Capser notebook f1 tuşu ile açılıyor

Konu, 'Casper Notebook' kısmında strabon05 tarafından paylaşıldı.

 1. strabon05

  strabon05 Yeni Üye

  Arkadaşlar kaç gündür bu sorun ile uğraşıyorum, gerek bu sitede gerekse internette araştırıp bulduğum hiçbir çözüm işe yaramadı. Casper Nirvana CN.HBI450A (Kasanın arkasında model GFC-01072 yazıyor) notebookum casper yazan giriş ekranında kalıyor f1 tuşuna basmadan bilgisayar açılmıyor.
  Bu hatanın hdd s.m.a.r.t özelliğinden kaynalkandığını harddiskin çökmelere karşı uyarı verdiğini , verilerin bir an önce yedeklenmesi gerektiğini anladım. Yeni bir hardisk alıp formatladım ne varki yine f1 tuşuna basmadan bilgisayar açılmıyor ve açıldıktan bir süre sonra "windows sabit disk sorunu algıladı" uyarısı veriyor.
  s.m.a.r.t özelliğini biostan kapatmak istedim ama biosta böyle bir özellik yok. harddiskin windowsta yönet kısmından hataları bulmasını ve düzeltmesini istedim, tam 2 gün sürdü ama yine birşey değişmedi. Sizden ricam bu mode için smart özelliğini kapatacağım güncel bios dosyası varsa paylaşmanız zira casper teknik servisi bios dosyasını vermek istemedi yada başka nasıl çözümleyebileceğim konusunda yol göstermesiniz.
   
 2. myli

  myli Yeni Üye

  Bios'u default'a al. Birde bios update yapmayı dene
   
 3. strabon05

  strabon05 Yeni Üye

  Biosu defaulta getirmek çözüm olmadı. Benim de derdim bios uptade yapabilmek, gerekli güncel bios dosyası olsa herşey daha kolay olacak. Yine de cevap için teşekkürler
   
 4. myli

  myli Yeni Üye

  Hangi bios yazılımını kullanıyor. Örn: Award
   
 5. saka

  saka Admin Yetkili Kişi

  Aslında bu çok güzel bir özellik. Yakında diskiniz bozulacak verilerinizi yedek alın ve servise verin bilgisayarı diyor size. Bir an önce bunu yapın bence.
   

Sayfayı Paylaş