun modeli ne ise onu ogrenip ureticinin sitesinden guncelleme olup olmadigini kontrol etmek lazim.
    bu yolu denedikten sonra yine olmazsa surucunun modelini ogrenirseniz size surucuyu temin etme yoluna gidebilirim,amerika ile baglantimiz var surucu getirtebiliriz.
    bahsettiginiz modelde buyuk ihtimal BLUERAY okuyucu var bu yuzden TR icinde serviste cok yuksek rakamlar talep ederler.

4. qazxcvbnmöç

qazxcvbnmöç Yeni Üye

maalesef sony ınternational garanti vermiyor. bir arkadaşımda servise gondermemi tavsiye etmedi. blueray surucu ama allahtan sadece okuyucu. aklıma usb dvd wrıter almaktan baska bırsey gelmıyor.. dedıgınızı de yaptım fırmware guncellemesı yok maalaef . markası MATSHITA BD-CMB UJ-120

5. harbinur

harbinur Yeni Üye

LAPTOP modeli buysa bu linkte birkac tane optik surucu guncellemesi var bi deneyin.
    http://esupport.sony.com/US/perl/swu-li ... 30EB&LOC=3

yaklasik 10-15 sitede arama yaptim ama blueray surucu satilmiyor yedek parca olarak.zaten olsa da en az 400$ isterler.
    bence kasada estetik gorunus olarak problem cikarmayacak bir dvdrw taktirmak daha mantikli olur.
    en azindan blueray surucunun kapagini cikarip dvdrw ye takip kasaya yerlestirmeyi dusunebilirsiniz.

6. kadirarslan

kadirarslan Yeni Üye

notebook yurtdışı bile olsa uluslararası olarak 1 yıl garantisi olması gerekiyo bizde yurt dışından cihaz getirtiyoruz hp olsun toshiba olsun uluslar arası 1 yıl garantisi var

7. harbinur

harbinur Yeni Üye

Sony icin gecerli degil garanti olayi.
    toshibada zaten international garanti var ama su an konu sony oldugu icin garanti konusu problem.

Sayfayı Paylaş