CD veya DVD Sürücünüz Bulunamıyor veya Algılanmıyor

Konu, 'Hp Notebook' kısmında pastaci tarafından paylaşıldı.

1. pastaci

pastaci Yeni Üye

hp dv6922et laptop u xp ye çevirdim bütün driverlar yüklendi fakat aygıt sürücüdsünde ve bilgisayarımda cdrom görünmüyor.biosta ve önlüklemede çalışıyor yada format atarken sorun yok formattan sonra windows çalışınca açılmıyor lütfen acillll yardım şimdiden tesekkurler

2. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

CD sürücünüz veya DVD sürücünüz Windows ya da diğer programlar tarafından bulunamıyor veya algılanmıyorsa;

Microsoft Windows XP için; (Kaynak linkindeki sayfada Vista için de anlatım var)

1. Başlat'ı ve ardından Çalıştır'ı tıklatın.
    2. Aç kutusuna regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın.
    3. Gezinti bölmesinde, şu kayıt defteri alt anahtarını bulun ve tıklatın:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
    4. Sağdaki bölmede UpperFilters girdisini tıklatın.
    Not: UpperFilters.bak adlı bir kayıt defteri girdisi de görebilirsiniz. Bu girdiyi kaldırmak zorunda değilsiniz. Yalnızca UpperFilters girdisini tıklatın. UpperFilters adlı kayıt defteri girdisini görmüyorsanız, LowerFilters kayıt defteri girdisini yine de kaldırmanız gerekebilir. Bunu yapmak için 7. adıma gidin.
    5. Düzen menüsünde, Sil'i tıklatın.
    6. Silme işlemini onaylamanız istendiğinde Evet'i tıklatın.
    7. Sağdaki bölmede LowerFilters girdisini tıklatın.
    Not: LowerFilters adlı kayıt defteri girdisini görmüyorsanız, bu içerik ne yazık ki size daha fazla yardımcı olamayacaktır. Microsoft Web sitesindeki diğer çözümleri veya yardım içeriğini bulma konusunda bilgi için "Sonraki Adımlar" bölümüne gidin.
    8. Düzen menüsünde, Sil'i tıklatın.
    9. Silme işlemini onaylamanız istendiğinde Evet'i tıklatın.
    10. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
    11. Bilgisayarı yeniden başlatın.

KAYNAK :arrow: support.microsoft
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ß

Sayfayı Paylaş