Casper TW8

Konu, 'Casper Notebook' kısmında muratbutuner tarafından paylaşıldı.

1. muratbutuner

muratbutuner Yeni Üye

Özellikler
    Intel® Centrino® 2 ‹şlemci Teknolojisi
    Intel® Core™ 2 Duo ‹şlemci P8600 (‹şlemci h›z› 2.40 GHz, 3MB L2 cache, 1066 MHz FSB)
    Intel® PM45 Chipset
    Intel® PRO/Wireless 5100 Kablosuz Ağ Bağlant›s›
    Orijinal Microsoft® Windows Vista® Home Premium
    4 GB DDR2 800 MHz Bellek
    320 GB SATA Harddisk
    15.4”WXGA (1280x800) TFT Renkli Ekran
    1024 MB Geforce 9600GS Turbocache Ekran Kartı (512MB Ayrılmış Bellek)
    DVD±RW DUAL
    2.0 MP Web Camera
    PCI-e Mini Card
    Bluetooth
    Multi Card reader (MS/MS PRO/MMC/SD)
    2X USB 2.0 port, 1X eSATA, 1X HDMI
    Li-ION smart battery

Öncelikle bilgisayarımın özellikleri bunlar. Benim sıkıntım Online oyun oynarken ekran duraklamaları. Yaptığım birçok performans arttırma çabalarım boşa gitti. HDD ömrü % 65 görünüyor. Aşırı ısınmalarda mevcut. Ama aklıma takılan konu ise laptopun alt kısmındaki HDD bölümünde çok Wİ-Fİ bölümünün olduğu yerin daha çok ısınması. Biraz önce farketmemle birlikte araştırdım fakat bir çözüm bulamadım. Hatta HDD den çok RAM ve Wİ-Fİ kısımları daha sıcak durumdalar. HDD fazla formattan ömrünü tamamladığını düşünmeye başlamışken diğer bölümlerin ısınması beni düşündürüyor artık.

Bu konuda mantık yürütebilecek arkadaş varsa lütfen yorumlarıyla bir çözüm bulalım. HDD' yi değiştirme yapıcam yakında ama acaba HDD' den kaynaklanmıyorsa diye aklımda da bir düşünce var. Teknik servisede güvenmiyorum çünkü parça değişimi yaptıktan sonra yine aynı sorun devam ettiği zaman teknik servise götürmem benim için zaman kaybı olur.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Eğer çevrenizde usb wireless kartı varsa kendi wireless kartınızı aygıt yöneticisinden devredışı bırakıp usb wireless ile deneyin.

Sayfayı Paylaş