Casper TW7 Driver Yükleme Sorunu

Konu, 'Casper Notebook' kısmında Ozkur tarafından paylaşıldı.

1. Ozkur

Ozkur Yeni Üye

Casper TW7'm var Vista kuruluydu format attım xp kurdum fakat sürücüleri yüklerken sorun verdi.
    Ekran kartı ve ses kartı sürücüsünü yükleyemiyorum.
    Ekran kartı 8400 GS.
    Driver cd'si elimde mevcut fakat "Nvidia mevcut donanımınızla uyumlu bir sürücü bulamadı" diyor ve sonra yüklemeyi kapatıyor.
    Forumda arattım ama benzeri birşey bulamadım.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

3. Ozkur

Ozkur Yeni Üye

Dediğiniz gibi yaptım fakat olmadı yine.
    Daha önce bir laptop'u kurarken de olmuştu.
    Hotfix diye bir windows güncellemesine benzer birşey yüklemiştim sorun çözülmüştü.
    fakat bunda kurmaya çalıştığımda benim windows'umun daha üst bir versiyon olduğunu söyleyerekten iptal ediyor yüklemeyi.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Donanım raporunuzu yazmamışsınız.

5. SiNaPSiS

SiNaPSiS Yeni Üye

ya rica etsem TW7'nin XP Driverlarınıi Upload edebilir misin? Cd'sini kaybettim, D'de vardı oraya da yanlışlıkla format attım.
    Serivise gittim yalnızca Vista Driverlarını alabildim. Sitesi de lanet bi site 6-7kB'ı geçmiyor download hızı. İndirme Programlarıyla indirmeye çalışsam dosya bulunamadı hatasını alıyorum. Normal IE'nin indirme yöneticisiyle indirirsem de çok yavaş oluyor, bi süre sonra zaman aşımı oluyor ve kendiliğinden duruyor. Yapıcak hiç bir şey bulamadım bu konuda [imdat]

6. Sephiroth

Sephiroth Yeni Üye

Aynı problemi bende yasıyorum

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bu konudaki 3 mesajımda donanım raporu istedim, ancak kimse yzmadı. nasıl sürücü bulmamızı bekliyorsunuz?

8. onuryilmaz78

onuryilmaz78 Yeni Üye

slm arkadaşlar ben bu driver sorununu kısmen aştım wireless haricinde herşeyi yükledim ekran kartı için bu linkteki intel chipseti yükleyin sizde bana wireless konusunda yardımcı olursanız sevinirim http://downloadcenter.intel.com/license ... s&lang=eng

[binkybaby]

9. fikrettombul

fikrettombul Yeni Üye

wriless MSI dır casper yanlış vermiş haberiniz olsun

10. TrekOnur

TrekOnur Yeni Üye

Ben de ekran kartında aynı sorunu yaşıyorum. (diğerlerini yükledim) Bilgisayarda sanki başka bi ekran kartı varmış gibi "uymlu donanım bulanamadı" uyarısı çıkıyor ve driver yüklenmiyor. Üstelik Nvidia driverlerinin denenemediğim sürümü kalmadı. Elle seçip yüklersem de çalışmıyor. Hotfix yükleyerek hallettiğini söyleyen arkadaş var. Ama hangi hotfix? Acil yardım bekliyorum. ekran kartı olmadan bilgisayar bi işe yaramıyo çünki :(

Casper TW7 donanım listesi:
    CORE2DUO T7700 2.4GHZ 800MHZ FSB 4MB L2 CACHE
    2 GB DDR2 667 MHZ RAM
    1GB İNTEL TURBO MEMORY
    160 GB SATA HDD 5400RPM
    256MB TURBOCACHE NVİDİA 8400 GS (VİSTADA 1GB'A KADAR ÇIKABİLME ÖZELLİĞİ) XP DE 512 YE KADAR.
    15.4" LCD
    İNTEL 965 PM EXPRES CHİPSET

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

12. elfida_10

elfida_10 Yeni Üye

13. plazmax

plazmax Yeni Üye

vu 179.28_notebook_winxp_32bit ile TW7 ekran kartikurulmuyor fakat uygunb surucu bulunamadi dio bunun icin modifiyemi etmemiz gerekio dellerdeki gibi surucuyu ?

Sayfayı Paylaş