Bütün notebooklar için nVidia'nın son ekran kartı sürücüleri

Konu, 'Notebook Genel' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,

Aşağıdaki yöntem ile bütün nvidia ekran kartı kullanan notebooklar için gerekli ekran kartı sürücülerini oluşturabilirsiniz. Hemde bütün işletim sistemleri için.

Bu yöntemin bir diğer avantajı sürücü boyutunun sadece 20 mb civarında olması.

1. http://www.laptopvideo2go.com/drivers adresine girin. Orta tarafta biraz alt kısımda işletim sisteminize uygun en üsttki sürücüyü tıklayın.
    2. Açılan forum sayfasından Driver 'a tıklayarak gerekli driverı indirin ve açın. Ama sakın kurmayın.
    3. Gene aynı sayfada Modded INF e tıklayarak inf dosyasını indirin.
    4. İndirdiğiniz inf dosyasını driver'ı açtığınız klasörün içine kopyalayın. Üzerine yazmak isteyecek evet deyin.
    5. Driveri açtığınız klasördeki setup.exe dosyasını çalıştırıp driveri kurun. Oldu da çalışmazsa aygıt yöneticisine girip ekran kartı sürücüsünü güncelleyin. Driverı açtığınız klasörü gösterin.
    6. Yeniden başlatın. Bu kadar :)

Eğer ekran kartınız aşağıdakilerden biri ise yukarıdaki işlemleri yapmadan aşağıdaki sürücüleri indirerek ekran kartı sürücünüzü kurabilirsiniz.

Nvidia GeForce 9700M GT vga driver
    Nvidia GeForce 9650M GT vga driver
    Nvidia GeForce 9650M GS vga driver
    Nvidia GeForce 9600M GT vga driver
    Nvidia GeForce 9600M GS vga driver
    Nvidia GeForce 9500M GS vga driver
    Nvidia GeForce 9500M G vga driver
    Nvidia GeForce 9300M GS vga driver
    Nvidia GeForce 9300M G vga driver
    Nvidia GeForce 9200M GS vga driver
    Nvidia GeForce 9200M GE vga driver
    Nvidia GeForce 8800M GTX vga driver
    Nvidia GeForce 8800M GTS vga driver
    Nvidia GeForce 8800M GS vga driver
    Nvidia GeForce 8700M GT vga driver
    Nvidia GeForce 8600M GT vga driver
    Nvidia GeForce 8600M GS vga driver
    Nvidia GeForce 8400M GT vga driver
    Nvidia GeForce 8400M GS vga driver
    Nvidia GeForce 8400M G vga driver
    Nvidia GeForce 8200M G vga driver

Notebooklar için Nvidia ekran kartı sürücüsü windows xp 32bit
    Notebooklar için Nvidia ekran kartı sürücüsü windows xp 64bit
    Notebooklar için Nvidia ekran kartı sürücüsü Vista xp 32bit
    Notebooklar için Nvidia ekran kartı sürücüsü Vista xp 64bit

2. bulis

bulis Yeni Üye

sağolun dostlar.

3. durgunsu

durgunsu Yeni Üye

merhaba bende de aspire 7720g var bende xp yükledim ve aynen nvidia sürücü arıyorum bu bahsettiğiniz sitede versiyon numarası dediniz makinanın hangi versiyon olduğunu nasıl ve nerden bakacağız yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkürler

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

Versiyondan kasıt en son çıkan driver numarası.sizin makinenizle ilgili birşey değil.

5. mehmethayri

mehmethayri Yeni Üye

teşekkür ederim arkadaşım sagolun

6. SanaLCan

SanaLCan Yeni Üye

Nvidia Gforce 840m gs arıyorum ilgili siteye baktım ama benimki hangi versiyon?

şuan hpcomtr den vista sürücüsünü indiriyorum umarım yer

edit: yemedi...

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

İlk mesajı dikkatlice okur musunuz?

8. fatih123

fatih123 Yeni Üye

Selam Arkadaşlar herşey için teşekkürler. Ben size kolaylık olsun diye tüm çalışan driverları tek bir klasör içinde toparlayıp upload edicem ve linki buraya yerleştiricem ... [alkis]

9. fatih123

fatih123 Yeni Üye

Ekran kartını yükleyemedim yardımcı olurmusunuz uyumlulukla ilgili bir problem var pc presario compaq f740ET ok

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Nasıl bir problem acaba. Detay vermeniz gerekir.

11. fatih123

fatih123 Yeni Üye

Driveri yükledikten sonra yeniden başlatınca açılmıyor mavi bir ekran geliyor ve sonra tekrar reset atıyor açıldığında güvenli mod yeri geliyor.... [imdat]

12. eraykeskin09

eraykeskin09 Yeni Üye

nvidia go 7400 var bende b linkteki en son versiyonlu sürücüyü indirdim ama benim e.kartının sürücüsü yok bunu bilen var mı?????????? [imdat]

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

İlk mesajda yapılan işlemleri yaptınız mı?

14. hurihuri

hurihuri Yeni Üye

hepsi mükemmel ... super işe yarıyo...
    ekranı hallettim de şimdi sıra seste bakalım inşallah onu da bulurum...
    tekrardan teşekkürler...
    [alkis]

15. pstella76

pstella76 Yeni Üye

merhaba. driverları rapidle indirdim ama ekran kartını yukleyemedim. sonra burdaki yontemi denedim ama aynı hatayı veriyo. "xp ile uyumluluğunu doğrulamak için windows logo sınamasından geçemedi" diye. nasıl aşabilirim bunu acaba?

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelle diyerek kurabilirsiniz.

17. cecem

cecem Yeni Üye

arkadaşlar merhaba lanet olsun birtane hp dv2650et aldım xp kurdum bütün driverleri kurdum fakat ses ve ekranı kuramadım indirmediğim sürücü yol acil yardımmm istiyorum

18. bymsa

bymsa Yeni Üye

sevgili saka kardeşim. ve tüm ilgilenenler, öncelikle paylaşımın için sağol.
    benim laptopum 5920 g ve ekran kartı da nVidia 8600 m gs
    nvidia nın sitesinden kontrol ettim. ekran kartınız için daha güncel bir driver yok diyor. kurulu olan driver 101.38
    ben de senin verdiğin siteden vista 32 bit için en yüksek driver olan 169.09 u indirdim ve başarılı bir şekilde kurdum. artık driver ım nvdia nın sitesinde de 169.09 olarak görünüyor. ve oyunlarda ekran kalitesinin biraz daha arttığını gördüm. peki bunun benim ekran kartıma veya laptopuma bir zararı olur mu? cevabın için şimdiden teşekkürler. ilgilenen diğer arkadaşlar da görüşlerini yazarsa memnun olurum. teşekkürler

19. moruck

moruck Yeni Üye

hocam saolasın yaaa helal valla birşey demiyoru başka çok çok saolasın

20. prometheus3x

prometheus3x Yeni Üye

peki ben vista home premium kullanıorum 32 bit mi 64 bit mi nerden anlicam?

Sayfayı Paylaş