BIOS Update sonrası olanlar

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında Ogün Hakan tarafından paylaşıldı.

1. Ogün Hakan

Ogün Hakan Yeni Üye

Herkese Merhaba

TOSHIBA Satellite A200- 1VL dizüstü bilgisayarıma , TOSHIBA TEMPO denen uyarı programının BIOS update yapın demesine uyup , bios güncellemesi yaptım. Ve bir daha bilgisayarım boot yapmıyor ve ekrana hiç bir şey gelmiyor. BIOS güncellemesi yaparken enerji kablosu bilgisyarıma takılı idi. Buna ragmen ANA kartın yanmış olabileceğini söylüyorlar. ANA kartın yanma olasılıgı nedir ?. tekrar eski BIOS yüklemesi ile makina kurtulamazmı ?
    Yardım edecek ve herkese teşekkür ederim

Hakan

2. ogux

ogux Yeni Üye

Arkadasım yanlıs bıos yuklemesı yapmıssındır bıp sesı gelmıyormu anakarttan keske hıc yapmasaydın ama artık ıs ısten gecmıs bıos ıcın kurtarma dısklerı hazırlanabılıyor fakat bazı anakartlar ıcın gecerlı senınkıne olurmu bılmıyorum bı arastır olmaz ıse mecburen servıse gotureceksın chıpı sokup ozel cıhazla yukleme yapacaklar bunuda sen yapamayacagın ıcın mecburen servıs yolu gorundu kolay gelsın....

3. xmaynakx

xmaynakx Yeni Üye

arkadasım yetkılı servıse gotur ve bılgısayım acılmıyor dıye arıza kaydı aldır bıos update yaptıgından bahsetme bıle cunku a200 acılmama probelmı var. cıhazın anakartı garantı kapsamında degıstırılıcektır. hakan arkadasın soyledıgı gıbı bı prosedur uygunlamıyor toshıbada arızalı parca degısıyor garantılı urunlerde tamır olayı yoktur anakartın kesın degısıcektır.

Sayfayı Paylaş