Casper laptop sata disk sorunu via çipset.

Konu, 'Casper Notebook' kısmında soner.aldemir tarafından paylaşıldı.

1. soner.aldemir

soner.aldemir Yeni Üye

merhabalar herkese. forumda yeniyim birçok yararlı şey var burada. çok güzel bi site. neyse kardeşlerim sorunum şu
    geçen gün WİNDOWS XP ULTİMATE 2009 işletim sistemini indirdim neyse iso olarak yazdım işletim sistemnde hiçbir hata yok sadece sp3 entegreli hiçbir driver ekli değil. neyse casper marka bilgisayarıma kurmak istedim. ön yüklemeyi yaptı. ama belli bi yerden sonra harddiskiniz sata. hard disk bulunamadı diye bi uyarı bastım ve f3 e basıp çıktım. bu konuyu bu site dahil tüm sitelerde araştırdım. 2 yolu varmış floopy ye anakartın sitesinden indirdiğim sata sürücülerini kaydedip format sırasında f6 ya basıp kurmak bende floopy olmadığı için yapamadım. diğer bir yol ise nLite. sata sürücüleri xp cd sine entegre etmeye yarıyormuş bu program onuda yaptım olmadı. yani VIA nın sitesinden sata driverleri indirdim 10mb bi dosya neyse içinde bir sürü şey var hangisi olduğunu bulamadım. bana bi yol gösterin lütfen. anakartın cd sinin içinde sata diye bi dosya yok olsa ordan çekicektim driveri.sitede var bu sorunun nasıl çözüldüğü hepsini uyguladım ama yapamadım. sanırım yanlış driver kullandığım için oldu lütfen aşağıda verdiğim özelliklere göre bilgisayarımın sata driverlerini upload edermisnz yada bana bi yol gösterin 1 haftadır uğraşıyorum deli oldum . şimdiden herşey için teşekkür ederim. iyi forumlar....

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    İŞLETİM SİSTEMİ: WİNXP prof.

OS SERVİS PAKETİ: SP3

İNTERNET EXPLORER:7.0

DirectX:9

CPU TÜRÜ: DualCore Inter Core 2Duo E4300. 1800 MHz

ANAKART ADI: MSI P4M900M/P4M900M2 (MS-7255 v2)

ANAKART ÇİPSETİ: VIA P4M900

SİSTEM BELLEĞİ: 1024 MB (DDR2-667-DDR 2 SDRAM)

BIOS TÜRÜ: AMI (03/01/07)

GÖRÜNTÜ BİRİMİ: NVIDIA GeForce 7300 SE / 7200 GS (512 MB)

IDE DENETLEYİCİ: VIA BUS MASTER IDE CONTROLLER - 0571

IDE DENETLEYİCİ: VIA SERİAL ATA CONTROLLER - 5337

DİSK SÜRÜCÜ: WDC WD 1600AAJS-00L7A0 (160 GB, IDE)

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

3. soner.aldemir

soner.aldemir Yeni Üye

teşekkür ediyorum yardımını için. indirim deniycem.

4. soner.aldemir

soner.aldemir Yeni Üye

arkadaşım bunun modu pnp. windows kur pnp lerle işlem yapamaz ki illa txt dosyası gerekmiyor mu?

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

P4M900M raid driver diye aratarak gelen dosyaların içindeki raid sürücülerini deneyebilirsiniz.
    ben bu dosya olduğunu düşünmüştüm. dosyaları sildim malesef.

6. soner.aldemir

soner.aldemir Yeni Üye

kaç gündür arıyorum bi bulamadım lanet şeyi

Sayfayı Paylaş