casper nirvana EAA-89 format hatası

Konu, 'Casper Notebook' kısmında ozkanderya22 tarafından paylaşıldı.

1. ozkanderya22

ozkanderya22 Yeni Üye

arkadaşlar elimde bir casper nirvana EAA-89 model notebook var. xp kurmak için format atmaya kalktığımda ilk basamağı geçiyorum. ama kur için hazırlanırken birden mavi ekran veriyor. bu güne kadar 50 kadar laptoba xp kurdum hiçbirisinde böyle bir sorunla karşılaşmadım. bu laptoba kuramadım. vistada sorunsuz yükleniyor fakat xp yemiyor. acil yardımlarınızı bekliyorum.

verdiği hata da şu:
    "bir sorun algılandı ve bilgisayarınızın zarar görmesini önlemek için windows kapatıldı.
    bu durdur hatasını ilkkez görüyorsanız....
    bilgisayarınızda virüs kontrolü yapın. Yeni yüklenen sabit diskleri veya sabit disk denetleyicileri kaldırın. sabit diskinizin düşgün şekilde yapılandırılmış ve sonlandırılmış olduğunu denetleyin......"
    şeklinde uzun bir yazı var.

2. topraktr

topraktr Yeni Üye

laptopda ekran kartı problemli olabiliyor. Farklı cd ile yüklemeyi dene katıksı xp sp2 varsa onla kurmeyı dene büyük htimalle problem kurulacaktır ama windows sürücüleri yüklerken aynı problem olabilir mavi elran atabilir.

3. x1979

x1979 Yeni Üye

Aynı hata bu gün bendede oldu...

4. Bu-r0cK

Bu-r0cK Yeni Üye

Sizden KaynakLı bir sorun tahminimce. Aygıt Yöneticisinden bir driverLarı kontroL ediniz sorun yoksa ekran kartı driver'ı aLakası faLan yok xp kurmakLa. SP'siz temiz bir xp cdsi yaratıp tüm pcdeki işLemLeri sonLandırın kapatıp sonra formatLamayı deneyin. oLmazsa güç seçenekLerine bakın öyLe bi hatayı vericeğini sanmam çünkü beLki fabrika çıkıştan format hatası yapıLmıştır pcyi kapatmak yerine uykuya aLıyo oLabiLir açtığınızdada yeniden başLıyo sanıp işLemLer çaLışırken format atmaya çaLışınca doğaL oLarak yapabiLir. yada en iyisi servisi arayıp bir sorun onLar daha iyi biLgiLendirir ve yardımcı oLurLar ..

5. smskk

smskk Yeni Üye

kardeş senin çözümün bende. yapman gereken şu. bıos a giriyosun ve oradan ıde ye cevireceğin bir seçenek var onu ıde ye çevir rahatlıkla kur xp ni..

Sayfayı Paylaş