Bütün notebooklar için nVidia'nın son ekran kartı sürücüleri

Konu, 'Notebook Genel' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. thejeweler

thejeweler Yeni Üye

8400m gli notebook'uma 195.50 driverını kurdum,baya sağlam işmiş açıkçası.nvidianın kendi sitesinden indirdiğim driverlar sorunlu çıktı ama bu driver eminim ki daha iyi performans veriyor.pes10u low detayda bile bir süre sonra kasarak oynuyordum ancak bu driverla medium detayda bile sıfır kasmayla(gol sevinçlerindeki kasmaları saymassak tabi :) )oynayabiliyorum

2. zuccini

zuccini Yeni Üye

Yaklaşık 3 hafta önce aldığım laptopum bazı oyunlar esnasında restart oluyor diye sürücü güncellemelerini yaptım (Toshiba, Win 7 64 bit), ekran kartım da Nvidia GT 230M Cuba, onun da güncellemelerini yapmak istedim. Sitesinden baktığımda güncellenmiş olduğunu anlıyorum, yanılıyor muyum bilmiyorum. O dosyayı indiriyorum, kurmaya çalıştığımda "Nvidia Kurulum Programı mevcut donanımınızla uyumlu bir sürücü bulamadı" diyor. Ama Aygıt Yöneticisinden Görüntü Bağdaştırıcı özelliklerinden sürüm güncelle dediğimde de sürüm zaten güncel diyor. Bir forumda aynı konu üzerine yazılmış bir tavsiyeden yola çıkarak driverımı kaldırdım. Şimdi ekranda yazılar kocaman kocaman :) Bir de dedim buradan deneyeyim. Dosyaları indirdim. 1. Dosyayı açtığımda zaten Nvidia'nın sitesinden indirdiğimle aynı isimdeydi. Ona bir de diğer dosyayı kopyalayıp üstüne yazdım. Ama kurmak istediğimde yine aynı hayatı verdi, uyumlu sürücü bulunamadı diyor. Diyorum eski driverımı yükleyeyim, restarta katlanayım ama Aygıt Yöneticisi'nde Görüntü Bağdaştırıcı da yok artık. Kalakaldım böyle. Ne yapmalıyım sizce, ne olur yardımcı olun :( Oyunda ve genel olarak sorun çıkarıyor diye parama kıyıp laptop yeniledim, bunda da aksilikle bırakmadı yakamı. Laptopum yaşayacak değil mi, söyleyin bana! :)

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

4. esener47

esener47 Yeni Üye

5. simsekbulent

simsekbulent Yeni Üye

Nvidianın kendi sitesi dahil hemen hemen her yerde aradım ama Nvidia GeForce GT 330M sürücüsünü yükleyemedim. Yukarıda anlatılanların hepsini denedim ne yazıkki sonuç bilgisayarımın açılmamasıyla son buldu ne yaptıysam açılmadı bu konu yardımcı olabilecekmisiniz arkadaşlar ??? Saygılar hürmetler hepinize

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

7. narqotic

narqotic Yeni Üye

Sizleri Seviyorum iyiki varsınız Cok teşekkurler Yardımlarınız için

8. simsekbulent

simsekbulent Yeni Üye

Denedim infyi yükleme klasörüne atarakta olmadı. elle yükleme yaparkta olmadı her yeniden başlattığımda ekran kararıp kaldı bilgisayar çözünürlüklerinide kontrol ettim ama sonuç yine aynı oldu güvenli kipte açıp sürücüyü kaldırdığımda yeniden görüntü geldi, heralde nvidianın özellikle sony için bir sürücü çıkarmasını bekliycem galiba.

9. simsekbulent

simsekbulent Yeni Üye

Nvidia geforce gt 330m sony vaio ya ait özellikle xp sürücüsünü yukarıda anlatılanlarla birlikte denedim olmadı bu sorunu çözen varsa yardımcı olabilirse sevinirim hepinize kolay gele ii akşamlar :-(((( :cry:

10. cohabiter

cohabiter Yeni Üye

ağzına,yüreğine, eline sağlık. Allah razı olsun

11. by_dino

by_dino Yeni Üye

Üstadım ellerine, emeğine, bilgine, yüreğine sağlık... http://www.notebook.gen.tr olmasaymış ne olurmuş halimiz... Bir çok faydalı ve güzel bilgiyi sizin vasıtanızla öğrendik... iyiki varsınız...

12. reis_3

reis_3 Yeni Üye

konuyu buraya yazacağım .doğru yermidir bilmiyorum.elimde sony vaio vgn fz11m laptop var.bir gün 1080p film izlerken görüntü dondu.pc yi kapatıp açtığımda windows7 başlıyor yazıp o sayfada kalıyor.daha sonra f8 tuşu ile girdiğimde güvenli modda driverı kaldırınca pc açılıyor.aygıt yöneticisine bakınca ekran driverı standart vga driver yazıyor.fakat bu durumda dahi 1080p filmleri oynatabiliyorum.fakat biraz yavaş ...birde pc açılırken ekranda kenarlardan yarım cm siyah olmak kaydı ile yukarıdan aşağıya doğru dikey simetrik çizgiler oluyor 2 sn sonra normal ekrana geçiyor.acaba bu konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz.yapabildiğim kadarı ile sistem özeti şudur:
    Kod:
    Bilgisayar:
          Bilgisayar Türü                                   ACPI x86-based PC  (Mobile)
          İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows 7 Ultimate
          OS Servis Paketi                                  -
          Internet Explorer                                 8.0.7100.0
          DirectX                                           DirectX 11.0
          Bilgisayar Adı                                    REIS-PC
          Kullanıcı Adı                                     reis
          Oturum Etki Alanı                                 reis-PC
          Tarih / Saat                                      2010-07-30 / 19:10

Anakart:
          CPU Türü                                          Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T7100, 1800 MHz (9 x 200)
          Anakart Adı                                       Sony VGN-FZ11M
          Anakart Çipseti                                   Intel Crestline-PM PM965
          Sistem Belleği                                    2048 MB  (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
          DIMM1: Hynix HYMP512S64CP8-Y5                     1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)
          DIMM3: Hynix HYMP512S64CP8-Y5                     1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)
          BIOS Türü                                         Phoenix (04/18/07)

Görüntü Birimi:
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            Standard VGA Graphics Adapter  (14 MB)
          3D-Hızlandırıcı                                   nVIDIA GeForce 8400M GT

Çokluortam:
          Ses Bağdaştırıcı                                  SigmaTel STAC9872AK @ Intel 82801HBM ICH8M - High Definition Audio Controller

Depolama :
          IDE denetleyici                                   Intel(R) ICH8M Ultra ATA Storage Controllers - 2850
          IDE denetleyici                                   Intel(R) ICH8M-E/M SATA AHCI Controller
          Disk Sürücüsü                                     FUJITSU MJA2500BH G2 USB Device  (500 GB, 5400 RPM, SATA-II)
          Disk Sürücüsü                                     Hitachi HTS541612J9SA00 ATA Device  (120 GB, 5400 RPM, SATA)
          Optik Sürücü                                      SONY DVD RW AW-G540A ATA Device  (DVD+R9:4x, DVD-R9:4x, DVD+RW:8x/8x, DVD-RW:8x/6x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:8x, CD:24x/24x/24x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
          SMART Sabit Disk Durumu                           OK

Bölümler:
          C: (NTFS)                                         70001 MB (52300 MB boş)
          D: (NTFS)                                         44461 MB (44359 MB boş)
          F: (NTFS)                                         465.8 GB (180.9 GB boş)
          Toplam Boyut                                      577.5 GB (275.2 GB boş)

Giriş:
          Klavye                                            Standard PS/2 Keyboard
          Fare                                              Microsoft PS/2 Port Mouse (IntelliPoint)
          Fare                                              Microsoft USB Basic Optical Mouse v2.0 (IntelliPoint)

Ağ:
          Birincil IP Adresi                                192.168.1.6
          Birincil MAC Adresi                               00-13-A9-C4-65-67
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Bluetooth Device (Personal Area Network)
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG Network Connection
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Marvell Yukon 88E8036 PCI-E Fast Ethernet Controller  (192.168.1.6)
          Modem                                             HDA CX11270 Soft Modem

Çevre Birimleri:
          Yazıcı                                            Fax
          Yazıcı                                            Microsoft Office Document Image Writer
          Yazıcı                                            Microsoft XPS Document Writer
          FireWire denetleyici                              Texas Instruments OHCI Compliant IEEE 1394 Host Controller (PHY: TI TSB41AB1/2)
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801HBM ICH8M - USB Universal Host Controller
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801HBM ICH8M - USB Universal Host Controller
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801HBM ICH8M - USB2 Enhanced Host Controller
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801HBM ICH8M - USB2 Enhanced Host Controller
          USB-Aygıt                                         Generic Bluetooth Adapter
          USB-Aygıt                                         Sony Visual Communication Camera VGP-VCC4
          USB-Aygıt                                         USB Composite Device
          USB-Aygıt                                         USB Input Device
          USB-Aygıt                                         USB Mass Storage Device
          Akü                                               Microsoft AC Adapter
          Akü                                               Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery
          Akü                                               Microsoft Composite Battery

DMI:
          DMI BIOS Sağlayıcısı                              Phoenix Technologies LTD
          DMI BIOS Sürümü                                   R0050J7
          DMI Sistem Üreticisi                              Sony Corporation
          DMI Sistem Ürün Adı                               VGN-FZ11M
          DMI Sistem Sürümü                                 90
          DMI Sistem Seri Numarası                          28201158-5000335
          DMI Sistem UUID                                   16A5EF60-A90D11DC-81C80013-A9C46567
          DMI Anakart Üreticisi                             Sony Corporation
          DMI Anakart Ürün Adı                              VAIO
          DMI Anakart Sürümü                                N/A
          DMI Anakart Seri Numarası                         N/A
          DMI Kasa Üretiçisi                                Sony Corporation
          DMI Kasa Sürümü                                   N/A
          DMI Kasa Seri Numarası                            N/A
          DMI Kasa Fiyat Etiketi                            N/A
          DMI Kasa Türü                                     Notebook

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

"aygıt yöneticisine bakınca ekran driverı standart vga driver yazıyor."
    Ekran kartı sürücüsünü kurmayı denediniz mi?

14. reis_3

reis_3 Yeni Üye

nvidia geforce 8400m gt gpu driverını yüklediğim zaman windows başlatılıyor yazıyor ve ekran öyle kalıyor.f8 ile pc yi açtığımda güvenli moddan driverı kaldırıp tekrar deniyorum pc açılıyor.benim anlamadığım mail attığım yerler ekran kartı hatası deyip 250ytl+kdv masraf çıkar deniyor.bazılarıda ekran kartından değil diyor.kimide ekran kartının onboard olduğunu komple anakartın değişmesi gerektiğini söylüyor.buda 600-700 ytl civarı olur galiba.laptopun garantisi bitmiş durumda...ne yapmamı tavsiye edersiniz

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ücretsiz arıza tespiti yapan bir notebook servisine göstermenizi öneririm.

16. reis_3

reis_3 Yeni Üye

iletilerime cevap verdiğiniz ve önerileriniz için teşekkür ederim saka

17. reis_3

reis_3 Yeni Üye

son bir sorum olacak bendeki laptopun ekran kartı onboard mı...yoksa değil mi..?birde bunu anlamak için ne yapmalıyım

18. ahmedcan

ahmedcan Yeni Üye

Ekran Kartınız mevcuttur ...

Kartınız : NVIDIA® Geforce 8400M GT ...

19. reis_3

reis_3 Yeni Üye

ahmedcan ekran kartım onboard mı..yoksa anakarttan ayrı mı onu nasıl anlayabilirim diyorum.eğer ekran kartı onboardsa arıza durumunda bu sefer anakart komple değişecek.masraf fazla olacak...onu öğrenmek istiyorum

20. ahmedcan

ahmedcan Yeni Üye

vermiş olduğunuz sistem özellikLerinden bunu anlayabilirsiniz, yazmaktadır.Ki bu modelin yani(pc)nin Ekran kartı vardır. Yani
    Ana Karttan ayrıdır , söylüyorum zaten.

Ekran Kartı : NVIDIA® Geforce 8400M GT ...

Sayfayı Paylaş