Casper Laptop Anakart driver lazım... ?

Konu, 'Casper Notebook' kısmında heroturko tarafından paylaşıldı.

1. heroturko

heroturko Yeni Üye

Anakart:
    CPU Türü Mobile DualCore Intel Pentium T2410, 1066 MHz (15 x 71)
    Anakart Adı SiS M7x0S
    Anakart Çipseti SiS 672(FX)
    Sistem Belleği [ TRIAL VERSION ]
    DIMM1: Nanya M2N1G64TUH8D6F-3C 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
    DIMM2: Nanya NT1GT64U8HB0BN-3C [ TRIAL VERSION ]
    BIOS Türü Phoenix (06/12/08)

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Hangi işletim sistemi için sürücü istediğinizi yazmamışsınız.
    Sis çipsetlerde genelde anakart sürücüsü olmuyor.
    Bunun yerine onboard ekran kartı, ethernet kartı gibi sürücüler oluyor.

http://www.sis.com/download/agreement.p ... /download/ adresinden i accept the agreement kısmını tıklayıp i agree butonuna basarak download kısmına girebilirsiniz.

Daha sonra işletim sistemini seçin. mesela windows xp, istediğiniz sürücü tipini seçin. Alttaki alanlardan sis 672fx ibaresi geçenleri indirin. 67x seklinde de yazabilir.

3. xxnusxx

xxnusxx Yeni Üye

slm arkadaşlar size yeni üye oldum bir arkadaşın casper 15.inç bilgisayarı var bana format at dedi format atım ama ekran kartı anakart ses kartı sürücüleri yok ama içindeki anakart ekran kart ve ses kartların modelini de bilmiyorum şimdi nasıl anlayacağım hangi marka ve hangi model olduğunu anlayacağım hiç cd leri de yoksadece xp kurdum öyle kaldı bana acilen allah rızası için yardım edin arkadaş bilgisayarını istiyor utanıyorum vermeye bana nasıl bilgisayarın içindeki anakart ekran kart ve ses kartların markasını ve modelini bilecegimi söylerseniz işlemcisi intel celeron 1.86 ghz 384 ram yazıyor benim bildigim bu sizden rica ediyorum :cry:

4. karaf

karaf Yeni Üye

Modelinizle ilgili forumda arama yapabilirsiniz.
    Olmazsa Everest ile alınmış donanım raporunuzu yazarsanız yardımcı olunuyor ama dediğim gibi öncelikle iyi bir arama yapınız.

5. xxnusxx

xxnusxx Yeni Üye

arkadaş anakart ses kart driverlerini ewerst ile buldum ama camera driverini bulamadım camera montajlı markasını yazmıyor hemen monitörün üstünde bir pul kadar ben ne kadar ewerste baktımda bulamadım bana bu konuda yardımcı olursanız

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

aygıt yöneticisinden kameraya sağ tık, özellikler ayrıntılara girip çıkan kodu bize yazınız.

7. xxnusxx

xxnusxx Yeni Üye

slm size markasını ve model numarasını buraya yazıyorum BisonCam 0402 5602 inşalah ban bulursunu allah sizden razı olsun

8. xxnusxx

xxnusxx Yeni Üye

slm arkadaşlar size modelini yazdım ama cevap gelmedi merakla beklıyorum

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

çıkan kodu aynen yazarsanız tekrar bakalım. Bu arada bison kamera sürücüsü var forumda. bison diye aratıp denediniz mi

10. xxnusxx

xxnusxx Yeni Üye

denedim ama indirlmiyor casperin başka sitesinden indirdim bison cam ama modelini yazmıyor sizden ricam eger varsa linke koyarsanız çok memnun olurm ismi bisoncam model no 0402 5602 dır

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sn xxnusxx,
    Notebookunuzun tam model adını vermiyorsunuz?
    Bu sebeple casper ftp sinden bakamıyoruz.

Aygıt yöneticisine girip kameraya sağ tık özellikler ayrıntılara girip çıkan kodu aynen olduğu gibi, ne yazıyorsa o şekilde buraya yazar mısınız.

eğer yazmayacaksanız boşuna uğraşmayalım.

Sayfayı Paylaş