Casper Nirvana TW8 EAA-89 ekran kartı sorunu

Konu, 'Casper Notebook' kısmında apsaroke tarafından paylaşıldı.

1. apsaroke

apsaroke Yeni Üye

Casper Nirvana TW8 EAA-89 model laptopum var. ilk geldiğinde vista işletim sistemi ve nvidia programı yüklüydü ama ekran kartının özelliklerini bilmiyordum.

şu an win7 32 bit kullanıyorum ve ekran kartımı mobile intel r 4 series express chipset family 64 MB olarak görüyor.

internetten satışa sunulan aynı bilgisayarın özelliklerine baktığımda ekran kartının GeForce 9600M GS olduğunu gördüm. driver indirdim kurmaya çalıştım ve uyumluluk hatası verdi.
    Bu laptopun 64MB olduğuna inanasım gelmiyor. ekran kartı nedir bu bilgisayarın kaç MBdır, nasıl çözerim bu problemi?

şimdiden teşekkürler.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

everest ile alınmış donanım raporunuzu ekler misiniz.
    Aygıt yöneticisinde kurulmayan aygıt var mı?

3. apsaroke

apsaroke Yeni Üye

Buyrun;

Kod:
     Bilgisayar:
          Bilgisayar Türü                                   ACPI x86 tabanlı bilgisayar  (Mobile)
          İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows 7 Ultimate
          OS Servis Paketi                                  -
          Internet Explorer                                 8.0.7600.16385
          DirectX                                           DirectX 11.0
          Bilgisayar Adı                                    UP-BILGISAYAR
          Kullanıcı Adı                                     up
          Oturum Etki Alanı                                 up-Bilgisayar
          Tarih / Saat                                      2011-02-18 / 00:07

Anakart:
          CPU Türü                                          Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T6400, 2000 MHz (10 x 200)
          Anakart Adı                                       Quanta TW8/SW8/DW8
          Anakart Çipseti                                   Intel Cantiga GM45
          Sistem Belleği                                    2976 MB  (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
          DIMM1: Nanya M2N2G64TU8HD5B-AC                    2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM  (5-5-5-18 @ 400 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)
          DIMM3: Nanya M2N2G64TU8HD5B-AC                    2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM  (5-5-5-18 @ 400 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)
          BIOS Türü                                         Insyde (03/19/09)

Görüntü Birimi:
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family  (1326700 KB)
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family  (1326700 KB)
          Monitör                                           Chi Mei N154I3-L03  [15.4" LCD]

Çokluortam:
          Ses Bağdaştırıcı                                  Intel HDMI @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-3]
          Ses Bağdaştırıcı                                  Realtek ALC268 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-3]

Depolama :
          IDE denetleyici                                   Intel(R) ICH9M/M-E 2 port Serial ATA Storage Controller 1 - 2928
          IDE denetleyici                                   Intel(R) ICH9M/M-E 2 port Serial ATA Storage Controller 2 - 292D
          Disk Sürücüsü                                     ST9250315AS ATA Device  (250 GB, 5400 RPM, SATA-II)
          Optik Sürücü                                      Optiarc DVD RW AD-7560S ATA Device  (DVD+R9:6x, DVD-R9:6x, DVD+RW:8x/8x, DVD-RW:8x/6x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:8x, CD:24x/24x/24x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
          SMART Sabit Disk Durumu                           OK

Bölümler:
          C: (NTFS)                                         130.2 GB (8.6 GB boş)
          D: (NTFS)                                         102.7 GB (1.7 GB boş)
          Toplam Boyut                                      232.9 GB (10.3 GB boş)

Giriş:
          Klavye                                            Keyboard Filter Driver
          Fare                                              HID uyumlu fare
          Fare                                              Synaptics PS/2 Port TouchPad

Ağ:
          Birincil IP Adresi                                192.168.2.2
          Birincil MAC Adresi                               00-22-FA-23-59-FC
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Intel(R) WiFi Link 5100 AGN  (192.168.2.2)
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Realtek PCIe GBE Family Controller
          Modem                                             LSI HDA Modem

Çevre Birimleri:
          Yazıcı                                            Fax
          Yazıcı                                            Microsoft XPS Document Writer
          Yazıcı                                            OneNote 2010 Uygulamasına Gönder
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801IB ICH9 - USB Universal Host Controller [A-3]
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801IB ICH9 - USB Universal Host Controller [A-3]
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801IB ICH9 - USB2 Enhanced Host Controller [A-3]
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801IB ICH9 - USB2 Enhanced Host Controller [A-3]
          USB-Aygıt                                         Realtek USB 2.0 Card Reader
          USB-Aygıt                                         USB Bileşik Aygıt
          USB-Aygıt                                         USB Giriş Aygıtı
          USB-Aygıt                                         USB Webcam
          Akü                                               Microsoft AC Bağdaştırıcısı
          Akü                                               Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili
          Akü                                               Microsoft Bileşik Pil

DMI:
          DMI BIOS Sağlayıcısı                              INSYDE
          DMI BIOS Sürümü                                   Q3C85
          DMI Sistem Üreticisi                              Quanta
          DMI Sistem Ürün Adı                               TW8/SW8/DW8
          DMI Sistem Sürümü                                 03
          DMI Sistem Seri Numarası                          TW8TFCSE0846099B
          DMI Sistem UUID                                   C12F874E-58331248-42C92876-6D038151
          DMI Anakart Üreticisi                             Quanta
          DMI Anakart Ürün Adı                              TW8/SW8/DW8
          DMI Anakart Sürümü                                TBD
          DMI Anakart Seri Numarası                         QTFGQQ84502179
          DMI Kasa Üretiçisi                                Quanta
          DMI Kasa Sürümü                                   UK
          DMI Kasa Seri Numarası                            00238B2F4487
          DMI Kasa Fiyat Etiketi                            Chassis Asset Tag
          DMI Kasa Türü                                     
          DMI Toplam / Boş Bellek Yuvaları                  2 / 0

Aygıt yöneticisinde kurulmayan aygıt yok. Görüntüsü:

internette biraz araştırma yaptım nvidia optimus diye bir olay varmış. otomatik geçiyormuş güya öteki ekran kartına fakat daha nvidia sürücü bile yüklenmiyor.

Bilgisayarın driver cdsine baktım nvidia sürücüsü var ama vista için. o da uymadı.

Aşağıdaki Nvidia sürücülerini yüklemeye çalıştım ve 'Nvidia kurulum programı mevcut donanımınızla uyumlu bir sürücü bulamadı' uyarısı verdi.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Donanım raporunuzda nvidia ekran akrtı ile ilgili bir ibare yok.
    Sizin tam model adınız nedir?
    Bu modele ait bir özelliklerin olduğu sayfa linki verir misiniz?

Nvidia optimuz geçen sene çıkan bir teknoloji.
    Oysa sizin notebookunuz oldukça eski.

Sayfayı Paylaş