çalıntı laptop hakkında

Konu, 'Notebook Genel' kısmında recep41 tarafından paylaşıldı.

1. recep41

recep41 Yeni Üye

arkadaşlar çalınan laptopu bulma şansımız varmı.kimileri bir bardak soğuk su iç diyor kimisi mac numarasını biliyorsan veo kişi internete girerse bulunur diyor.muallakta kaldım.bilgilerinizi paylaşırmısınız.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

mac numarası adsl bağlantı ile görülebilen birşey değil sanırım.
    yani kişi 56k modem ile internete girecekte ttnet o mac nosunu bulacakta vs vs.

bence en kısa yol teknik servise konu ile ilgili resmi yazı yazıp ileride teknik servise bu ürün giderse polise haber verilmesini sağlamak.

3. recep41

recep41 Yeni Üye

yani pcyi görürsek ancak o zaman bulabiliriz.

bende umutlanmıştım.mac numarasından bulunuyor dediklerinde.

teşekkür ederim.

4. ARieS_

ARieS_ Yeni Üye

Aynı zırvaları bana da saydılar. Mac adresinden bulunabilir diye. Mac adresini çok kolay bir şekilde değiştirebilecek programlar var. Servisin el koyması için savcılıktan izin belgesi almak gerekiyormuş. Savcılığa gittim, işitmediğim laf kalmadı. Savcılık öyle bi belge vermezmiş de servisin öyle bir yetkisi yokmuş ta vs vs. Servisi tekrar arayıp bunları söylediğimde onlar bile şaşırdı. Kendilerine bu belgenin her zaman gönderildiğini ve kimsenin zorluk çıkarmadığını söylediler. Benim bulunduğum şehirde öyle değildi maalesef. Türk Telekom'a gittim. Bireysel başvuru yapamazsın polisten bize yazı gelirse o zaman takibe alırız dediler. Bilgisayarım kampüste çalındı. O zaman kampüse jandarma bakıyordu. Jandarma biraz araştırdı ama bir şey çıkmadı. Daha sonra savcılığa sevk etmiş sanırım. Dosya ne oldu. Ne yaptılar bana hiç bir haber gelmedi. Devlet memurlarının vurdumduymazlığı yüzünden bir bardak soğuk su içmek zorunda kaldım.

Sayfayı Paylaş