Bütün notebooklar için Ati ekran kartı sürücüleri

Konu, 'Notebook Genel' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. agunays

agunays Yeni Üye

ÇOK SAĞOL ARKADAŞIM... ELLERİN DERT GÖRMESİN... [alkis] [flowers] :D

2. _m3hm3t_

_m3hm3t_ Yeni Üye

Arkadaslar m51se240dv pcme xp kurdum hiçbir sorun yok ancak ekran kartı sıkınsını aşamadım yukarıda yazan herseyi yaptım olmuyor olmuyorrrr. Yardımmm

3. _m3hm3t_

_m3hm3t_ Yeni Üye

arkadaslar bu m51se240dv notebook için XP de ekran kartı sorununu çözebilen bi arkadas varsa imajını alıp upload edebilirmi.

4. serdarturgut

serdarturgut Yeni Üye

Ati Mobility HD 2300 ekran kartının Wİndows 7 64 bit için güncel ekran kartı driverını bulan bir arkadaş varsa link verebilir mi. Lütfen resmi sitesine yönlendirmeyin çünkü HD 2400 üzeri sürümler var HD 2300 ü hiç bir yerde bulamıyorum. Sürüm olarak 7.x den 10.x e kadar hepsini denedim ama hiç birinin içinde HD 2300 yok. görüntüde problemim yok ama oyunlarda sorun yaşıyorum buda beni rahatsız ediyor. İlginize şimdiden teşekkürler.

5. serdarturgut

serdarturgut Yeni Üye

Hala bir çözüm yok. Ben aramaya devam ediyorum. sonuç bulabilirsem paylaşıcam. aynı dertten muzdarip olan bir arkadaş varsa denediği yöntemleri bildirirse sevinirim.

6. esat1470

esat1470 Yeni Üye

a300 - 2d4 modelınde hıc bırı olmuyor

7. serdarturgut

serdarturgut Yeni Üye

eee peki ne yapacağız. eski sürücülerle devam mı edeceğiz. buna bir çözüm bulamayacakmıyız ????? [imdat] [alala]

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Buradaki modtool sizin ekran kartınızı destekliyor gibi görünüyor. Ama ille en son sürümü kuracağım diyorsanız malesef fikrim yok.
    Zaten eğer sizin ekran kartınızın sürücüsü ile ilgili bir geliştirme yapsalardı sonraki sürümlere de koyarlardı.

9. gokhangunes

gokhangunes Yeni Üye

hocam setup was unable hatası alıyorum tüm işlemleri yaptım sorunsuzca windows xp 32 bit kullanıcısıyım kurdum fakat o hatayı verdi aygıt yöneticisinden güncelledim o da olmadı atı'kartını görmüyor makina modelim toshiba satalline a500 1dn. yardımlarınızı bekliyorum.

10. gokhangunes

gokhangunes Yeni Üye

arkadaslar belirttigim hatayı alanlar nasıl düzeltti lütfen yardımcı olurmusunuz.

bu arada aygıt yöneticisinden güncelledigimde c'deki ati dosyasının içerigindeki xp inf'yi gösterdigimde belirtilen konum donanımınız hakkında bilgi içermiyor diyor vede nwidanın ekran kartlarını gösteriyo ?

bence benim makinanın ekran kartı nwida ama nası olur onada anlam veremedim donanım kimlik numarasını atıyorum bi bakın lütfen. ben baktım asagıdaki link'de sonucu

donanım kimlik raporu : http://www.pcidatabase.com/vendor_details.php?id=606

donanım kimligi ekran kartının : PCI\VEN_10DE&DEV_0A28&SUBSYS_FF001179&REV_A2
    PCI\VEN_10DE&DEV_0A28&SUBSYS_FF001179
    PCI\VEN_10DE&DEV_0A28&CC_030000
    PCI\VEN_10DE&DEV_0A28&CC_0300

saka lütfen yardımcı olurmusun eger nwida ise winxp 32 bitr için driver link verirmisin

11. gokhangunes

gokhangunes Yeni Üye

hocam dünden beri 1 cevap gelmemis lütfen yardımcı olun.

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Siz ekran kartınızın ati olduğundan emin misiniz? Notebook marka ve modeliniz nedir?
    VEN_10DE&DEV_0A28 bu kod nvidia ekran kartınız olduğunu işaret ediyor?

13. +_HACLI_+

+_HACLI_+ Yeni Üye

sa kardeşler lütfen yardım....!!!!!! toshiba a500-19w hd4650 ati ekran kartı ve şu hdı kartlarını yükleyemedim herşeyi denedim sizin denediklerizi veya diğer şeyleri bi yardımcı olursanız buqun laptopu acıl teslim etmem qerekiyorda....recoveyde olur bulan yükliyen warsa acil yardımcı olsun.........

14. serdarturgut

serdarturgut Yeni Üye

Arkadaşlar bu driverları denedim gerçekten işe yarıyor. Windows 7 de CCC yi bile kuruyor.

Win 7 ve Vista için: http://cell-systems.net/drivers/enzyme/ ... a2-x32.exe

XP için driver

http://www.cell-systems.net/drivers/nuc ... ha-x32.exe

Özellikleri:

Enzim 1,0 Alpha 2 / / 03-12-2009!
    •Version:
    •Enzim 1,0 Alpha 2
    •Geçerli: ATI Catalyst 9,11
    •Vista ve Windows 7 | x32 ve x64 bit destekli
    •Desteklemek: / / ATI DeviceID's 174/177 - Enzim DeviceID's 236
    •2xxx uyumlu
    •3xxx uyumlu
    •4xxx uyumlu
    •5xxx uyumlu
    •Mobilite 2xxx uyumlu
    •Mobilite 3xxx uyumlu
    •Mobilite 4xxx uyumlu
    •Özel Destek:
    •ATI Mobility Radeon X2500 (Tam DeviceID ekledi 5x)
    •ATI Mobility Radeon HD 2300 (Tam DeviceID ekledi 8x)
    •ATI Mobility Radeon HD 2400 XT (Tam DeviceID ekledi 7x)
    •ATI Mobility Radeon HD 2600 (Tam DeviceID ekledi 5x)
    •ATI Mobility Radeon HD 3400 (Tam DeviceID ekledi 10x)
    •ATI Mobility Radeon HD 3470 (Tam DeviceID ekledi 1x)
    •ATI Mobility Radeon HD 3650 (Tam DeviceID ekledi 5x)
    •VisionTek Radeon HD 2600 XT AGP (Tam DeviceID ekledi)
    •VisionTek Radeon HD 2600 PRO (Tam DeviceID ekledi)
    •ATI Radeon HD 5870 (Tam DeviceID ekledi)
    •ATI Radeon HD 4770 (Tam DeviceID ekledi)
    •ATI Radeon HD 3850 AGP (Tam DeviceID ekledi)
    •ATI Radeon HD 4870 (Tam DeviceID ekledi)
    •Direct3D / X | OpenGL:
    •Mozaik döşeme düzeltme (hala test ihtiyacı)
    •AF hızı optimizasyonları
    •AA hız optimizasyonları
    •D3D Doku hız optimizasyonları |Enzim 1,0 Alpha 2 güncellendi
    •Ogl Doku hız optimizasyonları |Enzim 1,0 Alpha 2 güncellendi
    •Bellek ve Hypermemory tweaks| Enzim 1,0 Alpha 2 güncellendi
    •CCC * 1:
    •Açık CCC, senin GFX kartı kontrol altına almak ve uyumlu fonksiyonlar
    •Yeni AA / AF / Overdrive seçenekleri
    •CrossFire:
    •Ekledi deneysel CrossFire ayarları |Enzim 1,0 Alpha 2 güncellendi
    •Sürücü paketi:
    •Ekledi: Microsoft Visual C + + 2008 SP1 Yeniden Dağıtılabilir Paketi
    •Enzim Installer:
    •Güncelleme yükleyin rutin (Büyük sürücü siler kurar) |Enzim 1,0 Alpha 2 güncellendi
    •Güncelleme yükleyin rutin (artık masaüstü kısayolları) |Enzim 1,0 Alpha 2 güncellendi
    •Başlat menüsüne ReadyDriverPlus Dahil
    •Yeni varsayılan paket yükleyicisi. No more Bach scriptler
    •TODO listesine:
    •Genişletmek 3. parti desteği |Enzim 1,0 Alpha 2
    •Enzim güncelleştirme paketi Installer (özellikle kozmetik)
    •Update (hala test) CrossFire ayarları
    •Readme & Yükle Ekle / Kaldır talimatları

15. murattiksk35

murattiksk35 Yeni Üye

PCI\VEN_1002&DEV_9480&SUBSYS_3628103C&REV_00\4&23FE4F77&0&0008

EKRAN KARTIMIN KODU BUDUR.DRİVER'INI ATABİLİRMİSİNİZ ?

16. serdarturgut

serdarturgut Yeni Üye

Ekran kartın galiba ATI MOBILE RADEON HD 4650. Üstte verdiğim linkten işletim sistemine uygun olan driver ı indir kur büyük ihtimal çalışacaktır.

17. murattiksk35

murattiksk35 Yeni Üye

hocam tamamda burda oyun linklerinden başka birşey göremiyorum.bi download linki falan verir misin delirmek üzereyim gerçekten

18. serdarturgut

serdarturgut Yeni Üye

19. some61

some61 Yeni Üye

Merhaba Saka. ilk sayfada yazdıklarınızı harfiyen uyguladım.ilk denediğimde en son sürücü güncelleştir diyip dosyayı seçtiğimde dosyaları falan attı fakat restart attığımda aygıt yöneticisinde hala ünlem vardı yüklenmemişti.Şimdi tekrar tekrar deniyorum fakat dosyaları bile atmıyor bu sefer dosyayı seçip ileriye tıkladığım an Bu Donanım Yüklenemiyor(sihirbaz gerekli yazılımı bulamadığından donanımı yükleyemedi) hatası alıyorum.
    Bu arada notebook acer 4810tg ve ekran kartı ati radeon hd 4330.

Sabırsızlıkla cevabınızı bekliyorum:)

20. some61

some61 Yeni Üye

Sorunu çözdüm ve ekran kartını yükledim:) Hemde çok basit oldu hemen paylaşayım.

1- Acer'in sitesine girip Bios update dosyasini indiriyoruz.Ve kurulumu cok kolay masa üstünde WFlash dosyasini calistirmaniz yeterli.
    2- Bios Güncellemesinden sonra Bilgisayari yeniden baslatiyoruz ve F2 basarak Setup'a giriyoruz.Guncellemeden sonra yeni ek özellikler aciliyor.Setup'da 2 sayfada en altta Grapic .... Ayarlari var Swicde duruyor.Onu Discrete e cevirin ve F10 basip ayarlari kaydedin ve Pc yeniden baslatin. . Pc acildikdan sonra yeniden resetleyin ve tekrardan yeniden baslasin.

3-Pc acildikdan sonra ACER 'in resmi sitesine girip Notebook serisini bulup Xp 86 isletim sistemine uygun ekran kartini indirdikten sonra kurulumu sorunsuz yapabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş