Bu Laptop Sizce İyi Bir seçim Mi?

Konu, 'Notebook Genel' kısmında crazy_nikre tarafından paylaşıldı.

1. crazy_nikre

crazy_nikre Yeni Üye

ACER ASPIRE AS5920G-602G25MI CORE 2 DUO T7500 2.2Ghz 2048MB 250GB uzn süren araştırmalarım sonunda bu notebooku alacak gibiyim. ancak yaklaşık 2000 ytl verip fiyat performans bakımından bu fiyata değmeyen bir notebook almak istemem. bu makine hakkındaki görüşleriniz nelerdir. ayrıca bu makinedeki şöyle bir özellik Kablosuz İletişim Intel Pro Wireless 3945ABG 802.11a/b/g Entegre WLAN (darft N destekli olmamasının olumsuz bir etkisi olur mu?)

2. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

piyasadaki fiyat/performans ürünlerinden, özellikleri bence yeterince iyi tabi kullanıcıların yorumları daha önemli okuduğum kadarıyla şikayetci olan yok,arkadışım aldı şimdiye kadar şikayetini duymadım.

draft-N nin ols ,daha fazla çekim alanına ve veri aktarımına sahip olursan ama şuan için sadece fazla çekim alanı özelliğinden faydalanabiliyoruz o yüzden,benim için çokda önemli değil.

notebook seçimi yapmak kolay degil şimdiden kolay gelsin

3. mRocK

mRocK Yeni Üye

pilavyer'e katılıyorum notebook seçmek o kadar zorlaştı ki birbirine yakın modeller, hem aynı markalarda hem farklı markalarda. Üstene birde çok hızlı gelişen teknoloji notebook istediğimiz gibi konfigure edemiyoruz neyse senin soruna gelince çok güzel bir model olduğunu düşünüyorum ben de bir acer kullanıcısıyım fiyat performans konusunda acer ve asus tavsiyemdir sen yine de karar vermeden önce bir de asus modellerine bak

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

Allah kolaylık versin seçimiznizde...Ben teknolojik ne alırsam alayım alana kadar kafayı yeme süreci mutlaka yaşıyorum. :twisted: Teknolojiden biraz olsun anlamak bazen insanı sıkıntıya sokuyor. :)

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bence iyi bir seçim. Alternatif olarak asus f3sv ye bakabilirsiniz o kadar.

6. crazy_nikre

crazy_nikre Yeni Üye

çok teşekkür ederim yardımlarınız için.. gerçekten çok zor bu teknolojik cihazları almak.. nerdeyse 1 aydır uğraşıyorum bununla

7. mRocK

mRocK Yeni Üye

kararını verdin mi hangi modeli alacağına

8. crazy_nikre

crazy_nikre Yeni Üye

evet karar verdim. Yukarıda yazdığım notebooku alacam.2000 YTL civarında bir bütçem var. Bundan daha iyisini bulacağımı sanmıyorum.

9. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

aynı ürünü arkadaşım 1450 Tl ye aldı tabi o zaman kampanya vardı.

2000 tl ye biraz tuzlu gibi sanki,nereden alıyorsunuz?

10. çöplük

çöplük Yeni Üye

Arkadaşlar bence birşey alırken öncelikle bütçe ve ihtiyaç karşılıklı olarak ele alınmalıdır. yoksa her geçen gün yeni ürünler piyasaya sürülür ve fiyatlar sürekli değişir. bişeyi aldınmı birdaha fiyatına bakmayacaksın yoksa kafayı yersin :mrgreen:

11. clouds

clouds Yeni Üye

s.a arkdaşlar çöplük arkadaşımın yukarıda dediğine katılıyorum.
    ihtiyaca göre alınmalı laptop yoksa teknolojisine bakarsak akşam yatıp sabaha gelişmiş farklı bir teknolojiyle karşılaşısak kafayı yersiniz.

en son müşterime bende hp pavilion dv6635et sattım 1850'ye özellik olarak çokmükemmeldi bence neyse zevkler ve renkler tartışılmaz ama bu birazda cebe bakıyor sanırım ... ;)

CLOUDS..........................

12. crazy_nikre

crazy_nikre Yeni Üye

ben internetten araştırdım hemen hemen her yerde 1500$+KDV. mağazalara hiç bakmadım ama şu an ankara dışındayım ankaraya gittiğimde mağazalara da bakacam. arkadaşınız nerden aldı? ve de bu model olduğundan emin misiniz? bunun HDDsi160 olanlar var. bir de ekran kartı paylaşmısız 128 olanlar var.bu modelde HDD 250, Ekran kartı NVIDIA GeForce 8600M GS 256/1GB

13. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

HDD hariç diger özellikleri aynısı(çok dikkatli bakmamışım yazıgınız özelliklere), şuan onunla yazıyorum, %25 indirim vardı vatanda sabah erkenden gitti almaya :) ,1399$+ KDV idi normal fiyatı hala aynı olması lazım.tek fark HDD gibi görünüyor,ben başka fark göremedim.linkini veriyim

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=30948

14. crazy_nikre

crazy_nikre Yeni Üye

ben de baktım bu laptopa ama hdd'sinin 250 olması daha iyi olur diye düşünüyorum. arkadaşınız iyi bir fırsat yakalamış.inşallah bana da denk gelir böyle bir indirim.her gün bakıyorum alışveriş sitelerine ama benim dediğim model mavi bilgisayar ve hepsiburadadan başka sitede yok maalesef.

15. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

evet benin sayemde yakaladı ben kaçırmam böle fırsatları :mrgreen: :D hatta kendimde indirimden aldım Toshibamı.
    dün e kadar vatan da tüm ürünlerde %18 indirim vardı.

kafanızı karıştırmak gibi olmasın ama F3SV daha fazla bulunuyor sanırım, fiyatı acer ile aynı onuda düşünebilirsiniz

16. crazy_nikre

crazy_nikre Yeni Üye

söylemeniz çok iyi oldu.ona da baktım şimdi acerdan daha iyi özellikleri var tek farklılık ekran kartında bilginiz var mı Nvidia Geforce GF8600M 256 MB video belleği PAYLAŞIMLI(512MB) bu asusun ki. bu da acer Ekran Kartı NVIDIA GeForce 8600M GS 256/1GB. arada önemli bir fark var mı 1GB olması haricinde ki 1GB da gereksiz zaten 512 yeterli bence.

17. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

ekran kartları aynı,ikiside 256/1024 MB

18. The Wind

The Wind Yeni Üye

Bence Acer yerine bir Asus daha iyi bir tercih olabilir,donanımları aynıysa ama...

19. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

şimdi hepsiburdaya baktım ekran kartı 512 görünüyor ama onlara çok güven olmaz yanlış yazıyorlar arada :) ,ama 512 olsada çok fazla etilemez,benimkide 1024 e çıkıyor kapatma özelliğini olsa kapatırım

20. crazy_nikre

crazy_nikre Yeni Üye

çok teşekkür ederim şimdi de biraz asusu araştırayım :D diğer özellikleri aynı galiba

Sayfayı Paylaş