Casperde Driveri Yükleyemiyorum

Konu, 'Casper Notebook' kısmında pamukoglu tarafından paylaşıldı.

1. pamukoglu

pamukoglu Yeni Üye

Casperde Driveri Yükleyemiyorum.arkadaşlar EAA-89 serisi laptopda conexant chipsete ait ses kartı var. makinaın orjinal xp driveri var .ancak ne kendi driverinden nede internetten yeni indirdiğim driveri mümkün değil tanıtamıyorum.biriniz yarıdm ediniz lütfen

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sitede conexant olarak arama yapsaydınız şu metodu görecektiniz.

Ses kartı sürücüleri
    • Ses yaması: Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    • Ses sürücüsü: Conexant High-Definition Audio Driver

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
      + sp34200.exe isimli ses kartı sürücünü kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g- sp34200.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp34200 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Ses kartınız hayırlı olsun. Denetim masasından sessizi iptal edin eğer hâlâ simgesi yoksa, halledersiniz artık..

Sayfayı Paylaş