CASPER dikkat

Konu, 'Casper Notebook' kısmında enteks tarafından paylaşıldı.

1. enteks

enteks Yeni Üye

yaşadıklarımı paylaşıp servis olayına dikkatinizi çekmek istedim.
    arkadaşlar tv de sık sık reklamını gördüğünüz yerli bir marka var casper .bende; yerli montaj üretim destek olmak lazım mantığı ile 4 ay önce 1500$ değerinde bir dizüstü aldım. yaklaşık 1 ay önce üzerine meyva suyu döküldü ve kurtarabilirmiyim diye açıp temizleyip kuruladım.ancak dvd ,hdd ve cover hasar gördü ,ilgili servise teslim ederek ücret karşılığı onarımını .istanbul merkeze gönderdiler.1 hafta 10 sonra 700$+kdv gibi bir ücret gerektiğini söylediler.arayıp ne tür sorunlar oldyuğunu sorunca ,board ,dvd,değişecek dediler.bende boardın sağlam olduğunu açıp inceleyip incelemediklerini sorduğumda ,prosedürün böyle olduğunu ,ayrıca ilave arızalı parça olması durumunda ayrıca fatura edeceklerini bildirdiler.kabul etmedim ve cihazın tarafıma gönderilmesini istedim.ayrıca bana dvd sürücü ve cover parçasının ücreti karşılığı gönderilmesini rica ettiğimde ;hiçbir şekilde yd parça satışının olmadığını ,ilgili kendi servislerine dahi göndermediklerini söylediler.
    pc tarafıma ulaşınca yeni bir hdd ve eski bir dvd bularak ,cover (plastik kapak) olmadan kullanıyorum.ve yaptığım masraf 150 $ .ama birdahamı tövbeler tövbesi bırakın bu markanın ürünlerini satın almak ,buluna mağazalara dahi girmeme düşüncesindeyim.
    Sonuç olarak biz türklerdeki düz mantık bunlarda da geçerli ;satana kadar ağam paşam hesabı.
    bunları paylaşmamın sebebi;benim yaşadıklarımı sizlerinde yaşamaması için arkadaşlar.ürün alırken reklamlara değil
    arka planda verilen servis ve yd parça hizmetini mutlaka araştırarak tercih yapın.ve henüz olgunlaşmamış ürün ve markalardan uzak durun lütfen.saygılar

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Geçmiş olsun,şunu bilmenizi isterim ki bu sadece caspera özgü birşey değil,notebook parçaları inanılmaz pahalı çoğu serviste...Fahiş fiyatlar var...Maalesefff....

3. nirvana34

nirvana34 Yeni Üye

Kardeşim bilip bilmeden ne konuşup markayı kötülüyon sen gel meyve suyu dök ondan sonra içini aç garanti gitsin birde 700 dediklerine şükret normalde bir notebook un klavyesi 150$ elkranı 700$ bunun gibi vs vs. parçaları çok pahalı.bende kullanıyorum casper en ufak bir sounum yok t7700 gibi bir işlemci ve 2 gb ram hangi notebook ta var.ve dahası önce kullanmayı ve koşusmayı öğren ondan sonra gel.Casper gibi bir notebook un olduğuna şükret ben arkadaşlarınki ile yarıştırıyorum toshiba mış dell miş asus, acer yanına bile yaklaşamıyor.dandik dandik parça takıp yolluyorlar türkiyeye alan enayilerde oluyor....

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

:shock: Ben arkadaşa gereken cevabı yazmıştım güzel bir üslupla ama böyle saygısızca da cevap yazılmaz...İletinizi silmedim ki herkes okusun...Ayrıca casperın da o saydığınız markaları nasıl altettiğini de öğrenmek isterim mümkünse.T7700 işlemci ve 2 gb ram ise hemen her markada var artık,bunu 6-7 ay önce yazsanız neyse,sanki bir tek casperda var o özellikler..
    Asıl siz bilip bilmeden konuşmayın kardeşim!Üslubunuza da dikkat edin,ne demek alan enayiler de oluyor?Saygıya davet ediyorum sizi.Bir daha uyarmayacağım,hepimiz aklı başında insanlarız,lütfen!

5. kanije

kanije Yeni Üye

Merhaba,
    Aşağıdaki, şu anda kampanya kapsamında olan bilgisayarı almak istiyorum ama Casper hakkında pek bilgim yok. Kullanan arkadaşlar varsa bikaç kelam edebilirler mi? Tereddüt içindeyim. Bu iyi özelliklere sahip Casper'ı mı alayım; yoksa orta düzey HP vb. markalardan mı? Yukarıda biraz bahsedilmiş Casper'dan ama yazılanlar pek yönlendirici değil. YARDIM !!!

CASPER NIRVANA NOTEBOOK--- CPR2400-3E95B

· Intel® Centrino® İşlemci Teknolojisi
    -Intel® Core TM 2 Duo İşlemci T8300
    (İşlemci Hızı 2.40 GHz., 3 MB L2 Cache, 800 MHz FSB)
    -Intel® 965 PM Chipset
    -Intel® PRO/Wireless 4965 Kablosuz Ağ Bağlantısı
    · Orijinal Microsoft® Windows Vista® Home Premium
    · 3 GB DDR2 667 MHz Bellek
    · 160 GB SATA Harddisk
    · 15.4" WXGA (1280x800) TFT Parlak Renkli Ekran
    · 512 MB Geforce 8400GS Turbocache Ekran Kartı
    · 1.3 MP Webcamera
    · DVD±RW DUAL sürücü
    · BLUETOOTH
    · PCI-e Mini Card
    · High Definition audio, mikrofon
    10/100/1000 Gigabit Ethernet
    · Multi Card Reader (MS/ MS PRO/ MMC/ SD)
    · 4 x USB 2.0 port
    · IEEE 1394
    · Li-ION smart battery
    · TV-OUT
    · Casper Notebook taşıma çantası

12 ay X 159 = 1908 ytl kdv dahil.

6. The Wind

The Wind Yeni Üye

Intelin en son çıkardığı nano teknolojili,en az enerji tüketen son işlemcileri kullanıldı casperın son iki modelinde,bu güzel birşey ama casper ya da hp önermiyorum kesinlikle.Toshiba,Asus,Acer,Sony gibi markaları tercih ederseniz daha iyi olur bence.Bu kişisel bir değerlendirmedir.

7. huscav

huscav Yeni Üye

casper konusunda haklısın nitekim aynı şey benimde başıma geldi mevzu hakkında müşteri hizmetlerini aradığımda ne yazıkki pek yardımcı olamadılar.Veya size casperin satış sonrası hizmeti yolsuzluğunu şöyle anlatım bence bunun en güzel örneği kendi driver sitesinde yatıyor atıyorum hw1 modelinin merak ediyorum şimdiye kadar hiç mi yeni driver sürücüsü çıkmadı arkadaş en son driver güncellemeleri 2005 de yapılmış ki zaten hw1 modeli 2005 de çıktı...! yuhh

8. harojan

harojan Yeni Üye

ben teknik lise bilgisayar öğrencisiyim.Şu an Casper Nirvana CN-TT8600 var elimde.yeni adlım güzel fena değil.Bilgisayardan eğer anlıyorsanız alın.Driverlarını falan 1 cd ile xp ve vista için veriyolar işletim sisteminide aynı şekilde yanında veriyolar.Tanıdığınız bilgisayarcılardanda ayrıca arıza yaptığı zaman tamir ettirebilme şansınız var.Teknik servisle hiç ilgilenmedim dediklerine görede inşallah lağzım olmaz ilgilenmek zorunda kalmam.Ama gerçekten kaliteli laptop benim sistem biraz daha değişik 4 Gb ram core 2 duo centrino 2.40 p8600 işlemci var ben memnunumbana kalırsa al derim kolay gelsin .

9. Error!

Error! Yeni Üye

siz den ozaman en yakın zamanda bir inceleme bekliyoruz :)

10. anonem

anonem Yeni Üye

Casper Nirvana M54SE modeline xp yüklemek üzereyim, şu an vista starter edition yüklü..
    Eğer sorun çıkacaksa beni durdurun lütfen :)

Bir de bilgisi olan var mı vista lisansından vazgeçip xp lisansı alınabiliyor mu??

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

hayır xp lisansını ayrıca satın almanız gerekir.

12. topraktr

topraktr Yeni Üye

Gidip o kadar paraya casper alana kadar toshiba veya asus gibi adam akıllı bi makina al geri kalan paraylada yemek yer yol paranı çıkar :)

Sayfayı Paylaş